מיני פינוקיות טופי קרמל מלוח בגביע, עלית (צילום: סטודיו שטראוס, יחסי ציבור)
מיני פינוקיות טופי קרמל מלוח בגביע, עלית | צילום: סטודיו שטראוס, יחסי ציבור

מיני פינוקיות טופי קרמל מלוח בגביע, עלית

הפינוקיות של עלית הן עוגיות בסגנון הקרמוגית הוותיקות, שלא אחת כבר הצליחו להתעלות על המקור. המוצר החדש בסדרה הוא עוגיות ממולאות קטנטנות, שמגיעות בגביע פלסטיק ולא באריזה רגילה. ראשית נאמר שמראה העוגיות בתוך הכוס הוא מקסים – אין שברי עוגיות, אבק עוגיות ושאר צורות לא מחמיאות שהרבה פעמים מוצאים באריזות פחות קשיחות ומוקפדות. מבחינת הטעם, אהבנו מאוד את פינוקיות הקרמל המלוח, שהיו גם טעימות מאוד וגם לא קמצניות במילוי. לטעם השני בסדרה פחות התחברנו, אבל עדיין השארנו אריזה ריקה. בואו, אנחנו לא ילדים.

שורה תחתונה: טעם הקרמל המלוח ממש כיפי, מכל הבחינות. 4 כוכבים.

פנטה זירו (צילום: יחסי ציבור)
פנטה זירו | צילום: יחסי ציבור

פנטה זירו

אנחנו זוכרים את הרגע, לפני אי אלו שנים, שבו ראינו לראשונה פנטה זירו בסופרמרקט אירופי וחשבנו לעצמנו איזה זיפת, שוב אנחנו נדפקים. מה כל כך קשה, תהינו אז, להביא גם לארץ את המוצר הזה, שביקוש בטוח יהיה לו. אז אנחנו עדיין לא יודעים מה היה כל כך קשה, והאמת שאנחנו גם לא באמת יודעים איך הביקוש, אבל וואללה, משהו בנו נשם לרווחה. בלגימה ראשונה הרגשנו קצת מטופשים, כי גזוז כתום הוא לא משהו שאנשים מבוגרים רגילים לצרוך פה (אולי בגלל שעד עכשיו הייתה רק אופציה עתירת סוכר), אחר כך התרעמנו על הטעם הממתיקי המסוים, אבל לצד כל אלה, לא נכחיש שפקדה אותנו תחושת ניצחון קטנטנה. הנה, גם לנו יש.

שורה תחתונה: בשעה טובה. 3.5 כוכבים.

מחיר: 6.70-7 שקלים לליטר וחצי.

עוגיות בטעם חמאה ללא תוספת סוכר, מן (צילום: יחסי ציבור)
עוגיות בטעם חמאה ללא תוספת סוכר, מן | צילום: יחסי ציבור

עוגיות בטעם חמאה ללא תוספת סוכר, מן

האהבה שלנו למוצרים של מן היא אהבה של אנדרדוגים. איך אפשר להישאר אדיש למותג שמספק לנו את הוופלים שאנחנו הכי אוהבים ועוד במחיר של 3 ב-10? לא זוכרים מתי אי פעם ראינו מוצר של מן שמחירו עובר את 10 השקלים, ואנחנו חושבים שזה מקסים, בעולם שבו אריזות הולכות וקטנות ומחירים הולכים ועולים ללא הפסק.

גם את העוגיות של מן אנחנו מחבבים (טוב, לפחות את חלקן), כי תמיד יש בהן פשטות תמימה שכזו, שלא הרבה מותגים מרשים לעצמם להחזיק בה. מסוג העוגיות שמקבלים חינם בבתי קפה ליד ההפוך. ככה גם עם העוגיות החדשות. הצירוף "בטעם חמאה" אומנם מעורר בנו ויברציות שליליות, כי הוא רק מעיד על היעדרה של חמאה מהמרכיבים, אבל העוגיות, כצפוי, היו מהנות, פשוטות, פריכות ופשוט כיפיות ליד הקפה של ארבע.

שורה תחתונה: פשוטות וטעימות. 4 כוכבים.

מחיר מומלץ: 7.90 שקלים ל-200 גרם.

קמח כוסמין תופח, סוגת
קמח כוסמין תופח, סוגת

קמח כוסמין תופח, סוגת

כבר שנים אנחנו מנסים לסגל לעצמנו את ההרגל להכין קמח תופח לבד, ולא להתפתות לקנות כזה בסופר. מתוך שינה אנחנו יכולים לדקלם את הנאום על כך שקמח תופח הוא בסך הכל קמח רגיל בתוספת אבקת אפייה ביחס של כוס לכפית, ושהרבה יותר זול לרקוח את השילוב הזה בבית. שנים אנחנו מנסים ליישם, ועדיין אנחנו מתפתים שוב ושוב לקמחים התופחים של הסופר, שחוסכים לנו את השנייה הזאת של העבודה המיותרת. יותר מזה, אם אנחנו רואים מתכון עם קמח תופח ואין לנו כזה בבית – אבל יש לנו קמח רגיל ויש לנו אבקת אפייה – סיכוי לא קטן שנמשיך לדפדף ולא ניכנס למטבח.

כל זה בשביל להגיד שאתם יכולים לקרוא לנו עצלנים (אתם צריכים לקרוא לנו עצלנים, זה לגמרי מגיע לנו), אבל כשראינו את קמח הכוסמין התופח של סוגת בסופר היד שלנו נשלחה אליו מאליה. זאת פעם ראשונה שאנחנו רואים מוצר כזה – אפילו קמח כוסמין רגיל עדיין לא מוצאים בכל מקום – וכן, הוא לגמרי עשה לנו חשק לאפות את המאפינס הרגילים שלנו, הפעם בגרסת כוסמין.

שורה תחתונה: התלהבנו. 4.5 כוכבים.

מחיר: 9.90-15.90 שקלים לקילו.

משקה סברס קפוא 100 אחוז פרי, חוות צבר אורלי (צילום: שירה רז, יחסי ציבור)
משקה סברס קפוא 100 אחוז פרי, חוות צבר אורלי | צילום: שירה רז, יחסי ציבור

משקה סברס קפוא 100 אחוז פרי, חוות צבר אורלי

דוגרי, עד שפגשנו את המוצר הזה בכלל לא ידענו שיש דבר כזה סברס אדום. אז מתברר שיש, שמדובר בפיתוח ישראלי ושהערכים התזונתיים שלו כל כך מרשימים, שלהגיד עליו שהוא סופרפוד זה האנדרסטייטמנט של החיים (אנחנו לא נכנסים לזה, אתם מוזמנים לגגל, אבל בואו נגיד שחוץ מלהפוך זקן ושמן לצעיר ורזה הוא עושה בערך הכל).

בהינתן העובדה הזו, עצם קיומו של מיץ כזה, שהוא כולו פרי, הוא משמח מאוד – על אף נגישותו המוגבלת (המוצר נמכר רק כשהוא קפוא, ורק בחנויות טבע). כשטעמנו גילינו שמדובר במרקם שהוא על גבול הרסק, כלומר הרבה יותר סמיך ממיצי פירות אחרים, וגם שסברס אדום הוא טעים כמו סברס רגיל, שזה ממש טעים. השתכנענו חיש מהר שמדובר במוצר שיכול לשדרג שייקים מאוד, ועוד להוסיף להם בוסט יפה של בריאות, הבעיה היא שלמעט לצרוך אותו כמו שהוא או להכניס אותו לשייק – התקשינו לשלב את האדום היפה הזה בשגרה הקולינרית שלנו. יש לכם רעיונות? נשמח לשמוע, מתים כבר להיות רזים וצעירים שוב.

שורה תחתונה: טעים ובריא לאללה, אבל לא לגמרי נגיש. 4 כוכבים.

מחיר: כ-20 שקלים ל-480 מ"ל. להשיג בטבע קסטל, מרכז שורשים, שוק ירושלים, שקדיה, כליל הטבע, בית טבע שירת הארץ ועוד. 

תה מאצ'ה טבעי, 22 קרבון (צילום: יחסי ציבור)
תה מאצ'ה טבעי, 22 קרבון | צילום: יחסי ציבור

תה מאצ'ה טבעי, 22 קרבון

זה כבר זמן מה שאנחנו דלוקים על מאצ'ה, גם במאפים וגם כמשקה, והנה סוף סוף מושקת בארץ אריזה של מוצר הקסמים הזה, העשוי מ-100% אבקת תה ירוק יפני מסורתי. עד היום יצא לנו להיתקל במאצ'ה ברמות גבוהות יותר ופחות, ואנחנו שמחים לומר שהמאצ'ה הזאת משתייכת לקבוצה הראשונה, עם טעם עשיר ועמוק, מריר במידה, כפי שציפינו שתהיה. הבאסה – יקר טילים.

שורה תחתונה: אנחנו מתים על זה, אבל וואללה, יקר בשיגעון. 4 כוכבים.

מחיר: 49.90 לאריזה של 50 גרם. להשיג ברשת טיב טעם, טבע קסטל, סופר פארם ועדן טבע.

טורקי שוק – קפה טורקי עם תבלינים, עלית (צילום: סטודיו שטראוס)
טורקי שוק – קפה טורקי עם תבלינים, עלית | צילום: סטודיו שטראוס

טורקי שוק – קפה טורקי עם תבלינים, עלית

הקפה הטורקי של עלית הוא אחד ממוצרי הבסיס הישראליים המעטים שלא בוצעו בהם כמעט ניסויים ושדרוגים. לפני בערך 20 שנה יצאה סדרת החוואייג' והקפה המעודן האתיופי – אבל מאז הקפה נשאר אותו קפה, והטעם שמלווה דורות שלמים של לוחמים, חקלאים וישיבות תקציב קיבוציות נשאר זהה. לפני כמה שבועות החליטה עלית שהגיע הזמן לשדרוג גם בגזרה הזאת, והוציאה את טעמי השוק בשתי גרסאות חדשות: קפה טורקי עם ניחוח של שוק גלילי (בתוספת ציפורן, זעתר ופלפל שחור) וקפה עם ניחוח של שוק ירושלמי (קינמון, רוזמרין וסומאק).

למרות החשש הראשוני, שני הסוגים התבררו להיות הצלחה אדירה. נכון, זה לא הקפה שנבחר לפתוח איתו את היום ובשביל להתעורר באמת נשמור אמונים לקפה הבוץ הרגיל – אבל בשביל פינוק של אחר הצהריים או כוס קפה מאוחרת שתלווה מועבט מלא מתוקים ופיצוחים – שני הסוגים האלה הם יציאה אדירה. הטעמים בהחלט מורגשים (בעיקר הציפורן, הזעתר והקינמון) אבל לא מכים בבלוטות הטעם, ורק מלווים באלגנטיות את הקפה בטעם והריח בחוויה חושית מהממת. חובבי הקינמון יתמוגגו מהקפה הירושלמי, ואלה שאוהבים לאתגר את חוש הריח שלהם יעופו על זה הגלילי. קלאסיקות, אתם יודעים איך זה, לא ממש אוהבות שדרוגים ותוספות – אבל במקרה הזה שני הסוגים החדשים יכולים לחיות בשלום ובאהבה על המדף ליד הקפה הטורקי הרגיל. יודעים מה? אנחנו גם ממש מקווים שלא מדובר במהדורה מוגבלת ומוכנים להישבע להם אמונים גם עד ליום בו לא יהיה כאן יותר צבא.

שורה תחתונה: אהבנו ואנחנו עוד עלולים להתמכר. 4.5 כוכבים.

מחיר: 9 שקלים ל-100 גרם.

ממרח אגוזי לוז, מילקה (צילום: Mondelēz, יחסי ציבור)
ממרח אגוזי לוז, מילקה | צילום: Mondelēz, יחסי ציבור

ממרח אגוזי לוז, מילקה

ממרח השוקולד-אגוזים של מילקה בא לנו ממש טוב בתוך עוגת השמרים שהכנו השבוע. אנחנו מסתכנים ואומרים שהוא בא לנו יותר טוב מנוטלה אפילו, בהיותו עדין יותר. כמה כיף שהוא מגיע גם בצנצנת של 600 גרם.

שורה תחתונה: ממרח מהמם. 5 כוכבים.

מחיר: 23.90-27.20 שקלים ל-600 גרם.