בואו נודה בזה - רובנו לא מסוגלים לפתוח את היום ללא כוס קפה. המשקה המענג הזה הפך כבר לסמל סטטוס, ולכל אחד ואחת מאיתנו יש את ההעדפות המאוד מסוימות שלו. אבל קפה וקפאין מלווים גם בהרבה מיתוסים והשערות לא נכונות. הנה 7 מיתוסים על קפה שהגיע הזמן לנפץ:

קפה אחה"צ ימנע מכם להירדם

תלוי מתי אתם שותים אותו. קפאין מפורק ומסולק מהגוף די מהר, כך שתוך 4-7 שעות 75% ממנו כבר לא יהיה אצלכם במערכת. אז קפה לאחר ארוחת הצהריים? אין שום בעיה. בנוסף - הקשיבו לגוף שלכם. לכל אחד ואחת מאיתנו ישנה רגישות שונה לחומרים שונים, ולכן יכול מאוד להיות שגם כוס קפה בערב לא תפריע לשנת הלילה שלכם. אם כן - הימנעו מכך.

קפה נטול קפאין הוא.. נטול קפאין?

אין אפשרות לייצר קפה ללא כמות קטנה של קפאין, אבל הוא מכיל כמות קטנה בלבד. כוס של קפה נטול קפאין תכיל לפחות 99% פחות קפאין מאשר כוס קפה רגילה.

קפה
יח''צ: קפה עלית

קפאין הוא ממכר

המיתוס הזה נכון רק חלקית. צריכת קפאין יומיומית אכן תגרום לגוף שלנו לפתח בו תלות מסוימת, וכל מי ששותה קפה על בסיס יומיומי בוודאי מכיר היטב את תסמיני ה"גמילה" הקלים ממנו, כמו כאבי ראש או עצבנות זמנית. יחד עם זאת, קפאין לא מוגדר באופן רשמי על ידי מומחים כחומר ממכר, מכיוון שלצריכה שלו אין השפעות שליליות על ההתנהגות או אורח החיים.

קפה עלול לגרום להתייבשות

קפאין הוא אומנם חומר משתן, אך ההשפעה שלו זמנית ולא גורמת לעלייה משמעותית בנפח השתן - לכן הוא אינו גורם בפועל להתייבשות. בנוסף, כשאנחנו שותים קפה אנחנו גם שותים מים, ובניגוד לדעה הרווחת - גם המים בקפה לגמרי נחשבים בצריכת הנוזלים היומית שלנו. רוצים להיות בטוחים? על כל כוס קפה שתו עוד כוס של מים.

קפה מאבד את הטריות בקפסולות

אין שום סיבה שקפה יאבד מטריותו בקפסולות. קפסולות למכונות קפה הן אטומות לאוויר, והקפה שבתוכן נטחן מיד לפני שהוא נארז בתוך הקפסולה, כך שהטעם והארומה העשירים נשמרים.

לקפה אין ערך תזונתי

למרות שכמויות השומנים, חלבונים ופחמימות בקפה הן זניחות, פולי הקפה עשירים בנוגדי חמצון (שמסייעים במניעת מחלות ובעיכוב תהליכי הזדקנות), ויטמינים ומינרלים.

הידעת?

המוצרים של קפה עלית נמצאים ב-70% מהבתים בישראל.

בכל יום אנו מייצרים קפה שמספיק ל-15,000,000 כוסות קפה.

1 מכל 2 כוסות קפה שנשתות בישראל הן של קפה עלית.