תמרים מג'הול, יטבתה

מה ליטבתה ולתמרים? גם אנחנו שאלנו את עצמנו, עד שהכנסנו את התמר הראשון שלהם לפה ואז כבר לא שאלנו כלום. תקשיבו, מדובר בתמרים ברמה אחרת: עבים, בשרניים, עסיסיים, טעימים ברמה שהם כמעט יכולים להחליף שוקולד (אבל רק כמעט, בואו). ביטבתה מציינים שמדובר באיכות לייצוא, ושלזכותם של התמרים עומד אחוז שלפוח נמוך במיוחד. אנחנו התרגשנו ללמוד מילה חדשה (מסתבר ששלפוח הוא היפרדות של הקליפה מהפרי), ומוכנים לעשות הרבה כדי למצוא איך להשתמש בה בחיי היומיום. מקסימום ניסע ליטבתה.

שורה תחתונה: שהשוקו יחכה. עכשיו אנחנו בעניין של המג'הולים. 5 כוכבים.

מחיר: 13.90 שקלים לאריזת 400 גרם. להשיג במקררים של רשתות השיווק.

תמר יטבתה (יח``צ: שלומי ארביב,  יחסי ציבור )
תמר יטבתה. מסתמן שהם טובים בכל דבר שהם עושים, אלה | יח``צ: שלומי ארביב, יחסי ציבור

קפה עם הל נח'לה אדום, נח'לה

עד לפני כמה שנים סודו של קפה נח'לה האדום היה ידוע בעיקר לתושבי הצפון, ערביי ישראל ומי שבא במגע יומיומי עם אנשים שיודעים להעריך כוס טובה של קפה שחור. שאר חובבי הקפה השחור החזק מצאו את מבוקשם בטורקי של עלית, ומדי פעם (בעיקר בזמני קמפינג ומסעות) רכשו את המותג המתחרה והדומה להפליא בשמו - קפה אל נחלה הירוק. כעת הבשורה של הקפה האדום והמשובח משפרעם יוצאת החוצה, אל המרכולים הקונבנציונליים, ומנסה להביא את הטעם והארומה של הקפה הנהדר הזה לכל בית בישראל. אז נכון, כדי לקבל כוס קפה "לפי הספר" תצטרכו להעמיד פינג'ן ולעבוד לפי אופן ההכנה המדויק, ונכון, הקפה הזה פחות עובר כ"קפה בוץ", אבל מי שבאמת יודע להעריך את טעמו של קפה שחור עם הל, ומי שמוכן להקדיש מעט מזמנו לטובת כוס קפה ברמה גבוהה – נח'לה האדום הוא בדיוק הקפה שצריך לשבת בשורה הראשונה במזווה שלו.

שורה תחתונה: כנראה הקפה השחור הכי טוב בעולם. 5 כוכבים.

מחיר 13.90 שקלים ל-250 גרם.

קפה עם הל נח'לה אדום (יח``צ: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
קפה עם הל נח'לה אדום. חברים, תתעוררו | יח``צ: יחסי ציבור, יחסי ציבור

חטיף קורני בוטנים מתוק-מלוח

זה זמן מה שאנחנו מחכים שטרנד המתוק-מלוח יסתיים, או לפחות ימאיס את עצמו עלינו ונוכל להפסיק להזיל ריר על כל קרמל עם מלח גס שעובר בסביבה. למרבה הצער התרחיש הזה לא עושה שום סימנים של עומד לקרות, ולנו לא נותר אלא להתנחם בחטיף החדש מבית קורני, המתוק-מלוח עם הבוטנים. כמו שקורה תמיד עם ג'וקר, גם הפעם השילוב הזה עושה עבודה נפלאה, ואנחנו נשבינו בידי הקורני החדש חיש מהר. האלמנט היחיד שהעיב על השמחה הוא גודלו של החטיף (או יותר נכון קוטנו), שהצטמק ככל שנוספו לו הקלוריות, והותיר אותנו כשחצי תאוותנו בידנו.

שורה תחתונה: מתוק-מלוח זה החיים. 3.5 כוכבים.

מחיר: 9.90-11.90 שקלים ל-6 חטיפים של 25 גרם כל אחד.

חטיף קורני בוטנים מתוק-מלוח (יח``צ: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
חטיף קורני בוטנים מתוק-מלוח. הנה טרנד שלא אכפת לנו שיישאר לנצח | יח``צ: יחסי ציבור, יחסי ציבור

מיונז טומי בשפופרת, נסטלה

לעזאזל, כמה שאנחנו אוהבים ממרחים בשפופרת. כל כך אנחנו אוהבים ממרחים בשפופרת, שאפילו לכאלה ממשפחת הכבד נתנו לא אחת הזדמנות. אבל איפה שפופרת של ממרח כבדים ואיפה המיונז הנחמד הזה, בשפופרת עם הפרח, שממלא את ליבנו חדווה בכל פעם שאנחנו פותחים את המקרר. הטעם הוא טעם מיונז (אבל מהטעימים), הצורה, כאמור, מטריפה, והידיעה שהוא עשוי מביצי חופש עוזרת לצלוח את החיים ביתר קלות.

שורה תחתונה: אחלה מיונז, אריזה מקסימה. 4.5 כוכבים.

מחיר: 12.90 שקלים ל-265 גרם.

חטיף קורני בוטנים מתוק-מלוח (יח``צ: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
מיונז טומי. הדבר הכי חמוד במקרר שלנו | יח``צ: יחסי ציבור, יחסי ציבור

דיז'ונז (חרדל משולב עם מיונז), Maille

הממרח החדש של חברת Maille הצרפתית מערבב בצורה מוצלחת בין מיונז לחרדל דיז'ון והוא טעים, מומלץ ממש ומשדרג לא רק כריכים, אלא גם שלל מנות בשריות, ובעיקר נקניקיות. אז נכון, לא מדובר בממרח שהילדים שלכם יבקשו מכם שתכינו לכם איתו סנדוויץ' לבית הספר, אבל גם לנו המבוגרים מגיעים מדי פעם מוצרים שהם כל כולם בשבילנו. אנחנו מרוצים.

שורה תחתונה: מתאים מאוד למבוגרים. 4 כוכבים.

מחיר: 24.90 שקלים לצנצנת של 335 גרם.

חרדל משולב עם מיונז (יח``צ: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
חרדל משולב עם מיונז. מה יש, לגדולים לא מגיע ליהנות? | יח``צ: יחסי ציבור, יחסי ציבור

פריכיות תפוחי אדמה, אנרג'י

קשה להצליח למכור לנו פריכיות חדשות, כי בכל זאת מדובר במוצר שאף אחד לא אוכל אותו כי הוא ממש רוצה, אבל הכיתוב על האריזה שהכריז על טעם של "פוטטוס" סיקרן אפילו אותנו. הפריכיות החדשות אכן מזכירות טעם של חטיפי תפוחי אדמה, ובעיקר את הדובונים האהובים עלינו, מינוס תחושת השמנוניות אבל פלוס תחושת היובש בפה שמלווה כל פריכית ומצריכה שתיית ליטרים של מים. 26 קלוריות לפריכית.

שורה תחתונה: אם נהיה חייבים לאכול מתישהו פריכיות, סיכוי טוב שנבחר באלו. 3.5 כוכבים. 

מחיר: 10-11.90 שקלים.

פריכיות תפוחי אדמה, אנרג'י (יח``צ: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
פריכיות תפוחי אדמה. בין פוטאטוס לדובונים בקטע חיובי | יח``צ: יחסי ציבור, יחסי ציבור

מילקי שוט, שטראוס

הרבה מילים כבר נכתבו על המילקי שוט החדש של שטראוס – מילקי שלא מצריך שימוש בכפית – ובכל זאת אנחנו חשים צורך להוסיף את החמש שלנו: מדובר במוצר מיותר במקרה הטוב. את ההנאה שבמילקי אין בו, כי מהו מילקי בלי המפגש מלא האמוציות בין מעדן השוקולד לקצפת, ואת רגשות האשמה – יש ויש. אז מה הועילו חכמים בתקנתם?

שורה תחתונה: כמו שוקו עם שמנת מתוקה. 2 כוכבים.

מחיר: 17.90 שקלים ל-6 יחידות של 130 מ"ל.

ריסז פיסז

 

כשעינינו נחו לראשונה על אריזת הריסז פיסס הקטנים, היה קשה לעצור את ההתלהבות שלנו. סדרת השוקולדים של ריסז היא כמעט תמיד מוצלחת מאוד, ואין מצב שבו מציעים לנו לטעום ממנה ואנחנו מסרבים. כשנזכרנו של-m&ms יש מוצר דומה, כך שלא באמת מדובר בחידוש עצום, התלהבותנו שככה מעט, אבל כשהכנסנו את הממתק החדש לפה היא שבה והתעוררה. אם אתם מחובבי חמאת הבוטנים, מדובר בנשנוש מושלם.

שורה תחתונה: לא חדשני, אבל טעים למות. 4 כוכבים.

מחיר מומלץ: 4.6 שקלים לשקית של 43 גרם.

ריסז פיסז (יח``צ: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
ריסז פיסז. וואלה, לא חדש אבל טעים למות | יח``צ: יחסי ציבור, יחסי ציבור

שוקולד מילקה Daim

כשאכלנו את שוקולד החלב של מילקה עם שברי קרמל ושקדים, הבנו לפתע שכבר תקופה שלא אכלנו ממש קרמל. אכלו המון דברים בטעם קרמל, עם קרם קרמל, בהשראת קרמל - והספיקה קוביה אחת כדי שנבין: התגעגענו. השילוב של התוספת הקראנצ'ית-דביקה-סופר-מתוקה בא בול, גם בכמות וגם באיכות, אך שברי השקדים, לעומת זאת - לא נמצאו מעולם, ועברנו קוביה-קוביה. לא שהם חסרו למישהו, אבל בכל זאת, דאגנו. 
ועוד מילה כללית על מילקה: השוקולד עצמו הוא סבבה ולא יותר. מה שהופך אותו לאהוב - הן התוספות האיכותיות והמושקעות שהחברה מצטיינת בהן. ה-Daim מצטרף לסדרה שלמה ומוצלחת של שוקולד סביר עם תוספות פצצה. 

שורה תחתונה: קרמל כמו שצריך בשוקולד בסדר גמור. 4 כוכבים

מחיר: 4.50-7.40 שקלים לאריזת 100 גרם.

שוקולד מילקה Daim (יח``צ: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
שוקולד מילקה Daim. חיכינו לו תקופה | יח``צ: יחסי ציבור, יחסי ציבור

מחוץ לקופסה: סקיני פסטה שיבולת שועל

מאז נכנסה לחיינו, אי שם לפני שלוש שנים, פילגה הסקיני פסטה של מכון אברהמסון את אוכלוסיית הארץ לשניים. ישנם המעטים שמרגישים שהם מצאו את גן העדן האבוד שבו בפסטה יש רק 9 קלוריות, לעומת האחרים, שסבורים כי לא מדובר בפסטה אלא בסוג של גומי, וככזה די טבעי שמספר הקלוריות בו יהיה מועט. אנחנו תמיד היינו איפשהו באמצע בין שתי האסכולות, והנה הופיעה הסקיני פסטה שיבולת שועל והטתה את הכף. בסקיני החדשה 29 קלוריות ל-100 גרם (שחיתות!), וזאת בגלל נוכחותה המיטיבה של שיבולת השועל, והיא פשוטה יותר לאימוץ מאשר הגרסה המקורית. גם כאן, מדובר במזון שאמור לספוח את טעמי הרוטב שמוגש איתו אבל בפועל לא מצליח לספוח ולו קמצוץ של טעם, אבל הוא בכל זאת משתלב באופן סביר עם הרוטב המוגש איתו, ולא מרגיש כאילו ערבבו מין בשאינו מינו. האם אנחנו הולכים לוותר על פסטה רגילה לטובת הסקיני החדשה? בשום אופן לא, אבל בימים שבהם אנחנו מתעוררים שמנמנים במיוחד – ייתכן שנשקול לאמץ אותה באופן זמני.

מיוחד לרגל ההשקה: חבילת התנסות של 6 שקיות במחיר 89 שקלים כולל משלוח. הזמנות בטלפון ישירות מהיצרן: 1-700-70-20-10 או דרך עמוד הפייסבוק "סקיני פסטה".

סקיני פסטה שיבולת שועל (יח``צ: דודו הרוש artcreative,  יחסי ציבור )
סקיני פסטה שיבולת שועל. שוקליפ לאמץ | יח``צ: דודו הרוש artcreative, יחסי ציבור