רפי כהן (צילום: חדשות 2)
השתלחות חסרת רסן או האשמות מוצדקות? רפי כהן | צילום: חדשות 2
שבוע לאחר ששף מסעדת רפאל, רפי כהן, האשים את חברת המחשוב שלו בהונאת ענק והגיש תלונה נגדה במשטרת מחוז תל אביב, היום משיבים בחברת המחשוב של מסעדת רפאל מלחמה. מנכ"ל החברה הגיש תלונה נגד כהן במשטרה בשמו ובשם החברה. במסגרת התלונה, דחה מנכ"ל החברה את כל טענותיו של כהן על הסף וטען לאיומים ופרסום לשון הרע מצד השף. לטענת המנכ"ל, לצד התלונה הוסיף בדיקת פוליגרף שעברו הוא ו-12 מעובדי החברה ונמצאו לדבריו דוברי אמת.

"כהן בחר לעשות שימוש במעמדו כמסעדן מוכר בארץ והשתלח באופן חסר רסן בחברה שהינה בעלת מוניטין בינלאומי רב וכן במנהלה בישראל, תוך הטחת אמירות חסרות בסיס, ללא שחר, פוגעות ומסוכנות", טענו היום בחברה והוסיפו כי כהן "אף שיגר למנהל החברה הודעות טקסט למכשיר הטלפון הנייד שלו, וכתב: 'זו הונאה וגניבה בבירור. זה אתה. אתם תשבו בכלא...". 

בשיחה עם mako בשבוע שעבר העלה רפי כהן טענות קשות נגד חברת המחשוב הבינלאומית שהמנהלת את קופת המסעדה. "זה כבר ודאי", טען אז, "קיבלתי דוחות רשמיים מזוייפים מחברת המיחשוב שלנו. השחיתו לי לא מעט אנשי צוות. קם לו עסק שחור של גורם מהמסעדה ביחד עם חברת כרטיסי המתנה שעובדת עם המסעדה וחברת המחשוב". כהן אף טען כי הגיש תלונה במשטרה נגד חברת המחשוב, אך לא מסר ל-mako את פרטי התלונה מאז.

בחברת המחשוב מסבירים, כי אין להם כוונה להסתפק בתלונה במשטרה שמטרתה לנסות לפתוח בהליך פלילי. "כבר בשבוע שעבר כהן קיבל מכתב מעורך הדין של החברה ובו הוסבר לו שאם לא יחדל מהאמירות הללו בתקשורת תוגש נגדו תביעת דיבה. הוא ענה לנו תשובה מזלזלת ולכן גם תביעת דיבה תוגש בהמשך", מוסרים היום בחברת המחשוב. קבלת תביעה מסוג זה תתאפשר רק לאחר חקירת המשטרה ורק במקרה בו תמצא החברה נקייה מאשמה.

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "התלונות אכן הוגשו. התיק נמצא כעת בחקירה ובהמשך כשיתבררו הפרטים נוכל להתייחס". 

את תגובתו של רפי כהן לא היה ניתן להשיג עד לפרסום הידיעה.

>> שפים על סגירת רפאל: עצב גדול