שוק הכרמל: בורקס טורקי אמיתי (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
בורקס כמו שצריך. סיבה טובה ללכת לשוק | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב

1. הבורקס (בורקס טורקי אמיתי)

ממש בתחילת השוק ניצב מעוז הבורקס המרכזי שלו, "בורקס טורקי אמיתי" שמו, שישמח לפנק אתכם במגש מתכת עגלגל עם בורקס גדול קצוץ גס, פלחי עגבנייה וביצה קשה - כדי שחלילה לא תעשו את הקניות שלכם על בטן ריקה. יחד עם דיאט קולה התענוג יעלה לכם 28 שקלים, וכשאנחנו אומרים תענוג אנחנו מתכוונים לזה. לקינוח תוכלו לבקש את פודינג החלב של המקום, שנראה מעולה לגמרי, ואם היינו קצת פחות ממפוצצים לגמרי היינו שמחים לנעוץ בו כפית או עשר. להגיד שתנאי האכילה במקום הם אידיאליים יהיה קשה - צפוף שם לאללה (מה שרק מוכיח עד כמה הבורקס טעים), ואם תמצאו מקום לשבת כנראה תיאלצו לחלוק אותו עם זרים גמורים, אבל היי, זה שוק פה. לא להתפנק.

שוק הכרמל: בורקס טורקי אמיתי, המקום (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
זה המקום, בורקס טורקי אמיתי | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב
שוק הכרמל: בורקס טורקי אמיתי, כל מיני (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
וזה המבחר. מה תרצו - תפוחי אדמה, גבינה או תרד? | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב

2. האפונה הטרייה שנייה לפני סוף העונה

הירקנים הודיעו על סוף עונת האפונה הטרייה כבר לפני כמה שבועות, ואנחנו, שעדיין פנטזנו על מתכוני האפונה של יוסי שטרית מקיטשן מרקט - התבאסנו קשות. "בואי לשוק", הפצירו שוב ושוב החברים שיודעים מה טוב, ובצדק. בשוק הכרמל אמנם מצאנו את מבוקשנו, וחיש הצטיידנו בקילו, שיהיה. אז אם אתם אוהבים אפונה - טוסו לשם מהר. עוד מעט באמת לא יהיה.

שוק הכרמל: אפונה טרייה (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
אפונה. שנייה לפני הסוף | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב

3. פרמזן רג'יאנו ב-12 שקל

קראו לנו מפונקים, אבל אנחנו אוהבים את הפרמזן שלנו מסוג פרמג'אנו רג'יאנו (עניין של אזור מוצא באיטליה). הבעיה היא שבשביל גבינה כזו אנחנו נדרשים לשלם בדרך כלל בסביבות ה-20 שקל ל-100 גרם (40 לחריץ סביר). לא כך ב"דווקא גורמה" שלקראת סוף השוק (או תחילתו, תלוי מאיפה אתם באים) - שם מוצעים נתחים יפים של פרמזן רג'יאנו ב-12 ו-13 שקלים ל-100 גרם, וזה אחלה פרמזן. חוץ ממנו תמצאו במקום עוד המון המון גבינות שוות, שיגרמו לכם לחשוב לרגע שאתם בלב פריז ולא מטר מרחוב הכובשים.

שוק הכרמל: דווקא גורמה (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
דווקא גורמה. אירופה זה כאן | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב
שוק הכרמל: דווקא גורמה, הגבינות (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
וזה רק מה שנכנס בפריים אחד | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב
שוק הכרמל: דווקא גורמה, הפרמזן (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
והפרמזן. מחיר שאפשר לעמוד בו | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב

4. עשבי תיבול מעולים ב-2 שקל לצרור

אחד הדברים הכי מרגיזים ברשתות הסופרים הוא עשבי התיבול. תמיד הם ארוזים ברוב כבוד ופאר (אם לא בשקית ייעודית אז בקופסת פלסטיק, משל היו אתרוגים קטנים), ותמיד עולים משהו שבין 5 ל-7 שקלים (טוב, אצל רמי לוי פחות). והאיכות? בוא נגיד ככה - בשביל נענע טובה בלי שחור בקצוות תצטרכו לפשפש במעמקי המקרר עד שכבר לא יהיה לכם נעים. אז בשוק הירק הוא, שלא במפתיע, ברמה של שוק, וזול בהמון. בשני שקלים תוכלו לרכוש צרור של כל אחד מהעשבים שתרצו (נענע, פטרוזיליה, כוסברה, שמיר) - בלי שחור בקצוות ובלי עלעלים עצובים.

שוק הכרמל: נענע ועשבי תיבול (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
נענע ושאר עשבי תיבול. יותר טוב, יותר זול | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב

5. תבליני פרג

מניסיוננו במטבח עד כה, התבלינים האהובים עלינו ביותר הם אלה של המותג פרג. אפילו במקומות כמו שוק לוינסקי, המלאים בשקי תבלינים ריחניים, אנחנו מעדיפים להיכנס לחנות של פרג ולערוך את קניות התבלינים שם - אפילו במחיר קופסת פלסטיק מהמדף ולא שקית אותנטית שזה מקרוב מולאה. לכן שמחנו מאוד למצוא חנות של פרג גם בשוק הכרמל - שוק שאחרי לכל היותר חמישה רגעים של שיטוט בו מתחיל האדם הסביר לחשוב על המעדנים שהוא הולך להכין לכשיגיע הביתה. נקדים ונזהיר שהמוכרים בפרג בשוק אינם ממסבירי הפנים. אם זה חשוב לכם - אתם (או הם) בבעיה.

תבליני פרג - החנות בשוק הכרמל (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
תבליני פרג. יופי של תבלינים | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב
תבליני פרג - התבלינים (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
תבליני פרג. מהמם | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב

6. הקפה והשקשוקה ב"בר אוכל"

מול החנות של פרג ישנו דוכן צנוע שבו תוכלו לעצור להתרעננות עם משהו קל לאכול וקפה באיכות מעולה. גאוות המקום היא השקשוקות, אבל גם כריך החביתה שזללנו שם היה מעולה. המלצרים אדיבים ונדיבים, למרות שהם אלה שעושים את הכל - כולל להכין את האוכל, ממש לנגד עיניכם. את הקפה הם מגישים על מגש קטן וכסוף עם שוט של סודה - הכל כדי שיהיה לכם כיף. הבאסה היחידה: הבר פצפון ברמות פתולוגיות, וקשה מאוד למצוא שם מקום פנוי.

7. הלחמים של לחמים

מבחינת לחם, אנחנו חייבים לומר, עוד לא הצלחנו למצוא את עצמנו בשוק. יש שם פיתות, לחמניות ובעצם הכל - אבל הרמה שלהן עדיין לא הגיעה לכזו שתלהיב אותנו. כלומר, ככה זה היה עד שנפתח במקום סניף של מאפיית לחמים. ובמקום שבו יש סניף של מאפיית לחמים - לא צריך לדאוג מהיעדר פחמימות לעולם.

8. תותים 2 ב-15

מכל עבר זועקים הבשלנים - "סוף עונת התותים מתקרב! זה הזמן לקנות המונים ולהכין ריבה טעימה!". הכל טוב ויפה ונכון, חבל רק שאצל הירקנים עדיין תידרשו לשלם בערך 11 שקל לחצי קילו, ובסופרים בערך 12 שקלים לסלסילה, שזה סכום לא מספיק נמוך בשביל להתחיל לדהור על ריבות. רוצים להכין ריבת תותים? בואו לשוק. בכמה דוכנים מצאנו שתי קופסאות תות ב-15 שקל, ואחד אפילו הגדיל לעשות והציע שניים ב-12. הבעיה - הם נראים כל כך יפה, שסביר להניח שתזללו אותם לפני שהם יגיעו לסיר.

שוק הכרמל: תותים (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
תותים - 2 ב-15! | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב
שוק הכרמל: תותים בתפזורת (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
והנה עוד תותים, סתם כי הם יפים | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב
>> פשטידות וקישים לשבועות: המתכונים הכי שווים
>> ועוגת תפוחים מהממת ולא חלבית

>> בואו להירשם לסדנאות הבישול לשבועות, חינם לגמרי!