טילון וניל ובצק עוגיות, בן אנד ג'ריס (צילום: יחסי ציבור)
טילון וניל ובצק עוגיות, בן אנד ג'ריס | צילום: יחסי ציבור

טילון וניל ובצק עוגיות, בן אנד ג'ריס

לרגע קט נתעלם מהסערה הגדולה סביב הודעת חברת בן אנד ג'ריס העולמית כי לא תמכור את מוצריה בהתנחלויות, ונתייחס למוצר עצמו - הגלידה. עד עכשיו, כל פורמט חדש לגלידות של בן אנד ג'ריס התקבל על ידינו באהבה גדולה. בקלילות עברנו מהפיינט ל-wich (מעין קוקילידות קטנות יחסית אך נפלאות), לסלייס (עיגול גלידה מצופה שוקולד) ולמנות האישיות. כאלה אנחנו, נוחים להסתגל. בגזרת הטילונים של המותג ידע השוק הישראלי עד כה רק טילון קרם עוגיות, ועכשיו מגיע הטעם הנוסף – וניל ובצק עוגיות שוקולד צ'יפס עם חתיכות פאדג' שוקולד. באופן בלתי מפתיע נהנינו מהטילון החדש מאוד מאוד, אף שבהתחלה נשמעו תלונות על המרקם של הגביע, שלא היה אחיד ברמתו, וגם על הגודל של הטילון, שהוא בגודל הטילונים של פעם ולא עצום ומפלצתי כמו שאנחנו אוהבים. למעט שתי הכוכביות האלה – הנאה צרופה (אה, והמרכיבים כולם באישור סחר הוגן. מגניב!).

שורה תחתונה: עוד פורמט טעים לגלידה האהובה. 4.5 כוכבים.

מחיר מומלץ: 9 שקלים לטילון.

טילון אוראו, גלידות נסטלה (צילום: גלידות נסטלה, יחסי ציבור)
טילון אוראו, גלידות נסטלה | צילום: גלידות נסטלה, יחסי ציבור

טילון אוראו, גלידות נסטלה

הטילון החדש של אוראו הוא משהו מיוחד, וזו כבר סיבה לתת לו אות הצטיינות. הרי גם בין המוצרים החדשים, תמיד כל כך מעטים אלה שבאמת מצליחים להפתיע, להגיש משהו שכמוהו טרם ראינו. אז טילון כמו החדש של אוראו לא ראינו עד כה (והוא אשכרה מזכיר טיל!), ולמרבה השמחה גם בטעם הוא לא מאכזב. וניל-עוגייתי כיפי, כמצופה מאוראו.

שורה תחתונה: וואללה, כזה עוד לא היה לנו. 4 כוכבים.

קראנץ' בלונד, גלידות נסטלה (צילום: גלידות נסטלה, יחסי ציבור)
קראנץ' בלונד, גלידות נסטלה | צילום: גלידות נסטלה, יחסי ציבור

קראנץ' בלונד, גלידות נסטלה

קראנץ' הוא ארטיק שתפס חזק אצלנו בבית, וגם טעם הבלונדי החדש יחסית זוכה אצלנו לכבוד מלכים, כך שזה היה אך טבעי שהקראנץ' החדש יתקבל בתשואות רמות, ואכן כך היה. גלידת הבלונד בארטיק החדש קרמלית, טעימה וכיפית לאללה, והילדים נהנו גם מליבת הנוגט-בוטנים (המבוגרים פחות, אבל עמדו בזה). אבל מפח הנפש הקשה ביותר היה למראה הכיתוב "שלגון בשומן צמחי" על האריזה. לא יודעים למה חשבנו אחרת, אבל איכשהו זה לא הסתדר עם הרגשות החמים שפיתחנו כלפי הארטיק הזה.

שורה תחתונה: עכשיו אנחנו רוצים את אותו הדבר בגרסת שמנת. 3.5 כוכבים.

הארטיקים החדשים של לאונידס (צילום: אפרת אשל, יחסי ציבור)
הארטיקים החדשים של לאונידס | צילום: אפרת אשל, יחסי ציבור

הארטיקים החדשים של לאונידס

מותג השוקולד הבלגי לאונידס יצא לאחרונה בסדרת מארזי גלידות שמנת חדשות, שכוללת שלגון וניל ואגוזי לוז בציפוי שוקולד חלב ושקדים מקורמלים; גלידת קפה עם אגוזי לוז וציפוי שוקולד לבן; וגלידת שוקולד מריר ופולי קקאו עם ציפוי שוקולד מריר. לא נשקר, אנחנו אוהבים מאוד שוקולד והמראה של הגלידות החדשות אטרקטיבי ומרגיש יוקרתי במיוחד. התחלנו בטעם השוקולד המריר, וכחובבים גדולים של שוקולד מריר התלהבנו מהציפוי העשיר, שהרגיש איכותי ושופע. הגלידה עצמה, לעומת זאת, כבר הייתה קצת יותר מדי בקומבינציה המרירה עם פולי הקקאו הגרוסים שהוסיפו מרירות וגרגיריות מיותרת (לעתים, כידוע, כל המוסיף גורע).

הטעם החביב עלינו מכולם היה גלידת הקפה עם ציפוי השוקולד הלבן - השילוב הנהדר בין השוקולד הלבן המתוק לגלידת הקפה והלוז המרירה והנעימה הוא בדיוק ההפוגה הקלילה והמתוקה-אך-אינטליגנטית שאנחנו רוצים שתחכה לנו במקפיא. מדובר ביופי של שלגון למבוגרים.

הטעם השלישי היה הגנרי מכולם והכי הזכיר את ההיצע הקיים בתחום. הוא היה מעט מתוק מדי לטעמנו, אבל כזה שבטח ידבר גם לילדים ולא רק לקהל חובב השוקולדים. כך או כך, מדובר בגלידות שמדגישות יותר את ציפויי השוקולד מאשר את הגלידה עצמה, וייתכן שזו גם הסיבה למחיר הגבוה יחסית.

שורה תחתונה: מותג יוקרתי שמצדיק את קיומו. 4 כוכבים.

מחיר: 35 שקלים למארז של 3 ארטיקים.

גודיז: שלגון עם שוקולד לבן ותות שדה, גלידת שטראוס (צילום: יחסי ציבור)
גודיז: שלגון עם שוקולד לבן ותות שדה, גלידת שטראוס | צילום: יחסי ציבור

גודיז: שלגון מופחת קלוריות ושומן עם שוקולד לבן ותות שדה, גלידת שטראוס

ארטיקים דלים למיניהם מתקשים בדרך כלל לרגש אותנו, אבל מתברר כשכמגיעים עם ציפיות ברצפה אפשר להגיע למקומות נפלאים. גודיז החדש של גלידת שטראוס הוא ארטיק וניל עם ריפל בטעם תות וציפוי של שוקולד לבן, והוא מאוד מאוד טעים, ומספק יפה מאוד את הדחף למתוק שמתעורר אצלנו לעיתים מאוד בלתי נדירות. 88 קלוריות לארטיק שלא מרגיש בכלל כמו התפשרות? יאללה, לקחנו.

שורה תחתונה: אומנם קטן, אבל לא משדר דיאטטיות בכלל. 4.5 כוכבים.

מחיר: 19.90-24.90 לחבילה של 5 יחידות.

טילונים חדשים מבית יולו (צילום: יחסי ציבור)
טילונים חדשים מבית יולו | צילום: יחסי ציבור

טילונים חדשים מבית יולו

המותג יולו מתחדש בסדרת טילונים על בסיס שמנת 12 אחוז, בשיתוף עם גלידות פלדמן. הטילונים החדשים מגיעים בשני גדלים: גדול, כמו שאנחנו אוהבים, וקטן (שהוא לא נורא קטן למרבה השמחה). בגדולים תמצאו טעם שוקולד לבן עם פצפוצי שוקולד וליבת שוקולד נוגט, שוקולד חלב עם פצפוצי שוקולד וליבת שוקולד נוגט ושוקולד לבן ושברי עוגיות, ובקטנים: שוקולד לבן ועוגיות ושוקולד לבן עם ליבת שוקולד.

אנחנו חיבבנו מאוד את טילון השוקולד הלבן עם ליבת השוקולד, אבל להגיד שנתנגד לאחד מהטעמים האחרים אם יבואו לפתחנו – לא נגיד.

וכאן אנחנו רוצים לנצל את הבמה בשביל להפציר ביצרני הטילונים: אתם לא חייבים לכסות את הגלידה במטבע עבה ואימתני של שוקולד. נאהב אתכם אותו הדבר (אם לא יותר) גם בלעדיו.

שורה תחתונה: שחקן חדש ששווה לעקוב אחריו. 4 כוכבים.

מחיר: 21.90 שקלים לאריזת 5 טילונים קטנים.

COOLOO - שלוקים אלכוהוליים (צילום: יחסי ציבור)
COOLOO - שלוקים אלכוהוליים | צילום: יחסי ציבור

COOLOO - שלוקים אלכוהוליים

אוקיי, המוצר של COOLOO הוא לא בדיוק גלידה או ארטיק, והוא בוודאי לא מיועד לילדים, אבל הוא קפוא וקיצי וטעים ומשובב נפש ברמות שבשלהי יולי מגיעות למדרגת הצלת נפשות.

מדובר בקוקטיילים שמוגשים לציבור בפורמט של שלוקים, וגם נצרכים ככאלה, בהבדל הקטן שבשל האלכוהול המוצר לא קופא לחלוטין, ונשאר במרקם ברדי כיפי שאינו מצריך נגיסה (היי, לא באנו לכאן לעבוד!). השלוקים מגיעים בטעמי מאי טאי, פלומה, פינקולדה וג'ין טוניק (החביב עלינו במיוחד), וכולם מתוקים מאוד מאוד (מאוד), כיאה לקוקטייל, אבל טעימים לגמרי, ובעיקר עושים טוב על הנשמה כשהחום והחיים מתחילים להיות כבדים מדי.

שורה תחתונה: למעט עניין המתיקות, שעלולה להיחשב כמוגזמת – מושלם. 5 כוכבים.

מחיר מומלץ: 120 שקלים למארז של 12 יחידות (3 מכל טעם). להשיג בחנויות אלכוהול ובחופים הנבחרים.