סלט בורגול ניסואז

יש בעיה אחת עם המתכון הזה, והיא לא קטנה: מדובר במנה משביעה. נכון שיש פה המון ירקות, אבל גם פחמימות לא חסר (תפוחי אדמה, בורגול), וגם חלבונים (ביצים, טונה), כך שסיכוי סביר שאם תתמהמהו עם שאר המנות תמצאו מולכם חבורה של סועדים שבעים. אז לא להתמהמה!

>> למתכון: סלט בורגול ניסואז

בורי אפוי בנייר כסף
בורי אפוי בנייר כסף | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

בורי בנייר כסף

נכון שהיה לנו חלבון בניסואז, אבל מה,  איך אפשר לסגור ארוחת שבת בלי איזו מנת דג עיקרית? מכיוון שאי אפשר, אנחנו עושים את זה הכי פשוט שיש - לוקחים בורי, עוטפים בנייר כסף (או לשם הדיוק נייר אפייה ונייר כסף) עם תיבול מינימלי - והיידה לתנור. 

>> למתכון: בורי בנייר כסף

עגבניות ממולאות בפתיתים עם אטריות
עגבניות ממולאות בפתיתים עם אטריות | צילום: אסף אמברם

עגבניות ממולאות פתיתים

את המנה הזו אנחנו מוסיפים רק כדי שהשולחן יהיה מלא ומכובד. אין לנו ספק שאין בה צורך, כי את מה שלא עשה הסלט בטוח עשה הדג. אבל שולחן מלא ומכובד זה שיקול בארוחות שבת, ולכן אנחנו מתכבדים למלא אותו בתבנית נאה של עגבניות ממולאות מהודרות וטעימות להפליא. בלי בשר, ברור שבלי בשר.

>> למתכון: עגבניות ממולאות פתיתים

עוגת גלידה ללא גלידה
עוגת גלידה ללא גלידה | צילום: בועז לביא, לוטוס

עוגת גלידה לוטוס (ללא גלידה)

בעוגת הגלידה המגניבה הזאת אין בכלל גלידה - אבל יש שברים של נשיקות מרנג שיוצרים את אותו אפקט. חוץ מזה יש בה את השילוב האהוב של שמנת מתוקה ואינסטנט פודינג, וציפוי שוקולד מענג שסוגר את הפינה. שימו לב, יש הטוענים שמדובר בעוגה מתוקה במיוחד. אם אתם מאלה שזה מפריע להם - מוזמנים לקצץ בכמות אבקת הסוכר.  

>> למתכון: עוגת גלידה ללא גלידה