תפוחי אדמה הם תמיד התשובה, בייחוד הגרסה האפויה שלהם, שמרגישה אחראית יותר ומבטיחה הנאה מקסימלית של אכילת התפוד בשלמותו, כולל הקליפה, עד הפירור האחרון. עד כאן מזדהים? אם כן, לאחרונה נתקלנו בכתבה שמתחקה אחרי השיטה האנגלית להכנת תפוחי אדמה, ולא יכולנו שלא להסתקרן.

אז דבר ראשון, באנגליה כמו באנגליה, הבריטים לא הסתפקו בלקרוא לתפוחי האדמה האפויים בשמם ונתנו להם את הכינוי "ג'קט פוטטוס" (jacket potatos). בריטים והסלנג שלהם, בסדר. אז מתברר שאצל הבריטים לא רק שתפוחי אדמה אפויים הם תוספת סופר פופולרית, הם גם משקיעים במלאכת האפייה עצמה, ולפי הבלוגרית ג'ואנה גודארד, שחילצה את סודות האפייה מדודתה האנגלייה, הם קלים ליישום:

3 העקרונות של אפיית תפוחי אדמה בסגנון אנגלי

חיתוך: בניגוד לשיטה האמריקאית, שבה דוקרים את תפוח האדמה באמצעות מזלג, כאן עושים חתך בצורת איקס בעובי של כ-6 מילימטר. החתך עוזר לאידוי ותורם למרקם האוורירי של פנים תפוח האדמה. אם רוצים למלא את תפוח האדמה בחמאה או גבינות, זה יעזור גם לזה.

תפוחי אדמה ממולאים (צילום:  Elena Shashkina, ShutterStock)
תפוחי אדמה ממולאים | צילום: Elena Shashkina, ShutterStock

אפייה ארוכה במיוחד: במקום לאפות את תפוחי האדמה בחום גבוה (220 מעלות) למשך כשעה, נסו לאפות אותם בחום קצת יותר נמוך, 200 מעלות, במשך קרוב לשעתיים. התפודים לא אמורים להישרף בחום הזה, והקליפה תצא קריספית בדיוק במידה הכיפית.

חימום חוזר: בתום האפייה העמיקו את החתכים שבתפוחי האדמה, ככה שייפתחו ועוד אדים ישתחררו, והחזירו אותם לאפייה ל-10 דקות נוספות.