לאחרונה אנחנו מסתובבים בסופר הקרוב למקום מגורינו בשעות הערב המאוחרות, השעות בהן אנשים קונים חטיפים, ולמרות שהיד שלנו נשלחת אוטומטית לתפוצ'יפס המוכר והאהוב - אנחנו לא יכולים להתעלם מקיומן של שקיות צבעוניות שמכילות סוגים נוספים ולא מוכרים, כולם יקרים להחריד. עכשיו, מצד אחד – למה שנשקיע פי שניים (ואפילו כמעט פי ארבעה, חכו!) ממה שאנחנו רגילים, זה הרי כולה תפוצ'יפס? מצד שני – הסקרנות. והשקיות היפות האלה. והסקרנות. אז כדי לעשות סדר בים האפשרויות, יצאנו עם תחושת שליחות (לא פחות!) למסע פוקח עיניים בין שקיות היוקרה, שבסיומו אנחנו מרגישים ראויים לדווח: איזה חטיף תפוחי אדמה שווה את הכסף שלכם?

נתחיל ונאמר שכמעט בכל הסוגים שטעמנו הדגישו שמדובר במשהו שנקרא Kettle Chips. הכוונה, כך מתברר, לצ'יפס שלא מוכן על פס ייצור תעשייתי ובוודאי שלא מוכן מעיסת תפוחי אדמה שיוצקים לצורת חטיף (סורי, אוהבי פרינגל'ס, זו המציאות), אלא בתפוחי אדמה שנפרסו וטוגנו בנגלות קטנות. התוצאה היא פלחים עבים יותר שדורשים טיגון ארוך יותר ומקבלים מרקם שונה וטעם עמוק מסיבה שקשורה לטמפרטורה של הטיגון או משהו כזה, למי אכפת. נמשיך ונציין שחלק מהסוגים התגלו כחלביים, מה שאומר שטעם השמנת, למשל, מכיל שמנת, תאמינו או לא.

מיינסטרים משודרג: HERRS

מבין שלל הטעמים שהחברה מציעה ניסינו את הפלפל חלפיניו. מדובר בחטיף שמזכיר במרקמו ובעוביו את התפוצ'יפס הרגיל (אולי טיפה עבה יותר), אבל אלוהים, כידוע, נמצא בפרטים הקטנים, ובמקרה הזה אנחנו מדברים על חתיכות קטנטנות וירוקות של חלפיניו (או תבלין אחר מטעמו. לא מתחייבים במיליון אחוז) שנזרעו על גבי החטיף.

למי מתאים? הוא מרגיש שמנוני כמו תפוצ'יפס ונשבר על הלשון כמו תפוצ'יפס, ולכן מתאים לאנשים שאוהבים תפוצ'יפס רגיל אבל קיבלו החודש בונוס מהבוס ובא להם לשדרג את המאנצ'.

כמה כמה? 21.90 ל-170 גרם (פי שניים וחצי מהחטיף הרגיל)

herrs - צ'יפס (צילום: גיל גוטקין, mako אוכל)
HERRS. בגלל הפרטים הקטנים | צילום: גיל גוטקין, mako אוכל

לאניני טעם אמיתיים: KETTLE CHIPS

פשוטי העם שטעמו מהחטיף הזה הכריזו שמדובר בתפוצ'יפס רגיל. בחרנו בטעם השמנת חמוצה והבצל מתוק, ורובנו הכריז שפרט למתקתקות הבצל שמורגשת – אין כל הבדל מהחטיף המוכר והזול. אבל כשמביני עניין טעמו – הם היללו את החטיף וטענו שזהו זה טעמה של איכות. אם שמים לרגע את חילוקי הדעות לגבי הטעם בצד, רשימת המרכיבים בהחלט מעידה על רמה גבוהה: מדובר בחטיף ממרכיבים טבעיים בלבד ומעטים ביותר, ללא חומרי טעם וריח משום סוג. לסיכום: מדובר בשינויים מינוריים, אבל אם החך שלכם סובלת מעדינות יתר אתם תיהנו מהם.

למי מתאים? לאניני טעם שלא נוגעים בתפוצ'יפס בימים כתיקונם.

כמה כמה? 17.50 ל-150 גרם (פי שניים וקצת מהחטיף הרגיל).

kettle chips (צילום: גיל גוטקין, mako אוכל)
Kettle Chips. מעודן וטעים | צילום: גיל גוטקין, mako אוכל

בגלל הנוכחות: DEEP RIVER

מודים, מראש הלכנו על טעם למתקדמים – מלח ים וחומץ, וכן, זה לא מדבר לכולם. אבל מספיק רק להסתכל על החטיף הזה ומיד מבינים שמדובר בעולם אחר – פלחים עבים, מקורזלים מעט ולא אחידים בצורתם, שצריך ממש לנגוס בהם וללעוס, והם לא נמסים בפה כמו כל חטיף תעשייתי אחר. הם גם הרגישו שומניים פחות, אבל בפועל היו שומניים כמו כל השאר, וזוהי כל החכמה אם תשאלו אותנו. ועכשיו בנוגע לטעם: חמוץ בלי להתנצל, מלוח בלי להתבייש. חטיף עם נוכחות.

למי מתאים? לאנשים שאולי אוכלים תפוצ'יפס אבל מרגישים שהם נועדו ליותר מזה.

כמה כמה? 17.90 ל-142 גרם (פי 2.3 מהחטיף הרגיל).

deep river - צ'יפס (צילום: גיל גוטקין, mako אוכל)
Deep River. לאמיצים | צילום: גיל גוטקין, mako אוכל

ההוכחה שיש אלוהים: POPCHIPS

אל תסתכלו בקנקן גרסת החטיפים: השם הכי שכונה, השקית עם העיצוב הכי צ'יפי - אבל בפנים: עולם ומלואו של תענוג. מדובר בצ'יפס ללא טיגון שמותפח באוויר חם, והתוצאה קריספית, אוורירית ופחות שומנית ממה שאנחנו רגילים. טוב, במקרה שלנו בחרנו בטעם הצ'דר ושמנת חמוצה (אמיתיים!), כך שפיצינו יפה בתחום השומן, אבל כעיקרון יש פה רווח. לא היה אחד או אחת שלא נפלו מהחטיף הזה, שהבחירה האמיצה בטעם החמיאה לו מאוד.

למי מתאים? לכל מי שחי. אם אתם עשירים – תקנו ממנו כל הזמן. אם לא – תשקיעו לפחות פעם אחת.

כמה כמה? 17.90 ל-85 גרם (פי 3.8 מהחטיף הרגיל, ושווה את זה).

popchips (צילום: גיל גוטקין, mako אוכל)
Popchips. אתם חייבים לנסות | צילום: גיל גוטקין, mako אוכל


להרשים על בטוח: COVERED BRIDGE

גם כאן הלכנו על הטעם הקיצוני אך האיכותי – מלח ים וחומץ, אך החברה מציעה מגוון יפה של טעמים. למעשה, אם אתם מחפשים להשקיע בחטיף יקר ורוצים שהוא יהיה מספיק שונה מהרגיל אבל לא שונה מדי – זו כנראה הבחירה בשבילכם. מרקם טוב ומעט פציח יותר מהתפוצ'יפס שאתם מכירים, נראה ומרגיש פחות שמנוני, וכל פרוסה נראית אחרת מאחותה – מה שנותן תחושה בוטיקית לכל הסיפור. יש טובים ממנו ברשימה אבל אם אתם פחות בעניין של הימורים – זו ההמלצה שלנו.

למי מתאים? לאנשים שפחות צורכים תפוצ'יפס ביום יום אבל רוצים לפנק את האורחים עם מאנצ' בגבוה.

כמה כמה? 22.90 ל-170 גרם (פי כמעט שניים וחצי מהחטיף הרגיל).

coverd bridge - צ'יפס (צילום: גיל גוטקין, mako אוכל)
Covered Bridge. אין פספוסים | צילום: גיל גוטקין, mako אוכל

לשקר לעצמכם: INKA CHIPS

מדובר בחטיף תוצרת פרו שמכיל מלבד תפוחי אדמה, גם בטטה ופלנטיין (הבננה הזאת של דרום אמריקה). למרות שבשום מקום על גבי האריזה לא הבטיחו בריאות – משהו במוצר שידר לנו שהוא אמור להיות בריא יותר. ובכן – הוא לא. מדובר בחטיף צי'פס מטוגן. הוא די שמנוני וגם קצת תפל בטעם, ואם אתם חושבים עכשיו על החטיף הקצת מוכר יותר טרה, שגם הוא אגב סופר יקר, אז אכן מדובר במוצר די דומה. אבל הטרה עדיף, ולו בגלל מגוון הטעמים.

למי מתאים? לדעתנו הוא לא מתאים, אלא אם אתם חולי פלנטיין ואצבעות שמנוניות.

כמה כמה? 16.90 ל-142 גרם (קצת יותר מפי שניים מהחטיף הרגיל).

inka chips (צילום: גיל גוטקין, mako אוכל)
Inka Chips. זה רק נראה בריא | צילום: גיל גוטקין, mako אוכל

*אנחנו רכשנו את החטיפים ברשת טיב טעם והמחירים בהשוואה למחיר תפוצ'יפס רגיל ברשת.