חברים, השניצל הוא מלך. סוגר הפינה הרשמי של ארוחות הצהריים שכולם אוהבים, בפיתה, בצלחת, לצד פירה או אורז או סלט, ואפשר גם לארוחת ערב. אבל עם כמה שהוא קל להכנה, והוא סופר קל להכנה – עדיין, לא מעט אנשים נתקלים בתופעה מבאסת: הציפוי הזהוב והקריספי נפרד ונופל מהעוף, ומותיר אותו לבנבן ולא מושך. מזדהים? אתם ממש לא לבד: הנה חמישה דברים שאתם כנראה עושים לא נכון כשאתם מכינים שניצל.

הטעות: אתם לא מתחילים על יבש

הצעד הראשון להכנת שניצל מושלם הוא קריטי: ודאו שנתחי חזה העוף שלכם יבשים לחלוטין לפני שאתם מתחילים לטבול אותם במשהו. אפשר להשתמש במגבות נייר, ולעבור טוב טוב על העוף בטפיחות קלות מכל הצדדים. אם העוף לח מדי - הקמח יהיה ספוג נוזלים, יתגבש ופשוט לא ייצמד לעוף.

שניצל תירס - טיגון (צילום: רון יוחננוב, אוכל טוב)
טגנו אותם בשקט ותפסיקו לגעת! | צילום: רון יוחננוב, אוכל טוב

הטעות: אתם לא מנערים את הקמח

תקפידו לנער מחזה העוף את כל הקמח המיותר שנדבק אליו. אתם רוצים שהביצה תידבק היטב לעוף, ואם הוא יהיה מכוסה בציפוי של קמח – זה פשוט לא יקרה, ומכאן הדרך לשניצל עם ציפוי שנופל ממנו קצרה ובלתי נמנעת. הקמח אמור לכסות את העוף בשכבה אחידה ודקיקה, שקופה כמעט, ולא יותר.

הטעות: אתם מתקמצנים על פירורי הלחם

ציפוי נדיב של פירורי לחם ייתן לשניצל שלכם את הקראנצ'יות המופלאה הזו שאתם כל כך רוצים. לא משנה באיזה סוג של פירורים אתם משתמשים – תקפידו שהם מכסים את העוף לחלוטין, בנדיבות, ומכל הצדדים.

הטעות: אתם לא מפנקים כמו שצריך

השניצל הוא אולי מאכל פשוט, אבל הוא רוצה שתתייחסו אליו כמו שצריך. אחרי שטבלתם אותו וציפיתם בפירורי לחם מכל הכיוונים, הצמידו את הציפוי היטב לשניצל בטפיחות קלות, משהו שבין מסאז' לליטוף. אתם רוצים שכל פירורי הלחם יידבקו היטב לשכבת הביצה, זה המפתח לציפוי אחיד שלא נופל.

הטעות: אתם חסרי סבלנות

שלב הטיגון (או האפייה!) של השניצלים מצריך אורך רוח, וקיצורי דרך עלולים להיות הרסניים. הקפידו שהשמן יהיה חם כשאתם מכניסים אליו את השניצל, ואל תנסו לטגן יותר מדי שניצלים בבת אחת. הקפידו על מרחק בין שניצל לשניצל – אם הם ייגעו אחד בשני, הציפוי בנקודות המגע לא ייתפס היטב, והוא עלול לגרור איתו את הציפוי של השניצל כולו.

הכנסתם את השניצלים למחבת? עכשיו פשוט תניחו להם! ככל שתיגעו בהם ותתעסקו איתם תגדילו את הסיכויים שהציפוי שלכם ייפול. מתי הופכים? כשסביב השניצל מתחילה להיווצר טבעת זהובה. אבל גם כשאתם הופכים, אל תזיזו את השניצל יותר מדי. תהפכו – וזהו.

הכללים האלה תקפים גם אם אתם אופים את השניצל שלכם: הקפידו על מרחק בין שניצל אחד לרעהו, הפכו אותם פעם אחת, וחוץ מזה - בלי ידיים בבקשה.