קציצות בקר עם חומוס

מתחילים עם מתכון של אבי ביטון שהפך עם השנים לקבוע בהרבה בתים בישראל. קציצות בקר שמתבשלות לצד גרגירי חומוס ברוטב של שום, גמבה, פפריקה וכמון. בקיצור, המון טעמים, וכולם מעולים.

>> מתכון: קציצות בקר עם חומוס

קדרת ירקות וחומוס באריסה (צילום: דן לב, "המטבח הצמחוני", על השולחן)
צילום: דן לב, "המטבח הצמחוני", על השולחן

 

קדירת ירקות וחומוס באריסה

שימו לב, המתכון הזה הוא רק לקדירת ירקות, הקוסקוס הוא הצעת הגשה - אבל אנחנו ממליצים לכם ללכת על שניהם. הרי יש גם את הרוטב של הקציצות שמבקש להיספג במשהו פחמימתי, ואנחנו לא נוהגים לסרב לרטבים של קציצות. והירקות? הירקות מתובלים בעיקר באריסה, וזה עובד פשוט מצוין (שימו לב גם לגרגירי החומוס שמקשרים בין שתי המנות).

>> מתכון: קדירת ירקות וחומוס באריסה

מתכונים לשבועות

מתכונים לעוגות גבינה 

סלט סלק וגזר (צילום: Iuliia Kochenkova, ShutterStock)
סלט סלק וגזר | צילום: Iuliia Kochenkova, ShutterStock

סלט סלק חי

מבחינת ירקות, כל מה שיש בסלט הזה זה סלק (לא מבושל!) וגזר מגוררים. ברוטב יש עוד כמה מרכיבים - רוטב סויה, חומץ, שמן זית ושמן שומשום - וביחד מתקבל שלם שלא רואה את סך חלקיו ממטר. רוצה לומר, סלט מעולה ממש, וזה שכל הוויטמינים נשארים בפנים, זה פשוט שיחוק.

>> מתכון: סלט סלק חי

עוגיות אוזני פיל (צילום:  Lyudmila Suvorova, ShutterStock)
עוגיות אוזני פיל, עוגיות בצק עלים | צילום: Lyudmila Suvorova, ShutterStock

עוגיות אוזני פיל

כל כך קל להכנה הקינוח הזה, שאפילו קערה וכף לא צריך ללכלך בשבילו. מה שכן מלכלכים זה את השיש, וסכין - בשביל לפרוס את היפות האלה. בסך הכל בצק עלים מופשר וסוכר רגיל, שמשתבללים ביחד לקינוח פריך וממכר ברמות. יש גרסאות מתוחכמות יותר, עם קינמון או שכבה נוספת של סוכר. אותנו הגרסה הבסיסית מספקת לגמרי.

>> מתכון: עוגיות אוזני פיל

בתיאבון!