טיקטוק כבר מזמן מיתגה את עצמה כמחוללת טרנדים בכל תחום אפשרי, ובמטבח בפרט. זכורים לכולם (לאו דווקא לטובה, אבל זכורים) הפופקורן הצבעוני שהרס מחבת אחרי מחבת, לחם העננים נטול הקמח שגם אנחנו אפינו, וכמובן טרנד הרול-אפס והגלידה שזעזע הורים ושבר את השוק ואת שיני הילדים, אבל את הטרנד הנוכחי באמת שאף אחד לא צפה. עם 470,000,000 (470 מיליון, חבר'ה) צפיות למתכונים שמבוססים על קוטג', אפשר להגיד שמדובר באובססיה של ממש, ומה שאפילו יותר מפתיע הוא שמי שהטיס את הקוטג' למעלה הם דווקא בני הדור הצעיר. ב-Better Home & Garsends מסבירים את התופעה.

הקוטג', שעד לאחרונה היה על תקן גבינת החובה במקרר של אמא שלכם, צובר עוד ועוד פופולריות בקרב מילניאלים ובני דור ה-Z, והנה המספרים שמוכיחים עד כמה: מכירות הקוטג' בארצות הברית עלו בשנה האחרונה ב-15.9 אחוז, שמתורגמים למכירות ב-1.2 ביליון דולר.

כמות מתכוני הקוטג' שרצים בטיקטוק מסבירה את הנתונים המרשימים האלה, וכשאנחנו אומרים מתכונים, אנחנו לא מתכוונים למשהו מסובך מדי. זוכרים את טוסט האבוקדו שבאמת כבש את העולם לפני איזה שנתיים? זוכרים שכולם חיפשו מתכונים למרות שוואללה, התשובה בגוף השאלה: פשוט תכינו טוסט עם אבוקדו? אז ככה, אבל עם קוטג'. הנה סרטון עם למעלה ממיליון צפיות וכמעט 70,000 לייקים נכון לעכשיו, שמציע 3 דרכים להכין טוסט עם קוטג'.

@foodswelovetoeat We all see cottage cheese having a moment and i am here for it! I used to think it was gross but as soon as i started treating it like ricotta/Burrata, a whole new world opened up! So here are 3 totally delicious ways to get yourself hooked! Also, this is not sponsored by any brand but i do have to say that my fav flavor/texture/consistency is currently @good_culture cottage cheese! It’s honestly so good  and it’s packed full of protein which im loving right now! Got a flavor combo you’re digging? Drop it in the comments to share!  ⭐️Cottage Cheese Toast Flavor Combos⭐️ 1️⃣ @aldiusa Protein bread, cottage cheese, @kansascitycanningco crispy chili oil, honey & flaky salt 2️⃣ Olive oil griddled sourdough rubbed with fresh garlic, cottage cheese, tomato bruschetta & balsamic glaze 3️⃣ Toasted sourdough, cottage cheese, @dalmatia_spreads fig jam, honey, toasted pistachios & flaky salt #cottagecheese #cottagecheesetoast #cottagecheeserecipes #highprotein #cheese #cheeselover #toast #cheesetoast #easybreakfast ♬ original sound - FOODS WE LOVE TO EAT

יש כמובן גם את סרטוני הגלידה מסירופ מייפל וקוטג', טרנד מסקרן, בריא יחסית ומוצדק לחלוטין שכמובן ניסינו בבית, אבל לצידם תמצאו בטיקטוק גם סרטונים (כמו זה, שגרף כמות מדהימה של לייקים) - שמציעים מיקס של קוטג', המבורגר ועוד שלל מרכיבים שנחים יחד בקערה תמוהה אחת. 

@takingmylifebackat42 ANOTHER DAY, ANOTHER COTTAGE CHEESE BOWL #cottagecheese #food #easyrecipe #foodie #foodtiktok #healthyrecipes #weightloss #asmr #eating #lunch ♬ original sound - Tonya

מומחי טיקטוק ועיתונאי אוכל מסבירים את התהוות הטרנד הזה בחיבור בין החזרה המסתמנת למוצרי חלב רגיל (אחרי שבמשך תקופה כולם דיברו רק על תחליפים) לבין החיבה של הדור הצעיר למה שנקרא bowl - ארוחות שמגיעות בקערה אחת כמו קערות בריאות למיניהן.

אבל אחד הסרטונים החדשים יותר שכובשים את לב הגולשים הוא לא של קערה רבת מרכיבים ולא של גלידה פלאית, אלא בסך הכל ערבוב, שילוב די בסיסי אם תשאלו אותנו, של קוטג' וחרדל. ואז מה, אתם שואלים? ובכן - זה הכל למעשה. הרשת מתפוצצת מסרטונים שמציעים לטבול בקוטג' עם חרדל שלל דברים - מנקניקיות עוף ועד פירות, ירקות, לבבות דקל וכיוצא באלה. כן, אנשים מתמוגגים מסרטונים של מטבל פשוט.

נכון, זה מוזר, כמו עוד די הרבה התנהגויות אנושיות שקשורות ברשתות החברתיות, ובכל זאת אפשר גם להגיד כמה מילים טובות על טרנד הקוטג'. בסך הכל מדובר במוצר די בריא, עשיר בחלבון, דל בשומן ולפחות בינתיים לא יקר. אנחנו ממליצים לנסות משהו מהלהיטים: גלידה, פאי ספגטי וקוטג', טוסט עם קוטג' ודבש או סתם קוטג' עם חרדל, לפני שיימכרו פה גביעים בשוק שחור לכל המרבה במחיר.