בכל רגע נתון תמצאו במקפיא שלנו עוף. חזה עוף, כרעיים, כנפיים, עצמות שמחכות למרק או ציר ואפילו עוף שלם, מפעם לפעם, אם יש לנו מקום. לא חשבנו שמישהו עוד יכול לחדש לנו משהו בכל הקשור להקפאת עוף, אבל אז מצאנו באתר thekitchn אהובנו טיפ מושלם, מהסוג שקשה לנו להאמין שלא חשבנו עליו קודם: אפשר להקפיא עוף במרינדה.

מבחינתו מדובר בשדרוג של ממש לחיים: ביי חזה עוף תפל ויבש שהכנתם כשהייתם מתים מרעב, היי עוף מפוצץ טעמים שהכנתם בכלום עבודה רגע וחצי לפני שתכננתם לאכול משהו בכלל. לא מדובר על חיסכון בזמן, הרי מישהו יצטרך להכין את המרינדה והעוף יושרה בה, אלא בניהול יעיל יותר של הזמן: כשפנויים – עומדים במטבח, מכינים, מערבבים ומשרים. כשעסוקים – יש לכם כלום עבודה בדרך לארוחה פגז.

אז איך זה עובד?

מכינים איזו מרינדה שרוצים (אנחנו מתים על זאת) ומכניסים לשקית זיפר אטומה ומתאימה להקפאה. מוסיפים לשקית את נתחי העוף – מאיזה סוג שתרצו, סוגרים את השקית ומשקשקים עם הידיים כך שכל חלקי העוף יכוסו במרינדה. מכניסים לפריזר וזה הכל.

עד כאן בנוגע להקפאה, אבל מה עם ההפשרה? הדרך הטובה ביותר להפשיר את העוף במרינדה היא להעביר אותו למקרר יום לפני שאתם מתכוונים לאכול אותו ולתת לו להפשיר שם. השהייה במקרר תיתן לעוף שהות לספוג עוד טעמים. אחר כך אתם יכולים להכין אותו באיזו דרך שתרצו – תנור, גריל, הכל הולך.

אם לא תכננתם מראש ואתם רוצים את העוף שלכם עכשיו, אפשר פשוט לשים אותו במחבת עמוקה או סיר פתוח, עם המרינדה הקפואה כמו שהיא, ועם מעט מים או ציר. זה עדיין יצא סופר מוצלח, מבטיחים.

את העוף הקפוא במרינדה תוכלו לשמור במקפיא עד 6 חודשים. בדרך כלל אסור להשרות בשר במרינדה ליותר מ-24 שעות, משום שהוא יכול להתרכך יתר על המידה וגם, חמור מכך, לפתח בקטריות – אבל החוק הזה לא תופס לגבי הקפאה. תהליך ההשריה מפסיק ברגע שהנוזל קופא, כלומר, מדובר על השריה של שעות בודדות עד שהכל קופא (תלוי בנתחים, בטמפרטורת המרינדה ובמקפיא שלכם). מה שכן, חשוב להקפיד להשתמש בעוף 24 שעות מרגע שיצא מהמקפיא.