הילדים שלנו, כמו כל הילדים, פשוט אוהבים נקניקיות. אם להיות כנים - גם ההורים שלהם אוהבים נקניקיות, ואם לשפוט לפי מה שקורה בעל האש המסורתי ביום העצמאות, גם החברים של ההורים. כולם אוהבים נקניקיות. אז רגע לפני שה-ברביקיו של השנה יוצא לדרך - קבלו כמה טיפים חשובים להכנת נקניקיות על האש, וגם רעיונות מקוריים שישמחו קטנים וגדולים. בכל ההצעות, עדיף כמובן להשתמש בנקניקיות עם אחוז חלבון כמה שיותר גבוה.

* מבין הבשרים, ראשונות על האש כדאי לשים את הנקניקיות – הן מוכנות תוך דקות בודדות, מרגיעות את הבטן ומתחילות את המנגל ברגל ימין.

* ילדים מגיבים נהדר לאוכל על שיפודים. אפשר בהחלט לשפד את הנקניקיות על שיפודי עץ לפני שמניחים אותן על הגריל (קצת כמו קורן דוג, רק בלי הציפוי), אבל במקרה כזה חשוב להשרות את השיפודים במים לפחות 10 דקות במים מבעוד מועד, כדי שלא יישרפו.

* על נקניקייה בספירלה שמעתם? מעבר לזה שהיא פשוט מגניבה - נקניקיית ספירלה תתפוס טוב יותר את הקטשופ והחרדל, ותשמור על יחסי בשר מול רוטב מושלמים בכל ביס. איך עושים את זה? הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לכם: נועצים שיפוד בכל נקניקייה, מניחים על משטח עבודה וחותכים באלכסון - הדגמה בסרטון. סיימתם? היידה למנגל.

עוד באוכל טוב:

 

* אחת ההנאות בעל האש היא הפיכת הבשר שוב ושוב, ורצוי בפרצוף רב חשיבות של מי שכבר הרים מנגל או שניים בחייו. לנקניקיות, בניגוד לסטייקים, אין בעיה שתסובבו אותן מצד לצד - כל עוד אתם עושים את זה בעזרת מלקחיים ולא חלילה מזלג, ולא יוצרים בהן חורים מיותרים שיגרמו להן סתם לאבד עסיסיות.

* רוב הנקניקיות שאנחנו קונים הן כבר מבושלות - לכן אין צורך להוציא להן את הנשמה על האש. למעשה כל מה שצריך זה להניח להן להתחמם, ולקבל צריבה יפה מבחוץ.

נקניקיות על האש (צילום: arfo, shutterctock)
עשן זה טוב - רק אל תיתנו לאש להתקרב | צילום: arfo, shutterctock

* נכון שחלק גדול מהכיף של נקניקייה הוא הצורה שלה - אבל האמינו לבעלי ניסיון, אם תחתכו את הנקניקיות למקטעים ותשפדו אותן עם פלפלים ובצלצלים בין לבין, לא תתחרטו. רק לא לשכוח להשרות את השיפודים.

* רוצים ליהנות מנקניקיות אקסטרה פריכות? שמנו אותן מעט לפני שאתם זורקים אותן לגריל. רק היזהרו - אם תשמנו יותר מדי כנראה שתגרמו לנקניקיות שלכם להישרף. כפית אחת של שמן לחצי קילו נקניקיות זה מספיק לגמרי.

* הנה עוד דרך לגוון את המנגל: במקום להכין את הנקניקיות ישירות על הרשת, ארזו אותן בנייר כסף משומן יחד עם תפוחי אדמה קטנטנים (שבושלו מראש), כמה פלחים של בצל וקצת רוטב ברביקיו - והניחו על הגריל למשהו כמו רבע שעה. רק דיר באלאק, זהירות מהאדים.

* הכי חשוב מהכל - הכינו נקניקיות שאתם אוהבים לאכול. ואם יש להן ערך מוסף - כמו אחוז חלבון גבוה במיוחד - רווח נקי.

>>> לעוד פרטים על נקניקיות איכותיות

>> מתכונים מומלצים עם עוף