מרק עם קניידלך (צילום: בני גם זו לטובה)
פסח בפתח, ואנחנו לא מאבדים עשתונות | צילום: בני גם זו לטובה

כששף קובי מזרחי, מנכ"ל המכון הישראלי לקולינריה יישומית, אמר לנו שאפשר להכין ארוחת חג מפוארת בעלות של פחות מ-20 שקל לאדם, לא האמנו לו. "לפני שנה", הוא מספר, "הכנתי ליל סדר למשפחה בת 10 אנשים, והעלות הממוצעת הייתה 15 שקל למנה". איך יכול להיות? "המנה הראשונה הייתה מרק עוף צח עם ירקות, מנה שנייה קניידלך עם אטריות דקות, מנה שלישית כנפיים מוקפצות עם ירקות ברוטב טריאקי, ומנה רביעית: לביבות מכבד או בשר טחון בשילוב תפוחי אדמה או בטטה".

אז כן, מסתבר שזה אפשרי, ולשם כך ביקשנו משף מזרחי שיספר לנו בדיוק איך עושים את זה. הנה התשובות.

לפני הכל, תתכננו.

הכלל הזה נכון לכל הימים, אבל לארוחות החג על אחת כמה וכמה. הולכים לקנות מצרכים? תכננו קודם את הארוחה לפרטיה. חשבו, למשל, כמה אנשים אתם מארחים, כמה מהם מבוגרים וכמה ילדים, מהי כמות האוכל שסביר שכל אחד מהם יאכל. בעזרת הנתונים האלה תוכלו להבין איזו כמות מצרכים אתם צריכים לקנות – כדי שהארוחה שאתם מכינים תהיה טובה ומשביעה, אבל לא תשאיר יותר מדי עודפים. אין סיבה לבשל כמויות אדירות של מזון ולהשליך חצי מהן בסופו של דבר לפח.

רכשו חומרי גלם זולים.

אל תשכחו: אפשר להכין מנות בשריות מפוארות מנתחים לא יקרים, כמו כבדי עוף או כנפיים. מה למשל? אורז חגיגי עם כבד ובטטות, כבד עוף בתרד, כמון ולימון או כנפי עוף בדבש ולימון. בקיצור, אנטרקוט זה סבבה, אבל אפשר להסתדר יופי בלעדיו.

אורז בסמטי עם כבד ובטטה (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
עוף עם כבד ובטטה. לא החשוד המיידי | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

תהיו יצירתיים.

בואו נחזור רגע לכבד. נכון שהמחשבה הראשונה שלכם היא לטגן אותו עם בצל, אולי קצת יין, ומקסימום מקסימום לטחון אותו בסוף לכבד קצוץ? זה טעים, ברור, אבל את אותו כבד אפשר לנצל לטובת מנה חגיגית בהרבה, כמו לביבות של כבד ובטטה או מיני המבורגר. נסו לצאת מהקופסה – זה משתלם.

אל תסתנוורו ממבצעים.

כמה שלא נדגיש את זה, מדובר בפח שאנשים נופלים בו שוב ושוב. זוג מוצרים במחיר של אחד זו בהחלט הצעה מפתה, אבל אם התוקף של אותם מוצרים עומד לפוג, מה שאומר שבסופו של דבר הם ימצאו את עצמם בפח – הרי לא באמת חסכתם שום דבר. להפך. אותו הדבר גם עם מוצרים שהתוקף שלהם אמנם ארוך, אבל אתם לא מרבים להשתמש בהם בשגרה. אריזת שני קילו של אבקת סוכר, למשל, יכולה להיות מאוד משתלמת – אבל אם אתם לא צרכנים כבדים של אבקת סוכר פשוט אין לכם מה לעשות איתה.

בישול זול יותר מאפייה.

בישול בתנור עולה כפול מבישול בגז – וזו עובדה. אם בכל זאת אתם מעדיפים לצלות ירקות או תפוחי אדמה בתנור, חלטו אותם קודם במים, וכך תקצרו משמעותית את זמן האפייה. עוד הצעת ייעול היא לחתוך את הירקות לקוביות קטנות – כך הם יתרככו הרבה יותר מהר.

עם ובלי קשר – אנחנו ממליצים לכם להשתמש כמה שיותר בשיטת האידוי. היא גם זולה, גם שומרת על הערכים התזונתיים של הירקות וגם מהירה יותר מאפייה בתנור.

הסתפקו בבשר קפוא.

על כל הסיבות לקנות בשר קפוא כבר פירטנו ממש כאן. 

שאריות לא מחסלים, שאריות מקפיאים.

נשארו לכם עודפי מזון? שלחו אותם ישר למקפיא, עדיף ארוזים למנות. ככה הטרחה סביב הקנייה, הקילוף, ההכנה והבישול לא תהיה לשווא. אל תניחו שתאכלו אותן מחר, אל תשימו אותן במקרר רק בינתיים. נגמרה הארוחה? לקופסת פלסטיק – ולמקפיא.

>> הנה כל הטיפים להפשרה

>> כל המתכונים לפסח