אנחנו מתים על קיצורי דרך, בחיים בכלל ובמטבח בפרט. אנחנו עובדים קשה, אז אם אפשר לחסוך לנו כמה דקות על הרגליים פה ושם – אנחנו קופצים על המציאה. אבל רגע, לפני שאתם קוראים לנו עצלנים – יש גם צד שני: כשאנחנו מקבלים טיפ שיכול להפוך את האוכל שלנו לטעים יותר, אנחנו נהיה הראשונים לנסות, גם אם זה אומר אקסטרה עבודה. לנוח רגל על רגל? כן, אבל קודם כל נכין אוכל טוב. אז הטיפ הזה הוא ממשפחת הטיפים מאריכי הדרך, אבל הוא שווה את זה. יאללה, תפשילו שרוולים.

אז ככה: מסתבר שיש דרך להפוך את העוף המוקפץ שלכם - זה שאתם משלבים במנות של אורז וירקות או אפילו ברוטב מהיר ומאולתר לפסטה - למוצלח הרבה יותר. מדובר על תהליך שנקרא באנגלית Velveting, מהמילה Velvet, קטיפה, וכשמו כן הוא – בזכותו יקבל חזה העוף סוג של מגע קטיפה, רכות ועסיסיות. התהליך מגיע מהמטבח הסיני, והוא לא מסובך בכלל; בגדול, "לוולווט" זה פשוט להעביר דרך שמן או מים רותחים. רגע, איך בוחרים בין שמן למים? במסעדות סיניות מקובל להשתמש בשמן, בשלנים ביתיים לרוב הולכים על מים, אתם מוזמנים לנסות את שניהם.

אז איך עושים את זה?

בשלב הראשון חותכים את העוף לחתיכות בגדול הרצוי. אחר כך מערבבים חלבון ביצה, כף קורנפלור, כף חומץ אורז, 2 כפות שמן וחצי כפית מלח – ומכסים את העוף בתערובת. מכניסים את העוף למקרר בזמן שמרתיחים סיר מים (או שמן) ואז פשוט מעבירים את העוף דרך המים הרותחים: טובלים לרגע או שניים, ממש רק עד שהוא טיפטיפה מבושל. אתם יכולים להיעזר בכף גדולה מחוררת ולהעביר כמה חתיכות בכל פעם, או להכניס את הכל לסיר ולהעביר למסננת, אבל ככה יהיה לכם קשה יותר לשלוט בזמנים.

התוצאה שווה את הטרחה: עוף דשן ועסיסי שלא ספג שום טעם, ולכן הוא יתאים לכל מנה שתחפצו. זה נשמע כל כך טוב, שאנחנו מרגישים שהרווחנו את המנוחה הבאה שלנו ביושר.

View this post on Instagram

A post shared by Windy Capp (@windycapp) on