מעדן סנט דלפור אגסים

אין תמונה
טוב לבעלי מבנה אגסי

כאחת שניחנה במבנה גוף אגסי, שמחתי מאוד לשמוע שהפרי הנחשק קיבל מעדן משל עצמו. עד עכשיו הכרנו אי אלו מעדנים מוצלחים בסדרת סנט דלפור, בייבוא חברת סיימן: מעדן רימונים, אוכמניות, רימונים ופטל, תפוז עם ג'ינג'ר, חמוציות עם אוכמניות ועוד. על האגסים החדש אפשר להגיד בתור התחלה שהוא ניחן בטעם עז של אגס, וזה כבר טוב מאוד. מה שכן – אחרי שלושה קרקרים (בלי קלוריות, כן?) עם הממרח החדש החיים נהיים כל כך מתוקים, שחייבים מים, הרבה, ומהר.

לפי המדבקה שעל המעדן מדובר ב-100 אחוז פרי, ללא תוספת סוכר, ללא חומרים משמרים וללא צבעי מאכל. עם זאת, הפעם האחרונה שטעמתי אגס כה מתוק הייתה מעולם לא. רוצה לומר: זה טעים לעילא ולעילא, אבל מתוק לא פחות. מומלץ להפחית במריחה, כי עם כל הכבוד ל"ללא תוספת סוכר" – 230 קלוריות ל-100 גרם לא הולכים ברגל.

שורה תחתונה: טעים, אף שמתוק יתר על המידה.
מחיר: 15.90-16.90 שקל לצנצנת של 284 גרם.

אורביט AQUA במילוי פירות

אין תמונה
זה מסטיק או ביצת הפתעה?

מסטיק עם נוזל בפנים זה כיף – הרגע הזה שבו הלשון פוגשת את הסירופ הניגר הוא משמח, אין ספק. ממש כמו הפתעה קטנה. את החוויה הזו מספקים גם שני הטעמים החדשים בסדרת האקווה – תות-אפרסק ותפוז-מנגו. למעשה, התות-אפרסק אפילו מזכיר בטעמו סוכרייה על מקל של פעם, שזה כיף שבעתיים.

ובכל זאת, מכיוון שמדובר במסטיק ולא בביצת הפתעה – נבחן את המוצר כמסטיק, וככזה הוא לא באמת מספק את הסחורה. אחרי שמחת המפגש עם המילוי הפירותי נשארנו עם העבודה הקשה באמת, והיא הלעיסה. מדובר במסטיקים קשים מהרגיל, שגורמים לכאב קל ברקות כבר אחרי לעיסה של דקות בודדות. הטעם והמתקתקות גם הם לא מחזיקים זמן רב, ובקיצור – בשקלול סופי עדיין עדיפים האורביטים הישנים והפשוטים.

שורה תחתונה: דורש השקעה בלעיסה.
מחיר: 4 שקלים לאריזה של 9 מסטיקים.

URBANIC TEA: תה קר לימון ואפרסק

אין תמונה
אבל איפה הטעם לוואי?

תה חדש מצטרף לשוק התחרותי של האייס-טי לסוגיו – והפעם כזה המבוסס על תמצית אורגנית. אנחנו די התעלמנו מהאינפורמציה הזו, כי האיום של חומרי ריסוס בתה ממש לא נראה לנו משמעותי, ומה שיותר עניין אותנו היה עד כמה ירווה המשקה החדש את צמאוננו, ואיזה רושם הוא ישאיר על חכינו המלומד.

ובכן, לתדהמתנו גילינו שיש דבר כזה תה בלי טעם לוואי של תה, ולתדהמתנו הגדולה עוד יותר נוכחנו לדעת שטעם הלוואי הזה חסר לנו. הכוונה, למי שלא הבין, היא לאותה מרירות שנשארת על הלשון אחרי שגומעים תה – חם או קר (וגם משאירה פעמים רבות סימן מבאס על הספל). בתה האורגני החדש אין זכר למרירות הזאת, ואולי לכן הוא מתוק מדי, ויותר מזכיר מיץ מאשר תה. למעשה, כמיץ הוא היה עובר אצלנו נהדר, כתה הוא מעט גס מדי.

שורה תחתונה: תה עם שיק של מיץ.
מחיר: 5-6 שקלים לחצי ליטר, 6-7 שקלים לליטר וחצי.

Herbamare: תערובת תיבול אורגנית פיקנטית

אין תמונה
התבלין שיציל לכם את האוכל

בדרך כלל אנחנו לא מאמינים במוצרים שמתיימרים לעבוד פיקס עם סלטים-דגים-מאפים-מרקים-בשר-ועוף. משהו שקשור לאמינות. אבל כאן יש לנו חריג: תבלין פיקנטי, מלוח-חרפרף-מעניין, שבאמת הולך טוב עם כל מיני סוגים של מאכלים.

אנחנו ניסינו את התערובת על פסטה (שהייתה טעימה גם בלעדיו), על סלט (שהיה טיפה משעמם) ובתבשיל חיטה (שהיה כישלון גמור וצורב). את שלושתם היא שדרגה, ולשלושתם היא הוסיפה טוויסט נאה ונחמד. את תבשיל החיטה היא לא הצליחה להציל, אבל זה באמת היה אתגר גדול.

גם כאן, העובדה שמדובר בתבלינים אורגניים (שעוד יובשו בוואקום במשך 12 חודשים!) לא השפיעה עלינו. אורגני מה אורגני – העיקר שזה טעים.

שורה תחתונה: להשיג בבתי הטבע.
מחיר: 23 שקל ל-125 גרם.