אתם חוזרים מקניות עם מלא שקיות – ברור שהכי קל ומפתה זה פשוט להכניס הכל למקרר ולסגור עניין. מה כבר יכול להשתבש במקרר? אז מסתבר שיכול גם יכול – יש לא מעט מאכלים שפשוט מתקלקלים מהר יותר כשהם נשמרים בקירור. הנה הרשימה שפורסמה ב-SouthernLiving.

תפוחי אדמה

כשתפוחי אדמה נשמרים במקרר העמילן שבהם מתפרק, מה שיוצר מרקם גרגירי וטעם לוואי מתקתק ולא נעים. אם אתם רוצים להפיק את המיטב מהתפוד שלכם, ואנחנו יודעים שאתם רוצים, שמרו אותו במקום קריר וחשוך מחוץ למקרר.

>> המווווווון מתכונים עם תפוחי אדמה

תפוח אדמה עם פטריות (צילום: Iaroshenko Maryna, Shutterstock)
לא כואב הלב לגלות שמבפנים הם גרגיריים? | צילום: Iaroshenko Maryna, Shutterstock

עגבניות

המקרר גורם גם לעגבנייה הכי יפה בערוגה לקבל טעם רע ועצוב, של עגבנייה לא בעונה. אם זה לא מספיק – המקרר גם נותן לעגבניות שלכם מרקם קמחי ומבאס, ככה שבאמת עדיף לאחסן אותן בטמפרטורת החדר. רגע, ומה אם הן עומדות להתקלקל, לא חבל? קבלו עוד טיפ: אם העגבניות שלכם כבר עברו את השיא, כדאי להכין מהן רוטב או ריבת עגבניות, שניתן לשמור בקירור ולהשתמש בהם בהמשך. 

לחם

אם תכניסו את הלחם שלכם למקרר תמנעו ממנו להעלות עובש, זה נכון, אבל לצד זה – הקירור פשוט ייבש אותו לחלוטין, ומה עשינו בזה? לחם שומרים בטמפרטורת החדר, על השיש או בקופסת לחם, כשהוא טרי. אם אתם רוצים לאכול אותו כמה ימים מאוחר יותר – מומלץ לעטוף אותו היטב בניילון נצמד או כל דרך אחרת שתמנע ממנו להתייבש, וגם אז – עדיף להקפיא אותו ולא לקרר. אחר כך אפשר להוציא אותו לטמפרטורת החדר ולתת לו להפשיר בשלמותו (אם יש לכם זמן), או לקלות ממנו טוסטים.

חלה (צילום: אפיק גבאי, mako אוכל)
אם כבר קירור אז רק מקפיא | צילום: אפיק גבאי, mako אוכל

בצל

בצלים הופכים במקרר לרכים ומעופשים, ונשמרים היטב בשלמותם במקום קריר ויבש מחוץ למקרר. ומה עושים עם חצי בצל? אותו אפשר לשמור במקרר, אבל בתוך קופסת פלסטיק סגורה, ועדיף להשתמש בו כמה שיותר מהר.

דבש

הקור גורם לדבש להתגבש ולהתקשות, ופשוט בלתי אפשרי להשתמש בו כשהוא נשמר במקרר. אבל אין מה לדאוג: דבש יכול להישמר במזווה פחות או יותר לנצח בלי להתקלקל, רק הקפידו לסגור את הצנצנת היטב כדי למנוע כניסת נמלים.

דבש (צילום: Billion Photos, Shutterstock)
יכול להישמר בחוץ למשך שנים | צילום: Billion Photos, Shutterstock

דלעות

דלעות, מכל סוג כמעט, יכולות להחזיק מחוץ למקרר ולשמור על טריות לפרק זמן ארוך של עד כמה שבועות, וזו גם הדרך האופטימלית לאחסן אותן. במקומות קרים אפשר פשוט לשמור אותן על השיש או הדלפק, בישראל כדאי למצוא להן מקום קריר, אבל בכל מקרה – מחוץ למקרר.