איך שאנחנו רואים את זה, העולם נחלק לשתי קבוצות אנשים (ואגב, הן אינן שוות כלל בגודלן): אלו שמאמינים שיש קיבה אחת ואלו שמאמינים שיש לנו שתיים: האחת לאוכל ה"רגיל" והשנייה למתוקים, וכמובן שאין שום השקה בין השניים. כשהאחת מלאה, השנייה עוד ריקה והיד עוד נטויה. בסופו של יום, הצורך האנושי של האדם הוא ליהנות מטעם מתוק מדי פעם.

זה מתחיל עוד מינקות, כבר אז ממליצים לנו יודעי הדבר להתחיל עם טעימות הירקות ורק לאחר מכן, להוסיף את כל אותם הפירות שטעמם מתוק יותר. שלא לדבר על גלידות, שוקולדים ויתר מתיקות מעובדות כדי שלא נבלבל את הפעוט המסכן שרק רצה תות. כלומר גלידה בטעם תות, עם קצפת ושוקולד. כל יום. כל היום.

ובכן, לא צריך להיות מדענים גדולים כדי להבין שמתוק עושה לנו נעים בלב, אבל כולנו כבר מבינים שסוכר הוא מרכיב במנה שחשוב לשים עליו את הדעת, בדגש כמובן על סוכר לבן מעובד. מדובר למעשה בפחמימה המורכבת משתי מולקולות – גלוקוז ופרוקטוז. באופן לא מפתיע, מעבר לכך שהוא מספק אנרגיה, לא רק שהוא חסר כל ערך תזונתי, אלא שבצריכה מוגברת הוא עלול לפגוע בבריאות ולהגביר את הסיכון למגוון מחלות כגון מחלות לב וכלי דם, סוכרת ואפילו סוגים מסוימים של סרטן. בתחושה היומיומית, הסוכר מעלה את רמת האינסולין בדם ופוגע בסופו של דבר בעורקים שלנו, ואף גורם לנו לזלול יותר, להתעייף יותר ולהשמין יותר.

אותו מענה, רק הרבה יותר בריא

אז האדם מחפש חלופה מתוקה ובריאה יותר. וכך נכנסו לחיינו התחליפים לסוכר, כאשר אלו נחלקים לממתיקים מלאכותיים שמיוצרים באופן סינתטי (תרכובות של חומרים כימיים שנוצרו במעבדה, הולבנו ומשווקים לצרכן כתחליף סוכר לכל דבר), וממתיקים טבעיים, ביניהם תוכלו למצוא את הדבש, סילאן, מייפל וגם סטיביה. ממתיקים אלו מכילים סוכרים בצורה הטבעית שלהם ומלווים ברכיבים תזונתיים חשובים, והכי חשוב? הם נותנים מענה לתשוקה הטבעית שלנו למתוק מבלי להזיק לנו. כמובן, חשוב לשמור על מינון גם כאן ולא להתפזר לאורך היום.

את הסטיביה למשל, רבים כבר מכירים כממתיק לשתייה חמה, אבל הוא לא רק. מדובר למעשה בצמח שמקורו בדרום אמריקה. תמצית הסטיביה מופקת מעלי סטיביה בריכוז גבוה מאוד, כך ש-3-4 טיפות מחליפות כפית סוכר אחת, טעמו מעניק מתיקות ומרקמו מעניק את התחושה של גרגירי סוכר. מה שנקרא: ללכת עם - להרגיש בלי.

סטיביה
עלי סטיביה | צילום: Aneta_Gu, Shutterstock

סדרת הממתיקים מבית טרוביה, מבוססת על תמצית עלי הסטיביה ועל מרכיבים נוספים כמו אריתריטול, חומר שנמצא במגוון פירות, כמו ענבים ואגסים למשל, ואחראי למראה הגבישי של המוצרים, וכן חומרי טעם וריח טבעיים המשפרים את טעמו של הסטיביה. למעשה, טרוביה הצליחו להתגבר על טעם הלוואי של הסטיביה, אשר לרוב קיים בממתיקים שונים. אין ספק שמדובר בבשורה משמחת, לאור העובדה שאנשים רבים בוחרים לוותר על ממתיקים שונים כמו ממתיקי סטיביה, עקב טעמי לוואי חזקים, וכך למעשה גם מוותרים על היתרונות הבריאותיים של הממתיקים על פני סוכרים. כמו כן, המוצרים בסדרה מכילים סוכר ופחמימות, אך הם נטולי גלוטן.

עוגיות השוקולד צ'יפס שלכם יודו לכם

בין המוצרים של טרוביה, ניתן למצוא שקיות ממתיק אישי וסטיביה בצנצנת (לפיזור כמות מדויקת עם כפית) אשר מכילים 0% קלוריות (כן, כן, שמעתם נכון) ומיועדים בעיקר לשתייה. עוד תמצאו שלל תערובות סוכר כמו תערובת סוכר חום שמעניקה טעם דומה לסוכר החום והמוכר רק עם 75% פחות קלוריות מהמקור ותערובת סוכר קנים שגם מכילה 75% פחות קלוריות לעומת סוכר רגיל. אלו מיועדות לבישולים ואפייה: מעוגיות שוקולד צ'יפס, מאפינס ועוגות ועד דג סלמון בתנור. (לעוד מתכונים כנסו). התערובות ישתלבו נהדר בבישולים שלכם, ואל דאגה – כאן לא תחושו בטעמי לוואי אופיינים או הבדל במתיקות כמו בממתיקים שכבר יצא לכם להתנסות בעבר.

סידרת טרוביה  סטיביה
סדרת הממתיקים מבית טרוביה | צילום: יחצ

אז בארוחה היומית שלכם היום, או בקפה שנותן לכם שקט לרגע, חשוב להפעיל שיקול דעת. לא לוותר על אוכל טוב ועל פינוקים, רק לדעת מה אתם מכניסים לעוגה שלכם, לקפה של ארבע אחה"צ והכי חשוב: לגוף שלכם. שיהיה לכם יום מתוק - והכי טבעי שיש.