במהלך החיים אנחנו פוגשים הרבה כתבות טיפים העוסקות במאכלים כאלה ואחרים ובדרכים הכי קלות/מיוחדות/יצירתיות להוציא מהם את המקסימום. בלשון המעטה, אנחנו יכולים לומר שברוב המקרים מדובר בטיפים קנה רצוץ, כלומר כאלה שלא רק שאינם מועילים, לפעמים הם אפילו עושים את ההפך הגמור.

לא כך עם הכתבה שקראנו באתר chowhound, שאומנם הסתפקה ב-5 טיפים בלבד, אבל כל אחד בסלע. ואלה הם:

1. סוכר חום

כפי שכבר לימד אותנו ניסיוננו העשיר בעוגיות שוקולד צ'יפס לסוגיהן, לסוג הסוכר שבו משתמשים באפייה יש השפיעה משמעותית על התוצר הסופי. בראוניז שיש בהם סוכר חום יהיו לחים יותר, פאדג'יים יותר ובעלי טעם עמוק יותר.

בראוניז פאדג'יים קלאסיים של נעמה גאון (צילום: אסף אמברם, mako אוכל)
רואים כמה הם נימוחים? לסוכר החום יש חלק חשוב בזה | צילום: אסף אמברם, mako אוכל

2. קקאו

בשביל רובנו קקאו הוא האבקה החומה חסרת המשמעות והייחוד שקונים באגף האפייה בסופר. ובכן, חברים, מתברר שיש הבדלי איכות עצומים בין סוגי קקאו שונים, ושהתוצאה יכולה להשתנות בצורה דרסטית אם רק תשקיעו באבקת קקאו איכותית יותר. ועוד משהו קטן, שאנחנו חושבים שאין צורך לציין אבל נציין בכל זאת - אבקת קקאו היא לא אבקה להכנת שוקו, כן? יופי, תודה.

3. שוקולד

רק מריר, ורק 70 אחוז מוצקי קקאו, אתם שומעים? בסדר, מוכנים להתפשר על 60 אחוז, אבל לא פחות מזה. כלומר, רק בהנחה שאתם רוצים את הבראוניז שלכם עשירים ברמה כזו שבין ביס לביס עוצרים רגע כדי להתענג.

4. מלח ותמצית וניל

שני מרכיבים שלא נוהגים לייחס להם חשיבות במקרה של עוגות שוקולדיות, וחבל. אפילו אם הם לא מופיעים במתכון - הוסיפו כפית תמצית וניל וקמצוץ מלח בישול לכל בלילה בראוניז שאתם מכינים, וייטב לכם.

5.  אפייה

מכל הטיפים, זה ללא ספק החשוב ביותר. אנחנו מוכנים שתכינו בראוניז עם שוקולד חלב, סוכר לבן ואבקת קקאו הכי זבלית שתמצאו, ובלבד שלא תאפו אותם יותר מדי. שננו לעצמכם: בראוני אפוי יתר על המידה הוא בראוני מת. לא פחות. האמינו לנו, כבר הרגנו תבנית בראוניז או שתיים בחיינו.

איך יודעים שהבראוניז בשלים לצאת מהתנור? זה פשוט - השוליים של התבנית צריכים להיות יציבים, אך המרכז עדיין רוטט. אל תסמכו על האינסטינקט שאומר לכם להשאיר אותם עוד 5 דקות בתנור. פשוט אל. הוציאו אותם כמו שהם, ותנו להם לנוח בטמפרטורת החדר עוד כחצי שעה. במהלכה הם ימשיכו להתייצב.

לא חשבתם שאחרי כל זה נשאיר אתכם בלי מתכון מנצח לבראוניז, נכון?