מי לא מכיר את זה? אתם קונים שקית פיסטוקים בפיצוחייה, מגיעים הביתה ומתחילים לפצח, אבל בכל אריזה תמיד תמיד יהיו פיסטוקים ממזרים שמסרבים להיפתח. החריץ שנפתח בהם בזמן הקלייה כל כך קטן, שאין שום סיכוי לפתוח אותם עם היד ואתם נאלצים לוותר עליהם.

מה עושים? תופסים את אחד מחצאי הקליפה של פיסטוק שכבר פתחתם, מכניסים את הקצה שלו לחריץ הקטן של הפיסטוק העקשן, מסובבים מעט, וגם הוא נפתח.

מה כבר אפשר לחדש בפתיחה של שקית חטיפים? ובכן, תתפלאו. אם אתם בעניין של לנשנש באופן עצמאי מבלי לחלוק - המשיכו בהרגל של פתיחת שקית החטיפים מחלקה העליון. עם זאת, אם בא לכם לפנק את החבר'ה מבלי שכל אחד מהם ידחף יד לפתח הקטנטן ויזהם את ידו ואת תכולת השקית, הטריק הזה הוא בשבילכם.

מה עושים? השיטה הכי טובה לפתוח את השקיות האלו כראוי היא על ידי יצירת חריץ קטן במרכז השקית, ואז משיכה של העטיפה והמשך פתיחה בתנועה מעגלית. עכשיו כל הצ'יפס או החטיפים גלויים וקל להגיע אליהם, במיוחד כשאוכלים את החטיף עם עוד אנשים.

אוהבים לאכול נאצ'וס עם סלסה או כל חטיף מלוח אחר ולנגב בגבינה מול הטלוויזיה אבל אין לכם דרך להחזיק שתי קערות על הברכיים? יש פתרון מעולה ואף פוטוגני למדי. סוג של צילחות שלגמרי עובר מסך וטעם.

מה עושים? קחו קערה גדולה, שימו במרכזה כוס יין (או כל כוס יציבה), מלאו בה את הגבינה או הדיפ, ופזרו מסביב את החטיף שלכם. קיבלתם קערה אחת עם הדיפ ממוקם בנוחות במרכזה (בסרטון פינקנו גם במתכון על הדרך).

 
 

נמאס לכם מהטעם הרגיל של פופקורן ביתי שהמסתם בו קצת חמאה?

מה עושים? תוסיפו גם כפית סויה, וערבבו היטב. הטעם של הסויה לא יהיה מורגש מדי, אבל הוא ישפר מאוד את הטעם של החמאה. 

האם אתם מאלה שחותכים לפלחים או עובדים לאט לאט ומרוקנים את כל פנים האבטיח לקערה? קבלו שיטה שגם לוקחת רק שתי דקות וגם תשאיר אתכם עם שטח קליפה קטן בכל חתיכה, כדי שיהיה נוח להחזיק.

מה עושים? חוצים את האבטיח, מניחים את הצד השטוח על קרש החיתוך ואז חותכים כמו שחותכים בצל לקוביות - פסים של שתי וערב. מה שתקבלו זה מקלות דקים של אבטיח, עם ידית קטנה של קליפה בקצה.

כמה לא נוח לדחוף שוב ושוב את היד לעומק הקופסה של הפרינגלס כדי להגיע פנימה?

מה עושים? בפעם הבאה קחו נייר ממחברת או מהמדפסת, גלגלו אותו כך שייכנס לפחית מסביב לצ'יפסים, ואז שלפו אותו החוצה. הוא יצא יחד עם כל הצ'יפס עליו, ממש כמו מגש.

החבר'ה אוהבים לנשנש סוכריות גומי? הנה שיטה מושלמת להפוך אותן לאלכוהוליות וכיפיות במיוחד.

מה עושים? ממלאים קערה במעט וודקה, ג'ין או כל משקה שאוהבים, שופכים פנימה את סוכריות הגומי (לא כאלה שמצופות בסוכר חמוץ, אלא חלקות) ואחרי חצי שעה תקבלו סוכריות גומי ספוגות אלכוהול שאפשר אפילו קצת להשתכר מהן. 

*גיל גוטקין הוא כתב אוכל ובעל הבלוג "מבשל ואוכל"