אין תמונה
המרק של קנור. וואלה טעים
מרקים חדשים של קנור: תירס, עגבניות עם אורז ופטריות

לא ממש זכור לי מתי הפסקתי לצרוך מרקים בשקית, אבל זה בוודאות היה הרבה לפני שהם הפסיקו להכיל מונוסודיום גלוטומט. מתישהו נמאס לי לסחוב בחלל הפה טעם לוואי של מרקים "עשירים", ונהייתי מספיק עשירה כדי לפרגן לעצמי מרק במסעדה. יותר מאוחר גם למדתי להכין מרקים לבד, ולא העליתי בדעתי שאחזור אי פעם לאבקת מרק.

אבל הנה זה קרה, ובאחד הימים הקרירים האחרונים באו אל ביתי מרקים בשקית של קנור: מרק עגבניות עם אורז, מרק תירס מוקרם ומרק פטריות מוקרם - ללא תוספת מונוסודיום גלוטומט, חומר משמר וצבעי מאכל. מה אומר? בשבוע האחרון אכלנו כל יום מרק, והיה פשוט כיף. אמנם מהתירס המוקרם פחות התלהבנו, אבל הפטריות טעים והעגבניות עם אורז אכן עשיר. שום טעם לוואי לא הורגש, והבטן התחממה ושבעה.

שורה תחתונה: וואללה טעים. רוצים יותר? בבקשה, תעמידו סירים.

מחיר: 9.50 שקלים לשקית.

אין תמונה
התה של ויסוצקי. אם היינו רוצים טראפלס, היינו אוכלים קינוח
חליטות מפנקות של ויסוצקי

סדרת החליטות החגיגיות של ויסוצקי התחדשה לקראת העלק-חורף בארבעה טעמים, שאמורים להיות מפנקים במיוחד: חליטת פנקוטה תות, חליטת קרם לימונית, תה טראפלס שוקולד ותה אמרטו שקדים. ואנחנו תוהים: מה בדיוק מפנק פה? שקיקי המשי היפים והמשולשים, ותו לא. הרי אין מה להשוות טראפלס לתה טראפלס, פנקוטה לחליטת פנקוטה וכן הלאה – וכל מחשבה אחרת היא בעינינו בבחינת היתממות פושעת.

אם להתמקד בטעמים, נציין שהקרם לימונית דווקא טעים (כמו לימונית, אבל יותר... איך לומר... קרמי), הפנקוטה נחמד והטראפלס ממש ממש לא. את האמרטו לא הצלחנו להביא את עצמנו לשתות, בגלל הניחוח העז שמעלה קונוטציה לא נעימה של ציאניד.

שורה תחתונה: תה זה תה, קינוח זה קינוח.

מחיר: 26 שקלים לקופסה.

אין תמונה
החליטה של פוקה. נרגענו
חליטת צמחים מרגיעה של פוקה

כזה תה אנחנו אוהבים. טעים, עדין, לא יומרני (כלומר אולי טיפה, בכל זאת קוראים לו relax). בשקיק הקטן והתם למראה ממתינים לכם קמומיל, שומר ושורש מרשמלו, וכן זרעי שומר, שורש ליקוריץ, שורש ג'ינג'ר ועוד. כל אחלה ביחד יוצרים טעם עשיר ועם זאת לא תוקפני, וכן, לא לחלוטין בלתי מרגיע. ואם זה לא מספיק – הכל אורגני. להשיג ברשתות המזון האורגני.

שורה תחתונה: תה צמחים משובח.

מחיר: 30 שקל לאריזה.

אין תמונה
חמניות. גרעינים צריכים להיות גרעינים
פיצוחים בטעמים: גרעיני חמנייה בטעם ברביקיו וגרעיני חמנייה בטעם פיקנטי

גרעיני חמנייה עם מלח זו קלאסיקה, ויותר מזה – מסורת. ומסורת, כידוע, לא מחליפים, ממש כמו שאי אפשר להחליף קבוצת כדורגל או אמא. האקסיומה הזו פסחה כנראה על קליית גת, חברה שמייצרת אחלה גרעיני חמנייה קלאסיים, ומשום מה החליטה ללכת עם זה צעד אחד קדימה ולהוציא גרעינים שקליפתם מתובלת בטעם ברביקיו או בטעם פיקנטי.

אנחנו טעמנו את הפיקנטיים, ולא יצאנו מגדרנו. הטעם קצת משתלט על חוויית הפיצוח, ומותיר את המפצח אפילו יותר צמא מהרגיל.

שורה תחתונה: לטעמנו, חדשנות מיותרת.

מחיר: 6.5 שקלים.

*  *  *  *  *

+ אהבנו (מאוד): סוכריות גומי גאשרס. ייבוא מבורך של סוכריות מליגת העל, עם מילוי פירותי מ-ה-מם. אם סוכריות – אז אלה. 13 שקל לאריזה משפחתית.

- לא אהבנו: שלגון פאדג'י בראוניס של בן אנד ג'ריס. כלומר, ברור שאהבנו, זה רק לא נראה לנו שווה 11 שקלים ליחידה.

>> נהיה לכם חם? בואו להכין טראפלס קפואים