כששמענו שמלכת הקינוחים הישראלית קרין גורן חוברת למותג הגלידות קרמיסימו עם ליין גלידות חדש, הרגש הראשון שהכה בנו היה ציפייה. ראשית, משום שמעולם לפני כן לא התאפשר לנו לטעום משהו שגורן אשכרה חתומה עליו (הכנו המון מתכונים שלה, ברור, אבל אתם יודעים, זה לא אותו הדבר). ושנית, כי בניגוד לשלל הגלידות המיובאות שהתמקמו כאן, כמו בן אנד ג'ריס והאגן דאז, קרמיסימו מנגן לנו על מיתר נוסטלגי, עממי ופשוט, ולכן הסתקרנו לטעום מה מתרחש כשחוברת אליו פצצת כישרון כמו גורן.

הציפייה התחלפה בסקפטיות כשראינו את הטעמים החדשים, שנוצרו לפי החברה בהשראת כמה מהקינוחים היותר מוכרים של גורן: עוגת גבינה ולוטוס, אלפחורס שוקולד לבן ובראוניז ובלונדיז (במארז חצוי). עם כל הכבוד (ויש לנו בטונות) לבראוניז, בלונדיז, אלפחורס ועוגיות לוטוס, שורשיו של אף אחד מהם לא נעוצים כאן אצלנו, וכדי לאכול גלידה שמשלבת אותם לא צריך לפנות בהכרח לקרמיסימו.

וכעת לטעם עצמו. החביבה עלינו משלוש הגלידות הייתה גלידת האלפחורס, או לפי המארז: "מעדן קפוא בטעם שוקולד לבן עם ריפל בטעם ריבת חלב, פירורי עוגיות בטעם וניל ושבבי קוקוס קלוי". למרות השימוש החוזר ונשנה במילה המאיימת "בטעם" (למה אי אפשר פשוט להוסיף את הדבר עצמו?), הגלידה הייתה חביבה. טעמי השוקולד הלבן לצערנו לא הורגשו, כך גם נוכחותה של ריבת החלב, שהייתה מעומעמת, אך הקוקוס הקלוי היה פריך ומהנה ובסך הכל התוצאה הייתה מתוקה ונעימה (אם כי מרקם הגלידה היה מעט דל ולא עשיר כפי שהתרגלנו במותגי גלידת שמנת אחרים).

קרמיסימו קרין גורן גלידות חדשות  (צילום: דניאל אלסטר, יחסי ציבור)
אוהבים אותך. קרין גורן | צילום: דניאל אלסטר, יחסי ציבור

טעם עוגת הגבינה והלוטוס - "מעדן קפוא בטעם עוגת גבינה עם שברי ביסקוויט מקורמל" - זכה על ידי כמה מחברי המערכת בתואר "חביב". במקרה הזה אין ספק שהנוכחות של הדבר עצמו - עוגיית הלוטוס - הציל את הגלידה: בביסים שהיו עשירים בעוגיות לא היו לנו תלונות, אבל בביסים שכללו בעיקר גלידה נוכחנו לדעת שלגלידה עצמה אין טעם של עוגת גבינה כלל, שהמרקם שלה אנמי ומזכיר גלידות פרווה ושיש גם טעם לוואי מעט סינתטי.

הטעם שהוסכם על כל הטועמים כהכי פחות מוצלח היה הבראוניז והבלונדיז ("מעדן קפוא בטעם וניל עם שברי בראוניז וגלידה בטעם שוקולד עם שברי ביסקוויט בטעם וניל"). טעם הבלונדיז הרגיש כמו גלידת וניל-פצפוצים בסיסית ביותר, שוב עם אותן בעיות מרקם, ואילו גלידת השוקולד הרגישה כמו מעדן חלב בטעם שוקולד שהוקפא. גם חתיכות הביסקוויט לא סייעו לחוויה.

בשורה התחתונה, מסתמן שהדרך המיטבית לטעום את הכישרון של קרין גורן היא עדיין להכין את המתכונים שלה. עשו את זה, ותזכו בעולם שלם של הנאות מתוקות. הגלידה של קרמיסימו, שגם מתומחרת באופן לא מוצדק כמו מתחרותיה הטובות ממנה (17.90-20.90 שקלים), עושה עם גורן עוול.