דרבי בר דגים, הרצליה
מסעדת "דרבי בר דגים". "ברגע שבעל הבית ראה הם יצאו מאוכזבים, הוא החליט לשלם". תצלום: פייסבוק

בתוך ים החדשות הרעות וסיפורי הצרכנות השליליים, והעוולות מהן סובל האזרח הקטן מדי יום ביומו, נעים לשמוע שיש מי שעדיין שומר על כללי שירות נאותים ואף מעבר לכך.

רמי ומשפחתו הזמינו מקום במסעדת "דרבי בר דגים" במרינה בהרצליה. "אנחנו משפחה של 12 אנשים, אני ואשתי, הבנות והנכדים, ויש לנו 15 אירועים בשנה שאנחנו חוגגים בארוחה משפחתית במסעדה. הפעם אחת הבנות הזמינה מקום במסעדת דרבי לשבת בצהריים".

כשהגיעו למסעדה, הופתעו לגלות שהשולחן הספציפי שהזמינו, בתוך המסעדה, עדיין תפוס. "בעל המסעדה היה בדילמה. עם מי לריב, איתנו או איתם? הם ידעו שהם צריכים לקום עד שלוש, והוא ניסה לרמוז להם, אבל הם לקחו את הזמן והמשיכו לשבת. לא הסכמנו לשבת בחוץ, ואחרי חצי שעה נמאס לנו לחכות. אמרנו לבעל הבית שאנחנו עוזבים ועברנו למסעדה ממול".

הקבוצה הגדולה נכנסה ל"מרפי", בר מסעדה, גם הוא על הטיילת של מרינה, מצאה מקום, והזמינה. לקראת הסיום, כשהתלבטו אם להזמין מנות אחרונות, הופתעו לקבל מנות אחרונות על חשבון הבית. "חשבתי שבגלל שעשינו הזמנה גדולה, צ'יפרו אותנו, עוד לא ידעתי איזה הפתעה מצפה לנו".

כשהזמינו את החשבון, הגיעה המלצרית ואמרה שהחשבון שולם במלואו. "הסתבר שהבעלים של דרבי בר סגר עבורינו את החשבון. יצאנו מהמסעדה ומיהרנו לחזור לשם, אבל הוא כבר לא היה. הבת שלי התקשרה אליו מאוחר יותר והודתה לו".

"אומרים ששירות רע מגיע ל-10 אנשים ושירות טוב ל-4. אני יכול להגיד שהפצתי את הסיפור הזה כמה שיכולתי, ומרוב שהוא נדיר, כולם ממשיכים ומספרים אותו הלאה כלא מאמינים. זה כל כך יוצא דופן ומיוחד. באופן מוחלט, מדובר במעשה יפה ושירות ברמה הכי גבוהה".

"השירות אצלנו מעל הכל", אומר דודו, מנהל המשמרת ב"דרבי בר" בזמן האירוע, "ברגע שבעל הבית ראה שהם עוזבים מאוכזבים, ושחיכו הרבה זמן, הוא החליט לשלם. יצא וסגר את העניין עם הבעלים של המרפי. אנחנו מאד מקפידים לפצות לקוחות לא מרוצים על כל דבר, ושמחנו שהם יצאו מרוצים, גם אם הם לא אכלו אצלנו".

>> איך פותחים צנצנת סרבנית?