שיגעון דיאטטי חדש סוחף את בריטניה: נדולס דיאטטיים כמעט ללא קלוריות ללא שומן, סוכר וטעם. תוסיפו לרשימת המכולת הזו גם ריח קל של דגים וקיבלתם את הגביע הקדוש של הדיאטות: פחמימה שלא משמינה. ומה זה לא משמינה? 8 קלוריות בלבד ל-200 גרם של מוצר, שאם נשווה את זה למשהו שכולם אוכלים זה יהיה 2 כפיות גדושות של קוטג'.

מקרוני וגבינה (צילום: עמרי אנדרס צורף)
אתם יכולים לדמיין נודלס עם קרוב ל-0 קלוריות? | צילום: עמרי אנדרס צורף

ביג אין ג'פאן

ביפן, ארץ המוצא של אטריות הפלא, קוראים להן אטריות שיראטקי (Shirataki noodles), או אטריות המפל הלבן. הן נראות כמו אטריות אורז, אבל עם מרקם צמיגי יותר, והיפנים שואבים אותן כבר שנים. מכינים אותן מצמח הנקרא קונג'אק (Konjac), שגדל במזרח אסיה ומכיל אחוזים גבוהים של הסיב התזונתי גלוקומנן (Glucomannan), המסוגל לספוג עד פי 200 ממשקלו במים. זה אומר שמי שצורך את הסיב הזה מגיע לתחושת שובע אמיתית שנמשכת לאורך שעות ארוכות. פקעותיו של הצמח מעובדות לקמח גלוקומנן הנמכר גם כתוסף מזון שעוזר לדיאטה (למרות בשנות השמונים בית משפט אמריקאי קבע כי הטענות שהתוסף עצמו עוזר לירידה במשקל כוזבות).

נודלס אפס קלוריות (צילום: צילום מסך מהאתר http://www.dailymail.co.uk)
אם אתם נתקלים באריזה כזו באנגליה, עשו טובה תקנו לנו | צילום: צילום מסך מהאתר http://www.dailymail.co.uk

ולא רק שובע. יצרני הנודלס טוענים שהם יכולים לעזור בהפחתת רמת הכולסטרול בגוף ולהנמיך את הסיכון למחלות לב ושבץ. אנשים שהתנסו בהם טוענים שהם הצליחו לרדת במשקל מבלי להתענות עם בטן מקרקרת. מצד שני - כשמסתכלים על רשימת המרכיבים של אטריות הפלא, מגלים שהן מכילות 96% מים ורק 4% קמח גלוקומנן, פרט מידע מפתיע בהתחשב בעבודה שהן אמורות למלא אותך.

בין מקרוני לדיונון

לפני כשנתיים הרשות האירופית לבטיחות מזון החליטה לעשות קצת סדר בדברים והגיעה למסקנה כי קמח הגלוקומנן משפיע על ירידה במשקל רק כאשר צורכים אותו 3 פעמים ביום, גרם אחד לפחות בכל פעם, יחד עם כוס אחת או שתיים של מים לפני האוכל. יצרני הנודלס טוענים שהמוצר שלהם מכיל כ-6 גרם קמח גלוקומנן – לא בדיוק הכמות שהרשות קבעה כעוזרת לירידה במשקל, אבל גם זה משהו. כמו כן, הרשות קבעה כי אין ראיות שהגלוקומנן מוריד שומנים בדם, אבל מצד שני גם לא מצאה ראיות סוטרות לעובדה שהוא עוזר להורדת הכולסטרול.

בקיצור, עד שלא נטעם בעצמנו את האטריות החשודות נראה שלא נוכל לדעת באמת מה הולך שם, אבל כתב הדיילי מייל הבריטי ניסה וחזר עם מסקנות: אין להן טעם בכלל בכלל, ומרקמן מזכיר הכלאה בין מקרוני לדיונון פרוס. ובכל זאת, אם מוסיפים להן קצת טעם בדמות רוטב סויה או רוטב עגבניות, הן לא רעות. בשורה התחתונה – צריך קצת זמן להתרגל למאכל הזה, וגורמה זה לא – אבל בשביל אוכל שמבטיח לנו מינימום קלוריות, זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע. ותמיד תזכרו: אין פתרונות פלא.

>> ככה נראות 200 קלוריות על הצלחת
>> עשינו לכם חשק לשווארמה? אתם חייבים לנסות את זאת!