חלב עזים מתאים במיוחד לכל אחד.

צריכת מוצרי חלב עזים היא דרך קלה ופשוטה להכניס מעט בריאות לחיים, מבלי לשנות את ההרגלים שלנו.
חלב עזים מכיל חלבון באיכות גבוהה, ויטמינים ומינרלים כמו סידן, לצד תועלות נוספות. לחלב העזים ומוצריו תועלות בריאותיות שיכולות לתרום לאיכות החיים של כל אחד ואחד מאיתנו.

בימים בהם תוחלת החיים עולה בהתמדה, אנשים מחפשים פתרון לתזונה מאוזנת אשר תשמור על איכות חייהם לאורך השנים. בהקשר זה מעניין הנתון כי אחד המאפיינים של אוכלוסיות מאריכות חיים (מעל 100 שנים) הינו צריכת מוצרי חלב עזים.

כידוע, לחלב העזים ומוצריו טעם מצוין והם יכולים להשתלב בצורה אופטימלית כחלק מהתפריט היומי שלנו – יוגורט עזים בבוקר או בערב, גבינת עזים למריחה בכריך, חלב עזים בקפה, בשוקו לילדים, עם קורנפלקס, או סתם כך כשמתחשק.

אישה שותה חלב (צילום: lisegagne, Istock)
כשאנחנו אומרים שזה מתאים לכולם, אנחנו מתכוונים גם אליכם | צילום: lisegagne, Istock

חלב עזים – "מרגישים" מהבטן

חלב העזים מהווה מקור לחלבון בעל ערך תזונתי גבוה, התורם לבנייה ולהתחדשות של הגוף. מבנה והרכב החלבון בחלב העזים מאפשרים יכולת עיכול גבוהה שתורמת לניצול מיטבי. כתוצאה מכך, נותרות פחות שאריות של חלבון במערכת העיכול, שאריות שיכולות לגרום לאי נוחות דוגמת גזים וכד'.

בנוסף על היתרון של החלבונים, גם הרכב השומנים בחלב העזים קל יותר לפירוק במערכת העיכול - השומן מרכיבים מסודר בחלקיקים קטנים יותר ולכן מתעכל בקלות יותר. כך הוא מנוצל בצורה טובה ותורם לגדילה והתפתחות מיטבית.

הרכב ייחודי זה של החלבון כמו גם של השומן יוצר שילוב שתורם לעיכול יעיל וקל יותר, דבר שיכול להתאים לאנשים הסובלים מסיבות שונות מאי נוחות במערכת העיכול. אנשים הצורכים בחלב עזים מעידים על תחושה נעימה וטובה יותר במערכת העיכול.

חלב עזים – GOOD START לחיי הפעוט

כידוע, ההמלצה להתחיל להאכיל תינוקות במוצרי חלב הינה החל מגילאי 9 חודשים, אז כבר אפשר להציע גבינות ויוגורט, ובהמשך בגיל 12 חודשים גם חלב לשתייה.

העובדה שחלב עזים קל ופשוט לעיכול, הופכת את חלב העזים לחלב אידיאלי להסתגלות פעוטות לצריכת מוצרי חלב. מוצרי חלב עזים מאפשרים לילד להסתגל בצורה הדרגתית ונוחה יותר למוצרי חלב תוך אספקה של רכיבי תזונה חיוניים כמו חלבון ושומן המנוצלים באופן מיטבי לגדילה, התפתחות ועליה במשקל .

חלב עזים הינו החלב היחיד למעט חלב אם המכיל טאורין - חומצת אמינו הנחשבת חיונית לפעוטות. חלב עזים עשיר, בדומה לחלב אם, בנוקלאוטידים החיוניים במצבי גדילה. במחקרים נמצא כי הנוקלאוטידים חיוניים למטבוליזם של הכבד, המוח, מערכת העיכול והחיסון.

חלב העזים מכיל יותר חומצות אמינו חופשיות (רכיבים בסיסיים הבונים חלבונים) בהשוואה לחלב פרה, אילונספגות מהר יותר ונחקרות בשל תרומתן לגדילה של מערכת העיכול ואספקה של רכיבים חיוניים לפעילות מערכת העצבים.

>> מתכונים בהשראה גלילית