גלידה טבעונית של בן אנ' ג'ריס (וידאו WMV: מתוך אתר benjerry.com)
יש לנו הרגשה שאנחנו הולכים לאהוב אותן, ואנחנו בכלל לא טבעונים | וידאו WMV: מתוך אתר benjerry.com

חדשות מצוינות לטבעונים ולרגישים למוצרי חלב באשר הם: בן אנד ג'ריס, מיצרניות הגלידה האהובות והוותיקות בעולם, הודיעו חגיגית על השקת גלידות טבעוניות! חכו, מכאן זה רק הולך ומשתפר. 

בן אנד ג'ריס שחררו סרטון יוטיוב קצרצר בו בישרו לקהל על הצעד המבורך והמשמעותי שנעשה בעקבות אין ספור בקשות מחובבי גלידה שפחות חובבים חלב ומוצריו. הפיתוח ארך כשנה, והיום החברה גאה להציג את ארבעת הטעמים החדשים, כולם מבוססים על חלב שקדים ועל התוספות המוכרות והאיכותיות של בן אנד ג'ריס. 

הסופ"ש מתחיל ממש עכשיו בפייסבוק שלנו

אז אילו טעמים נבחרו לככב בליין הטבעוני? שמחים ששאלתם! כשהבטחנו, ממש כמה שורות למעלה, שזה הולך ומשתפר - בדיוק לזה התכוונו: היינו מצפים שהליין הטבעוני יכלול טעמים מבאסים שמבוססים בעיקר על פירות, וכל זה בגלל איזה קשר לא הגיוני שיש לנו במוח בין טבעונים לאנשים שפחות אוהבים לכייף על האוכל שלהם, אבל מזל שבן אנד ג'ריס שמרו על ראש פתוח יותר והלכו על ארבעה טעמים מהמושחתים, המפנקים והאהובים שיש לחברה להציע בגרסתם הרגילה - חמאת בוטנים ועוגיות, שוקולד פאדג' בראוני, פאדג' קפה וקרמל ואפילו הצ'אנקי מאנקי אהוב ליבנו.

ההצטרפות של היצרניות הגדולות לשוק הטבעוני המתפתח הוא בהחלט צעד מתבקש, ואחרי שלא מעט גלידריות קטנות מציעות בשנים האחרונות גלידות טבעוניות שוות ביותר, שלא נופלות בדבר מאחיותיהן החלביות (ואנחנו כותבים את זה כלא טבעונים בעליל), אין שום סיבה שבעולם שיצרניות הגלידה לא יישרו קו. נציגי החברה בישראל מדווחים כי הם עובדים על הבאת הליין הטבעוני לישראל ומבטיחים שהגלידות יהיו כאן בהקדם. יש למה לחכות.  

>> הנה המתכון היחידי שתצטרכו למרק אפונה

>> הכי בעולם רצינו לאכול ברגר קינג. וזה מה שקרה