אין תמונה
יוגורט מוס. לא גלידה!
יופלה מוס יוגורט

את סדרת היוגורטים החדשה של יופלה – מוס-יוגורט בטעמים תות-שדה, לימונענע ומנגו – יש לשפוט בשני פרמטרים. היצרנית משוויצה שאפשר לצרוך אותם כמו שהם, או כקינוח קפוא, ואנחנו בדקנו את שתי האפשרויות.

טעימה ראשונה העלתה כי מדובר במוס אוורירי ומתוק במידה הנכונה, שטעמי הפירות מורגשים בו בצורה בולטת הרבה יותר מאשר ביוגורט רגיל. דא עקא, כשהקפאנו את המוס הוא הפך לגוש קפוא, שממש לא מזכיר גלידה או פרוזן יוגורט במרקמו. קרה לו מה שקורה לכל יוגורט שנכנס למקפיא - הוא הפך לאבן.

שורה תחתונה: טוב קר, רע קפוא.

מחיר: 9 שקלים למארז זוגי.

אין תמונה
אקסטרים טופ. מכירים טילון?
אקסטרים טופ: גלידה בגביע של נסטלה

בואו נודה בזה: המוצר החדש של נסטלה הוא בעצם טילון. גביע של ופל (במקרה הזה ופל שוקולד), תוכן של גלידה (במקרה הזה חצי וניל, חצי שוקולד) וחיפוי שוקולד ושברי פקאן. הטילון החדש הזה טעים, לא יותר או פחות מטילוני עבר שטעמנו, והייחוד המשמעותי שלו הוא כיפת הפלסטיק המטופשת שהולבשה על ראשו, לא ברור למה. יכול להיות שהיא אמורה להגן על הגלידה הרכה במקרה של נפילת הטילון, רגע אחרי שנמסר לנו מידיו של החנווני ורגע לפני שפגש את שפתינו. זה לא קרה, ואנחנו מצאנו עצמנו מסתבכים עם תלישתה של המגבעת המשונה ותמהים מדוע הייתה שם מלכתחילה. פרט לזה, המוצר בהחלט מומלץ וראוי לחובבי טילונים.

שורה תחתונה: טעים כמו טילון.

מחיר: 7.20 שקלים לאחד.

אין תמונה
הבלקני והיווני. הבלקני יותר טוב
יוגורט בלקני ויוגורט יווני, יופלה

כאילו לא די לנו בסוללת היוגורטים שמקדמת את פנינו בסופר, כעת הצטרפו דילמות חדשות לסוגיית ה"איזה יוגורט נקנה היום". יווני ובלקני קוראים להם ביופלה, והם מז'אנר הנטורל, אבל עם קטע.

אל הבלקני העמסנו את מנת הגרנולה היומית, ואחרי כפית אחת הבנו שכדאי לקרוא את האותיות הקטנות. היוגורט מתהדר בכיתוב "במליחות עדינה", ולנו יצא מזה שעטנז קולינרי חביב. כשהוא נקי מתוספות, הבלקני טעים לאללה. מליחותו אכן קלילה, מרקמו חלקלק אך לא דליל, ונראה לנו שהוא קנדידט מושלם לרטבים על בסיס יוגורט. אל היווני התחברנו פחות – המרקם שלו סמיך מדי (מזכיר קצת אשל או יוגורט כבשים), אז הוא אינו מועמד לתוספות נוסח גרנולה, וגם בגזרת הטעם הוא לא הותיר הרבה רושם – לא חמוץ, לא מתוק, לא משהו.

שורה תחתונה: הבלקני מלחלח וטעים, היווני קצת אנמי.

מחיר: 3.50 שקלים ליחידה.

אין תמונה
לחמית כפרית. מעולה!
לחמית כפרית עם דגנים מלאים

בואו נתחיל מזה שלחמית זה טעים. הרבה יותר ממה שאפשר היה לצפות מקרקר בריאות. עכשיו מצטרף למשפחה מוצר חדש: לחמית כפרית עשויה חיטה מלאה עם פיזור של שיבולת שועל, זרעי פשתן, קצח ושומשום. אחרי שמתגברים על המראה המעט משונה של ערימת הגרעינים והזרעים, מגלים שלמוצר החדש יש טעם נפלא, עשיר וטיפה אגוזי. ממש לא מה שרגילים לקבל מקרקר, משודרג ככל שיהיה.

בנוסף, טעמה של הכפרית משתלב בהצלחה גם עם מוצרי חלב וגם עם סלטים פיקנטיים. מנה של 3-4 לחמיות, במחיר של כ-46 קלוריות ליחידה, בתוספת ממרח כלשהו וירקות ישביעו את האדם הממוצע ויותירו אותו שמח. גם שני פעוטות שקיבלו לחמית בארוחת הערב העדיפו אותה בבירור על פרוסות לחם ונהנו הנאה גדולה.

שורה תחתונה: יציאה מעולה.

מחיר: 8-9 שקלים לחבילה.

* * * * *

+ אהבנו: בן אנד ג'ריז מחזירים למדף את קלאסיקת הווניל עם בצק עוגיות, במהדורה מוגבלת לקיץ. 25 שקל ל-500 מ"ל

+ אהבנו: המעדנייה-אטליז ידע הבשרים החלה לשווק עלי קרפצ'יו קפואים מסינטה. 20 שקלים, וקניתם את עולמכם כבשלני גורמה

>> התחזית לשבת בבוקר: פנקייק מעולה מחיטה מלאה