כוסברה (צילום: eyemrs, Thinkstock)
העלים יישארו בדיוק במצב הזה לפחות שבועיים | צילום: eyemrs, Thinkstock

פייר, אנחנו לא זוכרים מתי סיימנו, אם בכלל אי פעם סיימנו, צרור פטרוזיליה. או כוסברה, או נענע לצורך העניין. וזה לא בגלל שאנחנו לא אוהבים – אבל אנחנו קונים אותם ירוקים ורעננים, משתמשים בכיף יום-יומיים, ובפעם הבאה כבר מתחילים לברור החוצה עלים שחורים. ואז אנחנו מחזירים את הצרור למקרר למרות שאנחנו יודעים שזהו. מחר כבר הכל יהיה שחור – ויאללה, לפח.

טיפ שעלה לעמוד הפייסבוק הפופולרי "אמהות מבשלות ביחד" עונה להגדרה של כמה פשוט – ככה גאוני, ומבטיח חיים טריים וירוקים לעלים שלכם למשך שבועיים לפחות. הפוסט זכה לאלפי לייקים ולמאות תגובות ושיתופים, כך שהבנו שבהחלט מדובר בבעיה מוכרת.

גם לנו יש פייסבוק, עם טיפים והכל

אז מה הטיפ? נייר כסף. עוטפים את הירק בנייר כסף כך שלא יישאר אף עלעל חשוף, ופותחים רק כשרוצים להשתמש. הנה ההוראות המדויקות:

- לא לשטוף לפני! עוטפים בנייר כסף ללא שטיפה, ושוטפים בכל פעם כמה שצריך.

- לעטוף כמה שיותר מהר. ברגע שהגעתם הביתה עם הקניות – דבר ראשון עוטפים את העלים.

- מעבר לכך שהטיפ תופס לפטרוזיליה, כוסברה, נענע, שמיר, בזיליקום וכיוצא באלה – הוא יעזור לשמור גם על טריותם של עלי חסה, כרוב ואפילו על טריות המלפפונים שלכם.

עשבים / תבלינים - בזיליקום, שמיר, פטרוזיליה (צילום: עודד קרני)
תופס לכל סוגי הירוקים. מהיום כבר לא זורקים | צילום: עודד קרני

- כדאי לסמן את נייר הכסף במדבקה – כדי שתדעו מה יש בפנים ולא תפתחו סתם.

- המהדרין משחררים את הגומייה לפני שעוטפים, אבל לא חייבים.

- המהדרין 2 קוצצים את הגבעולים ושומרים רק את העלים, אבל גם את זה לא חייבים. מצד שני - מסתבר, כך לפי אחת המגיבות בקבוצה, שניתן להכניס את הגבעולים לסיר של מרק ותבשיל והם יוסיפו טעם, אז הרווחתם פעמיים.

עוד באוכל טוב:

 

לא מעט תגובות הציעו להחליף את נייר הכסף במגבת נייר, ולשמור בקופסה אטומה. זה ככל הנראה עובד, אבל מצריך קופסאות אטומות.

חלק מהתגובות טענו כי נייר הכסף מכילים חומרים לא בריאים – אכן לא מומלץ לחמם נייר כסף, אך כל עוד הוא נשאר קר או בטמפרטורת החדר – אין בעיה להשתמש בו. חלק אחר מהתגובות טען שכדאי להשתמש בנייר עיתון - במקרה כזה יש להקפיד על השטיפה. 

>> לפוסט המקורי