מגנום השיקו שני טעמים חדשים ומושקעים לקיץ: מגנום דאבל אוכמניות ומגנום דאבל פטל ולימון. אחרי כמה שנים שבהן פיסטוק, בלונדי וקרמל מלוח היו הטעמים השולטים בשוק המתוקים הישראלי, מאוד מרענן להיתקל סוף סוף בבחירה של טעמים אחרים ואלגנטיים יותר, עם שילובים נכונים בין פירות לשוקולד, ורצון לתת במה לטעמים החמצמצים הטובים שלימון, פטל או אוכמניות מכניסים. 

התחלנו את הטעימה בשלגון המסקרן יותר, פטל ולימון. השלגון כולל גלידת שמנת בטעם לימון עם ליבת פטל בציפוי קרם פירות יער ומעל שכבת שוקולד לבן עם שברי סוכר בטעם פירות יער וסוכריות קופצות. זה ללא ספק הרבה תוספות לשלגון אחד, בייחוד כזה שמיועד לקהל צרכנים בוגר יותר ולא לילדים. מבחינת הנראות - המגנום החדש הזה יפהפה. אי אפשר להתנגד לשילוב המשגע בין לובן השוקולד לאודם הפטל, וכשלוקחים ביס וחשפת שכבה יפה וסגלגלה-ורדרדה של פירות יער שעוטפת את הגלידה, וליבת פטל במרכז. אי אפשר שלא להתרשם ולהתגרות.

מבחן הטעם

התוצאה לעומת זאת, הייתה כל כך מתוקה שאי אפשר היה לסיים את המגנום הזה, על אף שכל כך רצינו להיות בעדו וציפינו ממנו לגדולות. טעם הלימון לא בא לידי ביטוי בשום צורה, וגם כשהוא כן הורגש, זה היה טעם תעשייתי  ונעדר לימוניות מרעננת חמוצה, שכה חיפשנו. הפטל דווקא בא לידי ביטוי והשתלט על השלגון כולו, רק במתיקות מופרזת שבשילוב עם השוקולד הלבן הייתה מוגזמת במיוחד. לא תרמו לכל רבדי המתיקות גם הסוכריות הקופצות, שאומנם היו מהנות, אך לא הוסיפו דבר בהיבט הטעם. ומעל לכל המתיקות הזאת הצטרפו גם שברי סוכר, שפשוט הכניעו אותנו. במקרה של המגנום הזה - היו בו כל כך הרבה אלמנטים, שרק במחישו שלעיתים גם באוכל כל המוסיף גורע. ויתר על כך, הוא נעדר את ההבטחה הבסיסית של שילוב נהדר בין לימון ופטל. זה יותר שלגון שוקולד לבן ופירות יער, מאשר כל דבר אחר.

במקרה של השילוב בין אוכמניות לשוקולד, כלל השלגון גלידת שמנת בטעם וניל עם ליבת אוכמניות בציפוי של קרם קקאו, עם שוקולד חלב ושברי עוגיות. אוכמניות ושוקולד הם שילוב טוב רעיונית, וגם במגנום החדש השילוב הזה הוכיח את עצמו כהרבה יותר קומוניקטיבי למבוגרים לעומת השלגון הקודם. גם הפעם, היה זה שלגון מתוק מאוד, בייחוד בגלל שברי העוגיות שהשתלטו הן מבחינת המרקם והן מבחינת המתיקות והטעמים, ועדיין, זה היה שלגון טוב בהרבה מרעהו. ליבת האוכמניות הייתה חביבה, אם כי הרגישה תעשייתית. ציפוי השוקולד היה מהנה מאוד, ולבד משברי העוגיות שהיו כאמור הגזמה לא במיוחד נדרשת, הכול שם היה נכון.

בשורה התחתונה: ציפינו להמון משני הטעמים החדשים של מגנום דאבל, בייחוד כי הם הפגינו מחשבה נכונה, בחירת טעמים מקורית, ונראות מהפנטת. במבחן הטעם השלגונים פחות הוכיחו את עצמם, בעיקר בגלל העמסת אלמנטים שיוצרים מתיקות חזקה מדי. הקהל בישראל של היום מספיק מעודן, ויכול להעריך איפוק עם כמויות הסוכר, ופחות תוספות נוצצות עבור יותר טעם. מבין השניים, היה זה השילוב בין אוכמניות לשוקולד, שהיה המוצלח יותר וזה ששווה יותר לדעתנו לנסות.

מחירים: 8.90-13.90 שקלים ליחידה