את הפרק הזה ואת הפרקים הקודמים של הפודקאסט שלנו אפשר למצוא באוכל טוב, באפל ובספוטיפיי.

השבוע אנחנו מקדישים את הפרק של הפודקאסט "פה גדול" לזהב הצהוב, הלא הוא הפולנטה: מנה שיכולה להיות קיצית ורעננה אם מכינים אותה מתירס טרי, או חורפית ועשירה אם הולכים על קמח תירס. הפולנטה טעימה גם כשהיא מטוגנת וגם כשהיא אפויה, והכי הכי טעימה ישר מהסיר, כשהיא מהבילה ורכה.

הבלוגר עז תלם מתארח באולפן שלנו השבוע, נותן את כל הטיפים לפולנטה ביתית נהדרת וגם עונה על שאלות כמו האם אפשר להעיר מחדש פולנטה, ומה אפשר לעשות איתה כשהיא כבר בשלב היציקה. וכמובן, אי אפשר בלי כמה המלצות למקומות טעימים במיוחד לאכול בהם פולנטה בישראל.

לכל הפרטים האזינו לפרק המלא, ובינתיים קבלו כמה טיפים לפולנטה ביתית משגעת:

- דבר ראשון הבינו איזו פולנטה אתם רוצים להכין - טרייה או על בסיס קמח תירס - והפנימו שמדובר במנות שונות שמתנהגות אחרת לגמרי. הפולנטה הקלאסית עשויה מקמח תירס, וגם בה יש להבחין בין סוגים שונים של קמח תירס - שנבדלים ביניהם בזמן שלוקח להם להיות מוכנים.

- אם מכינים פולנטה מתירס טרי כדאי להיפטר מהקליפות של גרגירי התירס. אפשר לטחון את הגרגירים בבלנדר ואז להעביר אותם דרך מסננת, או לחרוץ כל שורת גרעינים ואז לגרר בפומפייה. כאב ראש, אבל שווה את זה.

- אל תתקמצנו על החמאה: כמו כמעט כל דייסה, הפולנטה תמיד מרוויחה מעוד חמאה. אפשר לוותר על השמנת, אבל לא על חמאה.

- מי שמחפש וריאציה טבעונית יכול להשתמש בקרם קוקוס, שמעשיר מאוד את המנה אבל גם עלול לתת לה טעמי לוואי, אז שימו לב באיזה קרם קוקוס אתם משתמשים. רצוי כזה עם כמה שפחות רכיבים שאינם קוקוס.

למתכון המלא לפולנטה של עז תלם

בתיאבון!