פריכיות ביס (צילום: סטודיו שטראוס,  יחסי ציבור )
פריכיות ביס. בשביל 99 קלוריות הן אחלה | צילום: סטודיו שטראוס, יחסי ציבור

פריכיות ביס, אנרג'י

אם הקאץ' בפריכיות הדגנים החדשות של אנרג'י הוא הקלוריות – הרי שמדובר במוצר מבריק. 98-99 קלוריות לשקית, שבהחלט מהווה נשנוש הולם לשעות הקשות, זה דיל לא רע. אם מודדים את המוצר בפרמטרים נוספים, התמונה מעט יותר מורכבת. הפריכיות החדשות נחמדות לאללה, ויש בהן 5 דגנים תמימים, ביניהם שיבולת השועל הידועה לטוב – אבל אי אפשר להגיד שהן מספקות חוויית נשנוש מהסוג שנשאר איתך הלאה. אין להן המון טעם, אין להן המון ריח, אבל הן פריכות ומתפצפצות ומעסיקות יפה את הפה המשועמם מול המחשב. מגיע בטעמים סוכר חום וקינמון (די אנמי), בננה (עדיף) וטבעי (מלוח ונחמד).

שורה תחתונה: אם נשארו לכם 100 קלוריות, אתם יכולים בכיף לבזבז אותן על זה. 3 כוכבים.

מחיר מומלץ: 4.5 שקלים לשקית של 25 גרם.

אין תמונה
שטוחים בטעם כפרי. יותר מדי קצח

שטוחים בטעם כפרי עם שומשום, פשתן וקצח

ב-2011, כשהשטוחים יצאו לשוק, זו הייתה מהפכה של ממש, הלהיט של הקיץ, ההתמכרות החדשה. שנתיים אחר כך, נראה שאסם מנסה בכוח לחדש. השטוחים החדש והכפרי מעוטר בשומשום, פשתן וקצח שאמורים לשוות לו הילה יותר בריאה. הבעיה הגדולה היא הקצח. אנחנו בדרך כלל מחבבים את הזרעים השחורים האלו שנתקעים בשיניים, אבל במוצר הזה הם כל כך דומיננטיים, שהם משתלטים על הטעם והארומה לגמרי, ברמה כזאת שלא יכולנו לצלוח את החבילה. ואם להיות קטנוניים – כדי שערכיו התזונתיים הנהדרים של הפשתן ייקלטו בגוף הוא צריך להיות טחון טרי. כמו שהוא על הבייגלה אין לו שום ערך מוסף, וגם ככה הוא נבלע בטעם הקצח. בקיצור, מיותר.

שורה תחתונה: אם זה לא שבור, אל תתקנו את זה. 2.5 כוכבים.

מחיר מומלץ: 12-13 שקלים

תבליני דורות (צילום: דניאל לילה,  יחסי ציבור )
תבליני דורות. חוויית תבלון שונה ועוצמתית | צילום: דניאל לילה, יחסי ציבור

תבליני דורות

אם זה לא שבור אל תתקנו את זה? לא בטוח. עד לפני חודשים בודדים חיינו לגמרי בשלום עם ארסנל התבלינים היבשים שלנו, שקנינו בסופר או לכל היותר בשוק, ולא הרגשנו שמשהו חסר. אלא שאז באה היציאה הזו של דורות – תבלינים טריים בקירור (פלפל שחור, פפריקות, כמון וכורכום) – ופתאום הבנו שוואללה, יכול להיות שהפלפל השחור שלנו היה טעון תיקון ולא ידענו.

הסדרה של דורות מספקת חוויית תבלון שונה, עוצמתית יותר, ארומטית יותר וטרייה יותר, לפחות בהרגשה (בחברה מבטיחים עד פי 3 טעם לכל אחד מהתבלינים בסדרה). עד כדי כך שפתאום הבנו שאנחנו בעצם כן אוהבים את התוספת של פלפל טחון בתבשילים ובסלטים, שברגיל נהגנו לסלוד ממנה. מה שכן, בדורות מבטיחים שימוש קל ונוח באריזות החדשות, ומבטיחים שכל סיבוב של המטחנה שווה לחצי כפית. אנחנו עדיין מתקשים להפיק ממנה כמויות מדויקות שכאלה.

שורה תחתונה: טרי ושווה, בעיקר הפלפל השחור, אבל קצת יקר. 4 כוכבים.

המחיר המומלץ: 16 שקלים לפלפל השחור, 13 לאחרים.

פסטרמה שום-צ'ילי (צילום: סטודיו פוירשטיין,  יחסי ציבור )
פסטרמה שום-צ'ילי של טירת צבי. נקודות הצ'ילי עשו לנו את זה | צילום: סטודיו פוירשטיין, יחסי ציבור

פסטרמה שום-צ'ילי, טירת צבי

בדרך כלל קשה לנו להבחין בין פסטרמה לפסטרמה. הסיבה שאנחנו טורחים לציין את זו החדשה של טירת צבי היא שאיתה זה קצת אחרת. שוליה של הפסטרמה הזו מנוקדות בצ'ילי אדום, ותאמינו או לא, אבל זה עושה הבדל של ממש. יש משהו בעוקצנות הזו, שעושה לפסטרמה הזו רק טוב. הילדים קצת התלוננו על חריפות יתר, המבוגרים שמחו מהטעם, אך מעט התקשו להפריד את הפרוסות זו מזו מבלי שיתפרקו.

שורה תחתונה: חרפרף וטעים. 3.5 כוכבים.

מחיר מומלץ: 31 שקלים לאריזת 400 גרם.

אין תמונה
פיטנס טירמיסו. אמרנו טירמיסו? התכוונו לקפה

פיטנס טירמיסו

אם יש משהו שמרגיז אותנו (טוב נו, יש הרבה), זו הנטייה להצמיד לכל מוצרי הקפה את התיוג "בטעם טירמיסו". הפעם על ספסל הנאשמים המותג פיטנס, שיצא עם חטיף בריאות בטעם האמור. נגיד את זה ככה: את טעמו של הבישקוטי תתקשו למצוא כאן, וגם המסקרפונה מקומה נפקד, ואפילו לקמצוץ הליקר אין שום ייצוג. בקיצור, לטעמנו אין כאן אלא פיטנס בר רגיל בתוספת מעט קפה נמס – שלטעמנו לא מחמיאה לו במיוחד.

שורה תחתונה: לא טירמיסו אלא קפה. 2.5 כוכבים

מחיר מומלץ: 16 שקלים לאריזת 6 יחידות.

>> וזה מה שטעמנו בשבוע שעבר
>> סיבות טובות לקפוץ לשוק רמלה