גזרת העוף לשבת וגזרת הקציצות תמיד יוצאות מורווחות מחידושים וגוונים, אז תנו לנו להציע לכם מנה מקורית: קציצות עוף (חזה עוף טחון במקרה הזה) ברוטב מתובל עם לימונים כבושים ועגבניות. את השאריות אפשר לדחוף בכיף בין שתי פרוסות חולה, והיידה, לארוז כריכים לים בשבת.

>> למתכון: קציצות עוף ברוטב עגבניות ולימונים כבושים

>> רוצים לקבל את המתכונים הכי טובים של "אוכל טוב" למייל?

אמרנו גיוונים וחידושים, נכון? אז הנה עוד אחד, שעל פניו נראה כמו התוספת הכי קלאסית, אבל חכו. אז נכון אורז עם אפונה וגזר? מי לא אוהב. תראו מה עשו להם במתכון הזה: במקום האורז הרגיל משתמשים באורז מלא. את האפונה (היבשה) משרים לפחות שש שעות מראש ואת קוביות הגזר צולים עד צריבה בתנור. גם טעים וגם מזין!

>> למתכון: אורז מלא עם אפונה וגזר

אורז מלא עם אפונה וגזר
אורז מלא עם אפונה וגזר | צילום: אסף רונן, אוכל טוב

תמיד אפשר להשתמש באפונה קפואה, נכון, אבל ערימות השעועית הירוקה הטרייה עושה לנו עיניים מכל פינה בשוק ואצל הירקן, שהיינו חייבים לעשות איתה משהו: לשלב אותה בסלט מעולה ורענן עם עגבניות שלי, בצל סגול, זיתים ושקדים. ואם אתם בכלל רוצים לעוף על עצמכם, תוסיפו גם ביצה קשה. 

>> למתכון: סלט שעועית ירוקה

סלט שעועית ירוקה
סלט שעועית ירוקה | צילום: עידית נרקיס כ"ץ, אוכל טוב

אם שוקולד ובננות היו שידוך ב"חתונה ממבט ראשון", אין סיכוי שהם היו נפרדים. עד כדי כך מדובר בשילוב מנצח. אז כמובן שהם המרכיבים הראשיים בעוגה שתחתום את הארוחה בשישי הזה, וכבונוס, מכינים אותה בקלילות בקערה אחת. 

>> למתכון: עוגת בננה שוקולד צ'יפס

עוגת בננה שוקולד צ'יפס
עוגת בננה שוקולד צ'יפס | צילום: קרן אגם, אוכל טוב

בתיאבון!