המבורגר שחור (צילום: Burger King)
יאללה יאללה, זה הכי 2012 | צילום: Burger King

כמו הלילה

כולם מדברים היום על ההמבורגר השחור של ברגר קינג יפן, אבל אף אחד לא זוכר שב-2012 גם נמכר באותו ברגר קינג יפן המבורגר שחור בשם Kuru (שזה "שחור" ביפנית), עם לחמנייה שחורה צבועה בפחמי במבוק וקטשופ מחוזק בדיו דיונונים. אז מה החידוש ב-Kuru של 2014? גבינה שחורה. וואלה, חידשו.

>> בואו להגיד לנו שלום בפייסבוק

עונת הסתיו של תכניות האוכל האמריקניות

מתים על מאסטר שף ולא יכולים לחכות לפרק הראשון של הצילו! אני לא יודע לבשל? כנראה שאתם מתים על תכניות אוכל ולמזלכם ארצות הברית של אמריקה היא מעצמה של תכניות כאלו. באתר Eater תוכלו למצוא את הטריילרים של כל מה שהולך להיות משודר בסתיו הקרוב: החל בטופ שף - דו קרב וטופ שף בוסטון, דרך העונה השלישית של "שף בראש אחר" (כך תורגמה לעברית הסדרה Mind of a chef) ועד יציאות ריאליטי הורסות כמו Epic meal empire, מירוץ משאיות האוכל וקרבות בישולי ילדים עם רייצ'ל ריי וגאי פיירי.

ללא ספק, העונה החדשה המרגשת ביותר היא של הסדרה Parts Unknown של אנתוני בורדיין. האיש האדיר הזה היה שף, מכור לסמים לשעבר שהוציא רב מכר מטורף – סודות מחיי המטבח (ועוד ספרים) והתחיל לערוך בעולם טיולי אוכל, אותם הוא מתעד בתכניותיו. בהתחלה בערוץ דיסקברי ומלפני שלוש שנים גם ב-CNN. הנה הטריילר לעונה הרביעית (בין היתר הוא ייבקר גם באירן), ואם תעקבו אחרי לוח השידורים, תוכלו בוודאי לצפות בתכנית בישראל (בטח בשבת בבוקר) בשלוחה המזרח תיכונית של הערוץ.

_OBJ

דובוני גומי :((((

היי ילדים, רוצים סוכרייה? לאן אתם בורחים?!

טעות בייצור של מפעל ניו זילנדי שיגרה לאוויר העולם שקיות של סוכריות גומי בצורת – ובכן, פין, וצילקה לנצח ילדים (והורים, שהיו צריכים להסביר לטפם הרך מה בדיוק היה בדרך לפה שלהם).

אילתית מרקיס ב"ץ

אם ביקרתם בארצות הברית, כנראה שגם שתיתם קפה בסטארבאקס וניסתם להגיד לברסיטה המסכן איך הוגים את השם הנורא עברי שלכם (אם קוראים לכם שון, דין, אדל וכו' – תתעלמו מהמשפט האחרון). אל תרגישו רע עם עצמכם, מתברר שהבריסטות (הידעתם שבכלל אומרים בריסטי ברבים? אבל זה נשמע נורא) של סטארבאקס טועים בשמות של כולם. והנה למה (כי הם משחקים לכם עם המוח):

1:41 של הפנוט

עד היום לא הבעתי יותר מדי עניין בג'לי, אבל בעקבות הסרטון הזה הוא קודם ברשימת סדר העדיפויות שלי ושובץ מעל פנקייק (בו אני מביעה עניין סביר).

ועוד יותר קטנים:

די, נו, הנה ספר הבישול של "פורטלנדיה". לא אמרנו שטרנד ההיפסטרים כבר מת?

מכל האנשים בעולם, חברת מנות חמות יפנית בחרה בג'יימס בראון (בשנות השבעים, כן?) לפרסם את המוצרים שלה, ביפנית. גט אפ!

מה קורה כשמחברים בין אתגר דלי הקרח לבין הרשת האמריקנית-איטלקית העממית אוליב גארדן? הנה ההברקה של ג'ימי קימל - אתגר דלי הפסטה.

הדבר השני הכי מהפנט שתראו היום (אחרי הג'לי): מאסטר יפני של אטריות סובה מרדד בצק ומכין ממנו אטריות בדרך ידנית, סבלנית ומדהימה. זה אמנם סרטון ארוך, אבל שווה כל שנייה. 

וכל יום לומדים משהו חדש: ככה צריך להחזיק פיצה:


ובהזדמנות זאת, נביע תודה והערכה למדור "נפלו בעריכה" של תאם סמל, שהביאני עד הלום. 

>> בית ספר לבשלנים מתחילים: איך מכינים אומלט
>> פאולה רוזנברג: האם אשכוליות באמת שורפות שומן?