ביף וולינגטון

כל כך כיף לומר את השם של המנה, אבל הרבה יותר כיף זה לפרוס אותה, לקבל תשואות ואז להתענג על כל ביס. זו הרי מנה שהיא אירוע בפני עצמו, מהכנתה ועד שמסיימים לטרוף אותה. כיאה למסורת האנגלית, במתכון הזה של גורדון רמזי משתמשים בהאם, אבל קל מאוד להפוך אותה לכשרה ופשוט מאוד להשתמש בחזה אווז מעושן.

למתכון: ביף וולינגטון של גורדון רמזי

תפוחי אדמה הכי פריכים שיש (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
תפוחי אדמה הכי פריכים שיש | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

תפודים בתנור

לביף וולינגטון יצא שם של מתכון מסובך והרפתקני לאמיצים בלבד, אז כדי לאזן את רמת הקושי, הצמדנו אליו מתכון לתפוחי אדמה בתנור שבאמת קשה להרוס. ומי יכול לעמוד בפני תפודים זהובים מתובלים בדיוק מפחיד? עוד לא פגשנו את האדם הזה.

למתכון: תפוחי אדמה בתנור – השיטה שתמיד מצליחה

סלט ירוק מושלם (צילום: דרור עינב, אוכל טוב)
סלט ירוק מושלם | צילום: דרור עינב, אוכל טוב

סלט

הדבר היחיד שחסר לכם ליד תפודים וביף וולינגטון הוא איזה ספלאש של צבע, והסלט הזה סוגר את כל הפינות במה שקשור לטריות, רעננות וקראנצ'יות לצד העיקרית והתוספת. בסלט הזה אומנם יש תאנים, אבל אנחנו יודעים שכבר קשה למצוא, אבל תסמכו עלינו שהוא טעים גם בלי.

למתכון: סלט חסה מושלם

בראוניז פרווה על בסיס שמן קוקוס (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
בראוניז על בסיס שמן קוקוס | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב
 

בראוניז

תקראו לנו סאקרים של ריבועיות, אוהבי ריבועים וחולי שוקולד, אבל מה לעשות שהקינוח הזה מעולה והוא אפילו פרווה (אף ניתן לטבען אותו ממש בקלות. פרטים במתכון)! במקום חמאה יש לנו כאן שמן קוקוס, ואם השוקולד, השוקולד צ'יפס והקקאו לא מספיקים לכם אז גם יש פה פקאן. כל מה שטעים בריבוע נימוח וכיפי.

למתכון: בראוניז פקאן פרווה