שמפו

כן, החומר הזה שאתם חופפים איתו את הראש גורם לכם להשמין. מדענים מבית החולים Mount Sinai שבפלורידה, ארה"ב טוענים כי הפתלטים, שהם הכימיקלים שנמצאים ב-70% ממוצרי הטיפוח והקוסמטיקה (כולל בשמפו), משגעים את מערכת המשקל של הגוף. אותם כימיקלים גם קשורים לדיכוי רמות הטסטוסטרון בגוף, דבר אשר יכול לגרום לעלייה במשקל.

אישה חופפת שיער (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אם שמפו זה משמין, עם מה נחפוף, עם שמן זית? גם זה משמין! | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

האישיות שלכם

מתברר שהדבר שהכי טבוע בכם ושכמעט אינו ניתן לשינוי יכול להשפיע על משקלכם. מדענים מצאו כי אנשים רגישים מאוד, כמו גם מאורגנים או צייתנים, נוטים להיות בעלי עודף משקל. בנוסף, הם מצאו שלאנשים אימפולסיביים ויצריים יש BMI (מדד מסת הגוף) גבוה יותר מאנשים רגועים.

בני הזוג שלכם

מתברר שאהבה זה משמין. כאשר קשר בין בני זוג מתמסד אחרי פרק זמן, כשהם מתחילים להרגיש בנוח אחד עם השני, משטר הדיאטה מתרופף. פתאום זה נוח לאכול את ארוחת הערב מול הטלוויזיה, או לנשנש מול סרט. בנוסף, כאשר לאחד מבני הזוג יש הרגלי אכילה קלוקלים, בן הזוג השני נוטה לאמץ אותם.

אישה חוגגת יום הולדת עם בלונים ועווגה (צילום: istockphoto)
שוב חוגגים יום הולדת למישהו בעבודה? | צילום: istockphoto

העבודה שלכם

גם עבודה זה משמין. כמה פעמים מצאתם את עצמכם במטבחון של המשרד, מנשנשים מצנצנת הערגליות או הבייגלה? ונסו לחשב כמה פעמים בחודש חבריכם לעבודה חוזרים מחו"ל עם שוקולדים, או חוגגים יום הולדת עם עוגה? מתברר שדי הרבה. ומה בצהריים? הקפיטריה המשרדית או המסעדות מסביב לא ממש עוזרות לדיאטה, שלא לדבר על אכילה הקשורה ללחץ בעבודה.

מחטבים

מי לא לבשה מעולם תחתונים מחטבים מתחת לשמלה? אבל למרות שמטרת המחטבים היא, ובכן, לחטב ולהחליק כל מיני משמנים שבולטים להם, הם יכולים להעניק הרגשת שווא של רזון. אנחנו לא אומרים שאנחנו נגד מחטבים, אבל אל תוותרו על הדיאטה רק בגלל שיש לכם מחטב טוב.

משקאות דיאטטיים

טוב, זו אולי עובדה לא כל כך מפתיעה, אך על פי מחקר שנעשה באוניברסיטת טקסס שבארה"ב, אנשים שצורכים משקאות דיאטטיים, משמינים מהר יותר מאנשים ששותים את הגרסה הרגילה של המשקה, וזאת בגלל שכמות הקלוריות הנמוכה שבמשקה גורמת להם לשתות יותר ממנו.

יש לכם עוד רעיונות לסיבות מפתיעות להשמנה? ספרו לנו על כך בתגובות, או בעמוד הפייסבוק שלנו

>> ארוחת צהריים זריזה: אורז עם בשר טחון
>> בתנור של אביבה: עוגת פרג ושוקולד מקסימה