אנחנו ללא ספק אנשים של בראוניז. אנחנו אוהבים אותם עשירים ושוקולדיים, עם אגוזים או בלי, במרקם מושלם איפשהו על הסקאלה שבין לח ויבש. אנחנו גם אוהבים את הפוזה הקולית שלהם: בלי קצפות וקישוטים, הם באים פשוט, ותמיד נחטפים ראשונים.

היינו רוצים להשתמש פה בביטוי קלאס באפס מאמץ, אבל האמת היא שכדי להוציא בראוניז מושלמים באמת יש כמה וכמה דברים שכדאי לדעת ולהקפיד עליהם. באתר thekitchn פרסמו את רשימת הטיפים החשובה הזאת, ואנחנו ממליצים לכם בחום לאמץ ולהפנים.

השקיעו בשוקולד איכותי

זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל זה כל כך חשוב ששווה לחזור על זה: שוקולד טוב יעשה את כל ההבדל. עדיף לבחור בשוקולד מריר טוב עם אחוזי קקאו גבוהים יחסית (60-70 אחוזים). אפשר לרכוש מטבעות שוקולד איכותי בחנויות האפייה הייעודיות.

ביצים וסוכר תחילה

זה נכון שכשמכינים בראוניז אפשר פשוט לערבב את כל המרכיבים ביחד וזהו, אבל אם אתם שואפים (ואתם שואפים) לשכבה עליונה מבהיקה עם סדקים קלים ומושלמים – אתם רוצים לערבב היטב את הסוכר והביצים תחילה, בנפרד מכל היתר. אפשר להקציף במיקסר על מהירות גבוהה, או כ-10 דקות במיקסר ידני. להקצפה הזו יש תפקיד סופר חשוב נוסף: היא מכניסה לבלילה אוויר בדיוק במידה הרצויה, ואם מקפידים על השלב הזה אפשר לוותר לחלוטין על מתפיחים כמו סודה לשתייה או אבקת אפייה.

בראוניז (צילום: אפיק גבאי, קפה נולה)
בראוניז | צילום: אפיק גבאי, קפה נולה

השתמשו בסוכר חום

גם אם המתכון אומר סוכר לבן, מומלץ להחליף לפחות חצי מהכמות בסוכר חום. הסיבה היא שסוכר חום מכיל דבשה (מולסה), שבאפייה תעניק איכויות קרמליות לבראוניז שלכם. הם יהיו פאדג'יים ועסיסיים יותר. מומלץ לבחור בסוכר החום הכהה שטעמו עשיר יותר מזה של הסוכר החום הבהיר.

אקסטרה שוקולד

אחרי שהבלילה שלכם כבר מוכנה ורגע לפני שאתם מכניסים את התבנית לתנור כדאי לפזר חתיכות שוקולד, שבורות גס (אפשר ביד). הן יהפכו לשלוליות נפלאות של שוקולד נוזלי, ואם אתם מגישים את הבראוניז חמים מהתנור עם גלידת וניל טובה מעל - טוב, אתם כבר יכולים לדמיין את זה בעצמכם, נכון?

דפקו את התבנית

פעם אחת באמצע האפייה, ועוד פעם אחת בסופה, תוציאו את התבנית מהתנור והטיחו אותה היטב על השיש, כמה פעמים, בנחישות וברגישות. כך תאפשרו לאוויר מיותר לצאת ותקבלו בראוניז דחוסים ועסיסיים יותר מבפנים, וסדוקים ושבירים מבחוץ.

5 דקות פחות

לבראוניז פאדג'יים במיוחד מומלץ לאפות את הבלילה 5 דקות פחות ממה שכתוב במתכון. הצדדים צריכים להיות יציבים, אבל הקיסם בהחלט יכול לצאת עם בלילה עליו כי הבראוניז ימשיכו להתייצב גם מחוץ לתנור. אפשר לתת להם כמה דקות ואז לאכול אותם חמימים בשיא פאדג'יותם, או לתת להם להצטנן וליהנות מבראוניז לחים ועסיסיים בפנים.

הוסיפו מלח

מלח משתלב היטב עם שוקולד משום שהוא מדגיש ומאזן את הטעמים שלו. רוב המתכונים מכילים קורט מלח בבלילה, כמובן, אבל אנחנו מדברים על תוספת מלח: אחרי שהבראוניז יוצאים מהתנור נסו לפזר עליהם מעט מלח ים עבה ואיכותי. אם הוספתם לפני האפייה חתיכות שוקולד (כמו שהמלצנו פה למעלה) שלוליות השוקולד שיתקבלו יאפשרו למלח להידבק היטב לבראוניז.

>> ואחרי כל זה ברור שלא נשאיר אתכם בלי מתכון פגז לבראוניז

בתיאבון!