ניקוי מקרר, כפפות הצהובות צילום
מלח וסודה ירעננו לכם את המקרר מבלי להרעיל לכם את האוכל
אם במקום לפתוח את ארון חומרי הניקוי הייתם יכולים להשתמש אך ורק במוצרים טבעיים, כאלה שכבר מצויים במזווה שלכם בלאו הכי, לא הייתם הולכים על זה? הרי זה זול יותר וירוק יותר, שלא לדבר על בטוח יותר – חלק מחומרי הניקיון שאנחנו משתמשים בהם מכילים, הלא, לא מעט רעלים. לנקות בחומץ נשמע לכם כמו תרופת סבתא? יכול להיות. אבל זו תרופה שעובדת, ולכן היא שווה לפחות ניסיון.

מלח

במלח לימון משתמשים כדי להסיר אבנית מהקומקום החשמלי – אבל גם מלח השולחן שלכם יכול להיות יעיל ושימושי לניקיונות השונים. אם תערבבו אותו עם שמן, תוכלו להסיר כתמים רטובים שנותרו על שולחן עץ מספל קפה או כוס מים שנשכחו שם זמן רב; בעזרת מגבות נייר תוכלו לנקות איתו מחבתות משומנות; ערבבו אותו עם סבון כלים וצרו עיסת פילינג לכוסות מלוכלכות בכתמים עיקשים של תה או קפה; המיסו מעט ממנו בסודה, ונגבו עם הנוזל את פנים המקרר שלכם – וכמובן, השתמשו בו להצלת בגדים או שטיחים מכתמי יין.

סוכר

אנחנו אוהבים מאוד סוכר, ולכן אהבנו עוד יותר לשמוע שהוא יכול להיות יעיל במיוחד בניקיון של ידיים שמנוניות מבישול. לוקחים סוכר, מערבבים בשמן זית, מעסים את כפות הידיים במשך כמה דקות – ואז שוטפים. מותק של טיפ!

סודה לשתייה

הסודה לשתייה טובה לקרצוף רציני של משטחים: מסירים ומחבתות ועד לאריחי הרצפה. בזכות התכונה שלה להסיר ריחות קשים, היא מצוינת לשימושים מסריחים במיוחד: רגע לפני שאתם נואשים מצחנת הגועל שעולה מפח האשפה שלכם, תנו לו עוד צ'אנס ונסו לרענן אותו בניקיון יסודי עם סודה לשתייה.

קורנפלור

כנראה שאם יש לכם כלי כסף יקרים יש לכם גם עוזרת שתמריק אותם, אבל אם לא, עשו זאת בעצמכם בשימוש בקורנפלור. הוא מנקה היטב גם כתמי שומן ומומלץ גם להברקת חלונות.

תמונה של לימונים (צילום: jupiter images)
לימון מוסיף המון. וגם ניקיון | צילום: jupiter images

חומץ

חומץ הוא מלך-מלכי המנקים. מה הוא לא עושה? הוא מבריק חלונות וזכוכיות באופן כללי, מנקה אבנית מכל סוגי המשטחים והמכשירים החשמליים, מסיר כתמי חלודה, כתמי קפה על ספלים, כתמים מגוונים על בגדים ומחטא שטיחים מריח של הפרשות בעלי חיים, לא עלינו. חומץ חם יכול להסיר שאריות של מדבקות או דבקים שונים, ובנוסף לכל אלה יש לו גם יכולת לנטרול ריחות, ואפשר לפזר אותו בנקודות אסטרטגיות בבית ולחזור לנשום. הריח של החומץ עצמו מתנדף במהירות ולא נשאר בחלל החדר.

לימון

אם החומץ הוא מלך הניקיון, אז לימון הוא הנסיך. מיץ לימון (בתערובת יחד עם מלח) יעלים כתמים של חלודה מבדים או מרצפות, כמו גם ימרק ברזים. הרתחה של חצאי לימונים במים בתוך סיר תבריק אותו, ואפשר גם לקרצף תחתית של סיר עם קצת מלח בעזרת פלח לימון.

>> אורז בסמטי בניחוח בהרט עם כבד ובטטה