קשה לצאת מסיבוב קניות למשפחה בסופר מבלי למלא את העגלה בכמה מהם: השבוע ביקשנו לבדוק את המחירים של מעדני החלב, ומה המחיר הממוצע שכדאי לשלם עליהם?

המצב כאן היה יחסית טוב, וברוב המקרים הפערים לא היו גדולים במיוחד. ועדיין, גם במוצרים בעלי פרופיל גבוה, כמו מילקי, מצאנו פער של 114% בין רמי לוי בקריית חיים, למשל, לבין מגה בול בחדרה.  דנונה פירות עלה במיסטר זול בירושלים פי שניים מאשר במקומות אחרים, ומארז יופלה שמונה יחידות, שעלה במגה בול בקרית אונו 16.5, תומחר ב-31 שקלים בשופרסל שלי.

אם תהיתם מה המחיר הסביר למילקי, התשובה היא פחות משלושה שקלים לגביע, וכך גם המתחרה מעדן מו. המחיר הממוצע לדנונה פירות עומד על קרוב לחמישה שקלים - מעבר לכך נחשב כבר ליקר.

כמה עולה מילקי (צילום: חדשות 2, אוכל טוב)
כמה עולה מעדן מילקי שוקולד של שטראוס? | צילום: חדשות 2, אוכל טוב
כמה עולה דנונה (צילום: חדשות 2, אוכל טוב)
כמה עולה מעדן דנונה פירות של שטראוס? | צילום: חדשות 2, אוכל טוב
כמה עולה יופלה (צילום: חדשות 2, אוכל טוב)
כמה עולה מארז יופלה שמונה יחידות של תנובה? | צילום: חדשות 2, אוכל טוב

שופרסל שלי הכי יקרים

"מספיק עלה לנו המילקי מאז שהוצא מפיקוח מחירים בשנת-2007, והתייקר ב-42%, כלומר 15% יותר מהמוצרים שנשארו בפיקוח", אומר עו"ד אוהד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות, "הצרכן לא צריך להוסיף ולהעניש את עצמו ב-20% התייקרות נוספת בכך שהוא לא יסיט את הקניה שלו לחנות שבה המילקי יותר זול".

איפה מצאנו את הסל הכי משתלם השבוע?
סל של 40 מוצרים נבדק על ידי סיירת המועצה לצרכנות במאות נקודות מכירה ברחבי הארץ. הסל הזול ביותר היה ברמי לוי בבאר שבע, והיקר - כמו בשבוע שעבר - בשופרסל שלי בכפר סבא. הפער ביניהם עומד על כמעט 200 שקלים – 42% אחוזים.

מחירים ממוצעים של מעדני חלב (צילום: חדשות 2, אוכל טוב)
מבחן הסל - המחיר הממוצע | צילום: חדשות 2, אוכל טוב

מבין עשר החנויות היקרות ביותר, שמונה היו של שופרסל שלי, והיא גם הרשת היקרה ביותר באופן ממוצע. הרשתות הזולות ביותר היו רמי לוי, יינות ביתן וויקטורי.

>> ואם אתם כבר בסופר, אלה הן ההמלצות שלנו למוצרים חדשים ושווים טעימה