אוכל
אוכל
ישי אורבך
23.07.20

6 המלצות לאורח חיים מאוזן

כללי עשה ואל תעשה בעולמות התזונה, הכושר ואפילו הפנאי

צילום: BR Photo Addicted, shutterstock
דייסת שיבולת שועל
צילום: Sunnydream, shutterstock

עשה: העשירו את התפריט שלכם בערכים תזונתיים

הקפידו לצרוך מאכלים מכל אבות המזון אשר עשירים בסיבים תזונתיים. נסו למשל לשלב בתפריט דגנים מלאים כמו קוואקר-שיבולת שועל, חומר גלם עתיר בערכים תזונתיים, ויטמינים ומינרליים. חשוב לדעת: סיבי שיבולת השועל מסייעים בחילוף החומרים ותורמים לתחושת שובע.

לאכול הרבה
צילום: Puengpm, shutterstock

אל תעשה: אל תחכו לתחושת רעב גדולה מדי

זו אולי הטעות השכיחה ביותר שרובנו עושים, אשר מוציאה אותנו בקלות מאיזון תזונתי. לכן, הקפידו על ארוחה קלילה כל 3-4 שעות ונסו להימנע מנשנושים עתירי סוכר.

שעות הפנאי איור
צילום: ProStockStudio, shutterstock

עשה: עשו דברים בשביל ההרגשה הטובה שלכם

השגרה היום יומית והלחצים המלווים אליה בעבודה ובחיי המשפחה לרוב מושכים את מלוא תשומת הלב, וכך יוצא שאנשים רבים לא מקדישים מספיק זמן בשביל עצמם - וחבל. חשוב להשקיע גם בנפש, אפילו אם זה אומר להכניס 'זמן אישי' בלו"ז כדי להתנסות בתחביבים ישנים וחדשים.

צ'ק ליסט מאויר
צילום: Scott Bedford, shutterstock

אל תעשה: גם לפנאי יש גבול: אל תעמיסו על עצמכם ואל תתפזרו

עם כמה שזמן אישי ותחביבים חשובים לכל אחד – גם כאן כדאי להקציב זמן עבור פעילויות שונות, כדי לא להתפזר יותר מידי. זכרו: גם שעה של שקט, לבד ובלי חברים או משפחה, היא פעילות פנאי טובה לגוף ולנפש.

לעשות כושר
צילום: studioworkstock, shutterstock

עשה: שלבו פעילות אירובית ואנאירובית

חשוב להזיז את עצמנו כדי לגרום למערכות הגוף שלנו לתפקד באופן מיטבי. בפעילות אנאירובית, בצעו תרגילים להפעלת קבוצות השרירים העיקריות: רגליים, חזה, גב, כתפיים ובטן. בפעילות אירובית, צאו לריצה או הליכה.

להתעייף מכושר
צילום: pizzastereo, shutterstock

אל תעשה: אל תחרגו מסרגל המאמצים שלכם

עם כמה שפעילות גופנית נחוצה לבריאות – לכל דבר יש גבול ולכל אחד מאיתנו יש סף יכולת משלו. הסוד הוא להקשיב לגוף, להתמיד בספורט מסוים לאורך זמן ולא לנסות בכוח להשיג יעדים שלא מתאימים לגיל, למשקל ולמצב הגופני.

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן