אנחנו נתקלים כל הזמן בכותרות כמו "טיפ משנה חיים" והבטחות לחלוקת חיינו ללפני ואחרי בעקבות עצה חביבה  ואנחנו בהחלט נגד הגזמות פראיות שכאלה, אבל באמת שאין דרך אחרת לתאר את הטיפ הבא.

עד היום חשבנו שהדרך הכי טובה לחמם אורז מאתמול במיקרו היא להניח על הצלחת מגבת נייר לחה (אם אתם מהמשקיענים) או לטפטף קצת מים על האורז ולקוות שזה לא יותר מדי ולא פחות מדי (אם אתם מהזורמים). אבל באתר TheKitchn שאנחנו מחבבים עד מאוד מצאו, ועוד בטיקטוק, את השיטה הבאה: להניח קוביית קרח מעל האורז בזמן החימום.

רגע, לפני שאתם אומרים לעצמכם שזה בדיוק כמו השיטה של המים פשוט בכמות מדודה – תרשו לנו להפתיע אתכם: קוביית הקרח לא תימס, אלא תעביר את האורז תהליך נוסף, קצר ואפקטיבי של אידוי, והוא יצא נפלא – כאילו הרגע הכנתם אותו.

ניסיון ביתי של אנשי האתר הסתיים בהצלחה: טיפ הטיקטוק המקורי כלל כמות קטנה של אורז וקוביית קרח אחת. באתר החליטו ללכת על צלחת מלאה יותר ועל שתי קוביות קרח. אחרי דקה של חימום – קוביות הקרח לא נמסו.

 

@caloriequeen14

##stitch with @officialtiktoknurse This actually worked! Tik Tok is an education

♬ Spongebob - Dante9k

איך זה קורה, אתם בוודאי שואלים? זה קורה בגלל שהקשרים שנוצרים בין מולקולות המים בזמן הקפאה לא מאפשרים למולקולות תנועה ולכן הן לא מושפעות בקלות המאנרגיה של המיקרוגל, שפועלת כולה על תנודות של מולקולות מים. והאורז? הוא יצא מושלם – חם אבל לא חם מדי, ובאופן כללי הרגיש כאילו הרגע הכינו אותו לראשונה.