אחרי שנוטלה הפכה אצלנו לבת בית קבועה, ואפילו ממרח הלוטוס כבר לא ממש מרגש אותנו, חשבנו שפה בערך זה נגמר ושום ממרח מתוק כבר לא יצליח להיכנס לנו ללב בסערה. לכן כמה שמחנו לגלות שבשבועות האחרונים הגיעו למדפי החנויות עוד ועוד ממרחים מתוקים מסוגים שונים, רובם ככולם מבוססים על חטיפים או שוקולדים מוכרים ואהובים. אז בהיותנו מי שאנחנו, יצאנו לצוד את כל הממרחים החדשים האלה, וטעמנו את כולם כדי לדווח לכם מי מהם שווים טעימה, מריחה על פרוסה או ממש אכילה עם כפית ישר מהצנצנת. כדי לוודא שאנחנו בודקים כמו שצריך טעמנו את הממרחים גם ככה, כמו שהם, וגם כשהם מרוחים על לחמניית קייטנה פשוטה ורכה. מוכנים לתוצאות?

ממרח ריס'ז (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ממרח ריסז | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ממרח ריסז

בפער קולות די גדול, הממרח הזה, שמבוסס על סדרת חטיפי ריסז שמכילים תמיד מילוי של חמאת בוטנים בציפוי של שוקולד חלב, היה הממרח הפופולרי ביותר. בצבע שלו הוא מזכיר שוקולד, אבל הטעם הדומיננטי שבו הוא דווקא הטעם של חמאת הבוטנים, שמעודן איכשהו בעזרת מעט שוקולד. ההבדל הזה בין הצבע לטעם יוצר קצת פער בין הציפיות לתוצאה, אבל הממרח לגמרי עומד בזה. הוא לא מתוק מדי, בזכות מעט מליחות מחמאת הבוטנים, והיתרון העיקרי שלו הוא שיש לו את הטעם הכיפי של חמאת הבוטנים, בלי המרקם הקצת כבד ומעיק שלה, שהופך פה להיות חלק וקרמי יותר בזכות השוקולד. ממרח מצטיין, שהוא גם הממרח היחיד שכולם הסכימו שאפשר בקלות לאכול ממנו המון ישר מהצנצנת.

ממרח באונטי (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ממרח באונטי | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ממרח באונטי

הטועמים הראשונים שלנו קצת חששו לטעום את הממרח הזה, עם הצבע הלבן והמרקם המעט נוזלי מדי שלו, וחלקם אפילו סירבו לנסות. אבל כל מי שכן ניסה אהב אותו מאוד (למעט שונאת קוקוס אחת שאת דעתה אנחנו לא מחשיבים). הממרח לא באמת מזכיר את חטיף הבאונטי האלמותי, כנראה בגלל המרקם הרך והעובדה שאין בו שום זכר לציפוי השוקולד, אבל הוא קוקוסי במידה לא אגרסיבית מדי ומאוד חמאתי ועשיר, קצת כמו חלב מרוכז. רוב הטועמים ציינו שהוא מתוק מכדי לאכול אותו ישר מהצנצנת, אבל קצת מתאזן על הלחם. היה טועם אחד שציין שהוא מזכיר לו את המילוי של חטיף רפאלו, וזה נשמע לנו כמו סיכום מצוין. אם אתם אוהבים קוקוס, אל תהססו לנסות אותו (ואנחנו די בטוחים שהוא יהיה מעולה בתור מילוי לעוגיות או עוגות).

ממרח טוויקס (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ממרח טוויקס | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ממרח טוויקס

עוד ממרח שלא ממש מזכיר את החטיף שעליו הוא מבוסס, אבל רוב הטועמים שלנו אהבו אותו. ממרח הטוויקס הוא שוקולדי בעיקרו, עם המון שבבי ופל פריכים. חלק מהטועמים (כולל עבדכם) התלוננו על האיכות הנמוכה של השוקולד בממרח, או לפחות על טעם לוואי שמזכיר שוקולד לא איכותי במיוחד, אבל בסופו של דבר מדובר בממרח שכיף לאכול על לחם, בזכות החלקים הפריכים שבו, וגם הוא יכול להוות מילוי מוצלח לעוגות. בכפית הוא היה הרבה יותר מדי מתוק.

ממרח קדבורי קרמל (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ממרח קדבורי קרמל | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ממרח קדבורי קרמל

הממרח הזה אמור לדמות שוקולדים קטנים של קדבורי שממולאים בקרמל די נוזלי, והוא אפילו מחולק לשני צבעים בצנצנת, אחד שוקולדי יותר ואחד קרמלי יותר. טעם הקרמל שבו מרגיש מעט מלאכותי, אבל היתרון הגדול של הממרח הזה הוא שהוא לא מתוק מדי. היה מי שאמר שהוא מזכיר לו סוכריות קרמל של פעם, וציין שזה יתרון. בשורה התחתונה חובבי קרמל אולי יחבבו אותו, אבל לא מדובר במוצר מדהים כמו שקיווינו שהוא יהיה.

ממרח קדבורי קראנצ'י (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ממרח קדבורי קראנצ'י | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ממרח קדבורי קראנצ'י

קראנצ'י הוא חטיף פריך שעשוי סוכר מקורמל ותפוח שאמור להזכיר חלת דבש פריכה. פה הוא הופך לממרח שוקולד עם שברים של אותו סוכר, רק שהם קשים בהרבה מאלו שבחטיף, שנוטה להתמוסס בפה ברכות דביקה. פה השברים פריכים ממש, כמעט כמו קרמל שהתקשה. היו מי שאהבו מאוד את המרקם הפריך מאוד הזה, אבל היו גם מי שהתלוננו על מרירות קלה מהקרמל. לזכותו של הממרח ייאמר שהקרמל שבו מרגיש הרבה פחות מלאכותי מאשר הממרח שמעליו - אבל בסופו של דבר, רוב הטועמים היו די אדישים כלפיו.

ממרח קדבורי שוקולד חלב (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ממרח קדבורי שוקולד חלב | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ממרח קדבורי שוקולד חלב

במבט ראשון הממרח הזה נראה מאוד מבטיח, עם מרקם מאוד קרמי וברק מפתה, אבל כשטעמנו אותו נחלנו אכזבה קשה. חוץ מזה שהטעם שלו לא ממש שוקולדי, או לפחות לא מרגיש כמו שוקולד אמיתי, הוא גם מאוד שומני (המרקם המבריק מדי היה צריך להזהיר אותנו, וסליחה שחסרה לנו התמונה שלו מרוח על הלחמנייה) וקצת מעיק. רוב הטועמים גם אמרו שהוא מתוק מדי, ובאופן כללי לא היו לו יותר מדי מעריצים.

ממרח מלטיזרס (צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב)
ממרח מלטיזרס | צילום: גיל גוטקין, אוכל טוב

ממרח מלטיזרס

הרבה ציפיות היו לנו מהממרח הזה, אבל כולן התנפצו. מלטיזרס הוא אחד מחטיפי השוקולד האהובים עלינו, וציפינו לממרח שידמה איכשהו את כדורי השוקולד הממכרים האלו. זה התחיל במרקם קשה וגושי מדי, המשיך עם כדורי המאלט הלבנים שלא נראו מעוררי תיאבון במיוחד והסתיים בטעם סתמי ביותר, שלא מזכיר במאומה את ההרגשה שהמילוי של כדורי מלטיזרס משאיר בפה. היו שאמרו שהממרח מזכיר להם את ממרח שוקי והפצפוצים המיתולוגי, אבל פחות טעים ממנו. אכזבה רבתי. טיפ קטן: אם אתם באמת מחפשים ממרח שמזכיר את המלטיזרס האהובים, בביקור הבא שלכם בסופרמרקט אירופי חפשו ממרח שנקרא Ovomaltine ומגיע בצנצנת כתומה. התענוג מובטח.

* את כל הממרחים אפשר למצוא בסניפי שוויצריה הקטנה.