זה לא סוד שבשנים האחרונות עלתה המודעות לבעיות של חולי הצליאק או של אנשים שנמנעים מגלוטן מסיבות שונות. אם בעבר הם היו צריכים לחפש בכל הארץ מוצרים שמתאימים להם ולא היו יכולים לאכול כמעט בשום מסעדה, בשנתיים האחרונות יותר ויותר מסעדות מציעות תפריטים נטולי גלוטן וכבר אפשר למצוא גם מוצרים נטולים כמעט בכל סופרמרקט גדול (אם כי עדיין במחירים גבוהים מאוד).

גם פיצות נטולות גלוטן הן כבר לא דבר נדיר בישראל, אבל נדמה לנו שהפיצות החדשות של דומינו'ס הן הפיצות הנטולות הראשונות של רשת גדולה בפריסה ארצית. את הפיצות המיוחדות הפיצות פיתחה דומינו'ס עם חברת Green-Lite והן מכילות מעמילן טפיוקה, עמילן תירס וקמח סויה. אנחנו מודים שניגשנו אליהן עם קצת חשש, גם כי הפיצות הטבעוניות שלהם לא ממש הלהיבו אותנו, וגם כי אנחנו תמיד חוששים ממוצרי בצק נטולי גלוטן. בטח כשמרבית הטועמים לא היו אנשים שנמנעים מגלוטן ביום יום.

אגב, אזהרה אחת מראש לחולי הצליאק: דומינו'ס מציינים שהפיצות ללא גלוטן מיוצרות בכלים נפרדים לגמרי, אבל נאפות בתורים משותפים ובסביבת עבודה הכוללת גלוטן ולכן עלולות להכיל שאריות ועקבות של גלוטן. עכשיו אפשר להתחיל. אז ככה: הפיצות החדשות של הרשת מרובעות, והזכירו לנו במראה את הפיצות מסדרת אסף גרניט. אנחנו לא יכולים להגיד בוודאות, אבל המרובעות האלה מרגישות לנו קטנות קצת יותר מהפיצות העגולות הרגילות שלהם; הבצק דקיק יחסית ובקצוות, "הקשה", נראה מעט יבשושי, אבל במבט כללי, זו נראית פיצה רגילה לכל דבר.

פיצה נטולת גלוטן, דומינו'ס (צילום: דן פרץ, יחסי ציבור)
מרובעת ומוצלחת | צילום: דן פרץ, יחסי ציבור

מה קורה שמרימים משולש? כאן למעשה מתגלה הבעיה של הבצק הזה, אולי הבעיה היחידה. בניגוד לקצוות הקשים יחסית שלו, הבצק מאוד רך בכל החלק שכולל רוטב, גבינה ותוספות. כל כל רך שקצת קשה לאכול משולש שלם בלי לקפל אותו לשניים. בתור מי שאוהבים גם ככה לקפל את הפיצות שלהם זה לא היה אסון, אבל ברגע הראשון קצת מוזר להחזיק פיצה רכה כל כך. 

אם המגע הראשון מרגיש קצת מוזר, אז טעמה של הפיצה לגמרי פיצה על כך; הבצק החדש טעים, כיפי לאכילה, ולמעט הרכות שלו, לא מרגיש כמו שום פשרה גדולה. הרוב המוחלט של הטועמים אמרו שהם היו מוכנים לאכול את הפיצה הזו אם אחד מהחברים היה חייב להזמין אותה, ולא היו מתבאסים להזמין אותה במקום פיצה רגילה. היו גם מי שאמרו שהם אוהבים אותה אפילו יותר מהפיצה הרגילה של דומינו'ס, דווקא בגלל הרכות הזו ופוטנציאל הקיפול המרשים שלה. בסך הכל, מבין כמעט 20 טועמים, רק אחד אמר שהפיצה רכה מדי עבורו ושזה מרגיש לו מוזר. 19 האחרים היו מרוצים מאוד והגדירו את הסדרה החדשה (שמגיעה עם כל התוספות הרגילות) כהצלחה גדולה שממש הפתיעה אותנו. איזה כיף.

מחיר הפיצות נטולות הגלוטן הוא 74.9 שקלים למגש, ולרגל ההשקה הן יימכרו במחיר הזה יחד עם שתי תוספות, או במחיר של 110.9 שקלים לשתי פיצות עם שתי תוספות._OBJ