אם אתם קוראים קבועים שלנו, בוודאי שמתם לב שלאחרונה הפצצנו פה בלא מעט בשורות מרגשות שקשורות לבן אנד ג'ריס: שמחנו כשהייתה חלוקת גלידות בחינם ברחבי הארץ לרגל יום ההולדת ה-40 של המותג, נפרדנו מטעם אהוב שהפסיקו לייצר במפעל הישראלי וצהלנו כשהחברה השיקה סדרת גלידות דלות קלוריות (מבטיחים לעדכן בשנייה שנדע מתי הן יגיעו לארץ).

אין ספק שהקהל הישראלי אוהב את הגלידות של בן אנד ג'ריס, ומלפני שנה וחצי זה כולל גם את הציבור הטבעוני והרגישים ללקטוז, שלכבודם יצרו בבן אנד ג'ריס ארבעה טעמי גלידה המבוססים על חלב שקדים, שניים מהם מוכרים ואהובים (צ'אנקי מאנקי ושוקולד בראוניז), ושניים חדשים (קפה קרמל פאדג' וחמאת בוטנים ועוגיות). עכשיו מצטרף לסדרה נטולת החלב טעם חדש: חצי אפוי פינט באטר ללא חלב (30 שקלים לפיינט).

A post shared by Ben & Jerry's (@benandjerrys) on

הטעם החדש כולל גלידת שוקולד וחמאת בוטנים על בסיס חלב שקדים, חתיכות בראוני פאדג'יות במיוחד וכדורי בצק עוגיות עם חמאת בוטנים. ולמבחן הטעימה: ראשית, המרקם של הגלידה לא מזכיר את גלידות השמנת, אבל אנחנו מציינים זאת דווקא לחיוב. הכפית לא נתקלת בהתנגדות והביסים שלא כוללים את חתיכות הבצק או הפאדג' מזכירים מוס שוקולד עשיר, לא מתוק מדי, בעל טעם עשיר וטוב. חתיכות הבצק גם הן כיפיות, אבל אין כמו ליפול על ביס מהבראוניז האלה, כל חפירה בפיינט שמוציאה ביס מהן היא חתיכת סיפוק. חמאת הבוטנים יכולה להיות טיפה יותר מלוחה לטעמנו, אבל עדיין – שילוב מוצלח ומפנק של מליחות ומתיקות וזאת בהחלט גלידה שנקנה שוב.

בשורה התחתונה, אם אתם שואלים אותנו, מדובר בשדרוג בגזרת הפינוקים לטבעונים ולשאר אנשים שלא צורכים מוצרי חלב, אבל לא רק – אוהבי חמאת בוטנים ואוהבי שוקולד מהזן הפאדג'י הולכים ליהנות ממנה בלי להרגיש שהם מתפשרים על משהו. דיג אין!