אכילה לא חייבת להיות משימת חובה - כי אפשר להפוך כל ארוחה לחוויה. קצת צבע ושובבות בצלחת ותראו איך הקטנים יצפו לכל ארוחה ויחכו לקבל את המנה שלהם. לפניכם כמה רעיונות פשוטים וקלים ליישום במנות הכי אהובות שרוב הילדים אוכלים ביום יום. לא צריך להמציא את הגלגל, רק להפעיל קצת את הדמיון ויהיו על שולחנכם מנות כמו בפינטרסט. קבלו הצעות הגשה ועיצוב מנות ילדים שיעשו לקטנים שמח בעיניים ולכם שמח בלב.

טוסט 

טוסט הוא לא רק מאכל מושלם שתמיד בא בטוב, לא משנה באיזו שעה של היום אוכלים אותו או עם מה הוא מוגש, אלא גם מאכל שניתן לצלחת בהרבה דרכים שובבות. 

הפעולה הבסיסית צריכה להיות חיתוך של הטוסט: אפשר פשוט לחצות אותו באמצע, אבל מניסיוננו, חיתוך באלכסון שיוצר שני משולשים יותר מעורר את התיאבון. בין שני חצאי הטוסט אפשר למקם ירקות כדי להפוך את הארוחה לבריאה יותר, או נקניקיות לתוספת חלבון. אם רוצים להשקיע, אפשר לחתוך את הטוסט בזיגזג - וליצור מראה של רובוט משוגע. 

היינץ - גל 3 - 12 (צילום: kuvona, shutterstock)
צילום: kuvona, shutterstock

אי אפשר להגיש לילדים טוסט בלי קטשופ, אבל יש דרכים מגניבות יותר לעשות זאת מאשר פשוט למרוח אותו בפנים. עם הקטשופ אפשר לצייר לדמות חיוך, ליצור עננים או כוכבים, ובאופן כללי להוסיף למנה הרבה צבע. גם ממרח היינץ, אגב, הוא תוספת נהדרת לטוסט, בטעם קצת יותר שמנתי, בוגר ומפנק. אפשר לצייר למשל עיניים מבסיס של ממרח היינץ ואת האישונים ליצור עם נקודה של קטשופ. 

היינץ - גל 3 - 6 (צילום: AtlasStudio, shutterstock)
צילום: AtlasStudio, shutterstock

צ׳יפס

קטשופ וממרח היינץ הם לא תוספת אלא ממש חלק מהמנה כשמדובר בצ׳יפס. לרסס אותם מעל הצ׳יפס זו בחירה מבוגרת שתיצור צלחת רטובה, מלוכלכת ולא מפתה בעיני ילדים. הקטנטנים רוצים בדרך כלל שהאוכל שלהם יהיה מופרד, כך שהם יוכלו ליצור את השילובים בעצמם לפי טעמם. 

היינץ - גל 3 - 9 (צילום: Elena Shashkina, shutterstock)
צילום: Elena Shashkina, shutterstock

את הצ׳יפס אפשר לארגן בצלחת במבנה של שמש: עיגול קטשופ מכובד במרכז צלחת עגולה, וצ׳יפס שיוצאים ממנו כמו קרני שמש. אם הילדים אוהבים גם ממרח היינץ, אפשר לשדרג את השמש למבנה של יין ויאנג: כמעט חצי-חצי, אבל עם זליגה קלה בצדדים שתיצור את הצורה הסינית המהפנטת - וכמובן נקודה של ממרח היינץ באמצע הקטשופ ונקודה של קטשופ באמצע הממרח היינץ. 

היינץ - גל 3 - 18 (צילום: photka, shutterstock)
צילום: photka, shutterstock

ביצים 

כמו שיש הרבה דרכים להכין ביצים, יש גם הרבה דרכים לקשט אותן בהגשה. המשחקיות המתבקשת ביותר היא עם ביצת עין: מכינים שתיים, וממקמים אותן זו לצד זו על הצלחת כמו זוג עיניים. עם קטשופ אפשר ליצור את האף, את החיוך או את שניהם. פרוסת מלפפון יכולה להיות השפה התחתונה, וקצת חסה יכולה להיות הגבות, למנה שתחייך אל הילדים ותגרום להם לחייך בעצמם. 

היינץ - גל 3 - 10 (צילום: Elena Shashkina, shutterstock)
צילום: Elena Shashkina, shutterstock

ביצה מקושקשת יכולה להיות השיער של דמות מחייכת שניצור מירקות, או ליצור קונטור של סמיילי עגול שנצייר עם קטשופ. קטשופ, ממרח היינץ ומיוצ'ופ נותנים לנו למעשה שלושה צבעים שונים לשחק איתם - אדום, לבן וורוד - ואפשר להגיע ככה להרבה תוצאות צבעוניות וכיפיות. 

וגם ביצה קשה אפשר להגיש בצורה מיוחדת - הטריק הוא להגיש אותה לא מקולפת. את הקליפה בין כה משליכים, מה שאומר שאפשר לצייר עליה בטוש כל מה שרוצים, להפוך אותה לגברת או לאדון, וכמובן לא לשכוח את החיוך. 

היינץ - גל 3 - 16 (צילום: Nattapat.J, shutterstock)
צילום: Nattapat.J, shutterstock

סנדוויץ׳

כריכים מאפשרים יצירתיות רבה, גם אם החיתוך שלהם קצת יותר מאתגר מזה של הטוסט. קודם כל, אפשר להכין את הכריך כולו, להניח אותו בצלחת ורק אז להכין את הקישוט - פרוסות מלפפון שייראו כמו ידיים ורגליים, עגבנייה שתיראה כמו כובע, ועיניים ופה מחייך שניצור ממיוצ'ופ. 

היינץ - גל 3 - 3 (צילום: Anastasia_Panait, shutterstock)
צילום: Anastasia_Panait, shutterstock

אם נשקיע בחיתוך נוכל ליצור פרצופים נוספים - למשל פרצוף של חתול. כל מה שצריך זה לסדר את הכריך לרוחב, לחתוך החוצה חצי סהר מהחלק העליון כדי ליצור את האוזניים, לסדר שתי נקודות של מיוצ'ופ כעיניים ומקלות גזר דקים כשפם. אם רוצים להשקיע, אפשר לשים חתיכות גבינה על האוזן כדי להדגיש את הצורה שלה. 

היינץ - גל 3 - 2 (צילום: Africa Studio, shutterstock)
צילום: Africa Studio, shutterstock

וכמו שחתכנו סהר מתוך הפרצוף, גם ירקות אפשר לחתוך בצורה שתיצור לא רק מקלות אלא מגוון של צורות שונות. פרוסות מלפפון ש״נוגסים״ בהן יכולות ליצור גבות עגולות או צורה של עיניים, למשל. ואת שני החצאים של פרוסת עגבנייה אפשר לסדר כך שהחלק הישר יפנה החוצה והחלק העגול יפנה פנימה כמו כנפיים של ציפור, או בצדי הכריך כמו כנפיים פרוסות (חשבו על הציפור של אתר לימוד השפות דולינגו). 

היינץ - גל 3 - 14 (צילום: Nadya_Kubik, shutterstock)
צילום: Nadya_Kubik, shutterstock

עם קצת יצירתיות נוכל לדמיין פתרון נוסף לכריכים: להשתמש בפרוסה העליונה כשריון, למשל של צב. את ראש הצב והידיים שלו נוכל ליצור עם פרוסות מלפפון חתוכות לרוחב, כשהידיים והרגליים דקות והראש עבה. 

היינץ - גל 3 - 21 (צילום: SewCreamStudio, shutterstock)
צילום: SewCreamStudio, shutterstock

 פסטה

אין ילד שלא אוהב פסטה עם קטשופ. האובייס זה לפזר את הפסטה על הצלחת ולצייר עליה משהו עם קטשופ - שיטה שעובדת בעיקר אם המנה שטוחה יחסית. אבל אם הפסטה מקורזלת (בצורה של ביסלי גריל) יש משהו אחר לעשות איתה: למשל רעמה של אריה. הפרצוף יכולה להיות קציצה עגולה או חביתה, עליה נצייר חיוך עם קטשופ, והפסטה הצבהבה תיצור רעמת שיער בלונדינית. את העיניים אפשר ליצור עם חצאי זיתים, וכמובן גבות של מיוצ'ופ. 

היינץ - גל 3 - 15 (צילום: Nattapat.J, shutterstock)
צילום: Nattapat.J, shutterstock

אפשרות אחרת לצלחות של מנת פסטה יכולה להיות עם טריק שייצור לנו לוח ציור חלק. איך עושים זאת? מפנקים את הילדים עם פסטה מוקרמת. מכינים את הפסטה ומסדרים אותה על הצלחת, ועליה מניחים פרוסת גבינה צהובה שלמה. הפרוסה תשמש כלוח עליו תוכלו לצייר עם קטשופ כל מה שתרצו - בדגש על ציור סימטרי וממורכז, למשל לב או פרח. 

היינץ - גל 3 - 22 (צילום: Vladislav_Noseek, shutterstock)
צילום: Vladislav_Noseek, shutterstock

פירה

פירה הוא מאכל מושלם - קל להכנה, טעים בטירוף ומאפשר הרבה מאוד יצירתיות. אם הפירה הוא מרכז המנה, אפשר לסדר אותו על צלחת עגולה וליצור ספירלה עם כף, שמסתיימת במרכז במעגל של קטשופ. אפשר גם לשטח אותו על הצלחת ולהשתמש בו כלוח ציור עם קטשופ, ממרח היינץ ומיוצ'ופ - שלושה צבעים שונים. אפשרות שלישית היא ליצור ממנו קונטור - למשל, לסדר אותו בצמוד לשפת הצלחת, כך שהוא מקיף את המנה המונחת במרכזה.

היינץ - גל 3 - 17 (צילום: New Africa, shutterstock)
צילום: New Africa, shutterstock

אם בא לכם להשקיע, הפירה לא חייב להיות התוצר הסופי - אלא מרכיב במשהו חדש. אפשר למשל להניח כף של פירה במרכז פרוסת פסטרמה, לגלגל את הפרוסה ולנעוץ בה קיסם שיחזיק את הצורה ליצירה של ״סיגר״, ולהגיש עם צלוחית קטשופ. ואם הוא מוגש עם פסטה, אפשר לשטח את הפירה ולנעוץ בו את הפסטה המקורזלת כשהיא אנכית, ליצירת מנה תלת מימדית גבוהה, כמו שדה של שיבולים. 

היינץ - גל 3 - 4 (צילום: Anastasia_Panait, shutterstock)
צילום: Anastasia_Panait, shutterstock

שניצל

נסיים עם אחד המאכלים האהובים ביותר ובן זוגו הנאמן של הפירה - השניצל. את השניצל אפשר לחתוך ליצירה של כל מיני צורות - למשל לב או כוכב - ואז להדגיש אותן עם קונטור של קטשופ, או לצייר עליהן פרצוף. אפשר לחתוך את השניצל לרצועות דקות וליצור איתן מבנים - כוכבית, ריבוע, או אפילו מין ״רפסודה״ שנוצרת מרצועות שניצל אנכיות שמונחות על רצועות שניצל מאוזנות. 

_OBJ

אם מגישים את השניצל עם פירה, אפשר ליצור מנה בנושא חוף הים: השניצל הוא החול, והפירה הוא הים - כשאת הגלים יוצרים עם קטשופ וממרח היינץ. בשביל מנה שתיראה כמו חוף ים יש להצטייד מראש במטריית קוקטייל קטנה ולתקוע אותה בשניצל כמו שמשייה - נגיעה לא צפויה שתשגע את הילדים.