אין תמונה
אחרי שנים של קפיצות, להר נמאס. ג'ב קרוליס | צילום: הדר טנדלר
חומוס אבו זוהר

חומוס בתוספת לימון, עשוי מחומרים טבעיים בלבד ובעל נוכחות ניכרת של גרגרי חומוס מבושלים.
החומוס החדש של משני חמוץ, מי שתוהה למה לחומוס להיות חמוץ אלא אם כן הוא מקולקל - תוהה בצדק. ובכל זאת, דומה שתוספת הלימון דווקא מיטיבה עם הממרח, ומזכה אותו בציון של ארבעה כוכבים. חומוס טעים, שמחזיק גם לבד (כלומר לא לבד לגמרי, לבד עם פיתה) - בקיצור, ראוי לחגיגות ה-61 על קבביהן ופרגיותיהן.
המחיר: 14-15 ש"ח ל-300 גרם

אין תמונה
אחרי שנים של קפיצות, להר נמאס. ג'ב קרוליס | צילום: הדר טנדלר
טונה לבנה

מתחת לחומוס בשרשרת המזון ניצב קוממיות סלט הטונה הלבנה, שזוכה אצלנו בשלושה וחצי כוכבים, מהסיבה הפשוטה שהוא אינו נושא עמו שום בשורה. מוציאים סלט טונה חדש? תנו איזה טוויסט, תרביצו איזה מרכיב סודי שיצדיק את המהלך. לערבב טונה ומיונז ולהשליך פנימה כמה פתותי מלפפון חמוץ אנחנו יודעים לבד.
המחיר: 26 ש"ח ל-300 גרם

אין תמונה
אחרי שנים של קפיצות, להר נמאס. ג'ב קרוליס | צילום: הדר טנדלר
סלט חציל סביח

החדשות הרעות באמת הן שאת כל התעוזה שלא השקיעו בסלט הטונה השקיעו בסלט הסביח: עיסה דלילה של טחינה, שבתוכה צפים בגאווה לא ברורה שברי ביצים קשות, קוביות חציל ועלעלי שמיר. לא טעים, לא אסתטי, לא ראוי בכלל. הכוכב וחצי, זה רק בגלל רוח החג.
המחיר: 17 ש"ח ל-300 גרם

רוטב ריבת צ'ילי

נכון אין ממש חדשנות גדולה ברוטב צ'ילי מתוק, רובנו מכירים אותו ועשינו איתו כבר הכל - לפני לא מעט שנים. אחרי ההתלהבות הראשונית שאחזה בנו במפגש איתו, אז לפני כמעט עשור, גם הבנו שהוא די אגרסיבי, שלא לומר משתק את בלוטות הטעם לזמן מה, אבל למנגל של יום העצמאות הוא דווקא יכול לתרום.

אין תמונה
אחרי שנים של קפיצות, להר נמאס. ג'ב קרוליס | צילום: הדר טנדלר
מבין שלל רוטבי הצ'ילי המתוק שיש על המדפים, הרוטב של אוליביה יחסית ייחודי, הוא אחד הבודדים שמכיל רכיבים טבעיים בלבד ואינו מכיל משמרים כלל. על אף סגולותיו אלו הרוטב לא מצטיין, בטח לא כשהוא עומד לבדו. הרוטב הרבה יותר מידי מתוק. אז נכון שהם קראו לו ריבה, אבל אפילו בתור אחת כזאת קשה להתמודד עם המתיקות שלו. כשהשרנו בו בלבד את העוף התוצאה הייתה דביקה ומתוקה מידי.
כשהוספנו לו קצת מיץ לימון, קליפת לימון ובלסמי התוצאות היו הרבה יותר טובות.
שורה תחתונה – יש מרינדות מוכנות הרבה יותר מעניינות ממנו, ואפילו כבסיס למרינדות הוא לא מצטיין.
המחיר: 12-13 ש"ח לצנצנת של 300 גרם

נקניקיות עגל
נקניקיות עגל | יח``צ: יוני רייף, יחסי ציבור
נקניקיות עגל של טירת צבי

נקניקיות העגל אינן מוצר חדש, אלא פשוט מתכון חדש, ואין מה לומר הוא מוצלח. הנקניקיות טעימות, פיקנטיות ועסיסיות הן רחוקות מאוד מהטעם של נקניקיות תעשייתיות פשוטות אבל הן גם לא ממש בטעם של נקניקיות ארטיזן. הן בהחלט יכולות לשדרג את המנגל שלכם אבל יש רק בעיה אחת: המבוגרים שבינינו טענו שהם לא היו טורחים לבזבז מקום בבטן על נקניקיות (אלמלא היינו מארגנים להם טעימה מיוחדת) ולחלק מהילדים (בעיקר ליותר קטנים) הנקניקיות היו חריפות מידי.
אז אם במנגל עסקינן, הנקניקיות שבדרך כלל מתפקדות בכל 'על האש' כחטיף לילדים, יתאימו רק לקטנטנים שיכולים להתמודד עם חריפות עדינה, אבל ישמחו גם גדולים שיהיו מוכנים לפנות להם איזו פינה בקיבה.
אחרי שהעשן מתפזר מגלים שהנקניקיות מתפקדות גם טוב מאוד בבית. בעיקר בבראנץ' של שבת בתוך חביתה עסיסית.
המחיר: 19.90 ש"ח לחבילה של שש נקניקיות.