אין תמונה
שניצל בלי חומרים משמרים. עדיף
שניצל מאמא עוף ללא חומרים משמרים

מאמא עוף החליטה לעשות מעשה, ולעבור לייצור של שניצלים מ-100 אחוז חזה עוף. אותנו, כהורים בישראל, המהלך הזה מרגיע ומשמח, על אף שאיננו נוהגים לצרוך מוצרים כאלה על בסיס יומיומי (הרי 100 אחוז חזה עוף אפשר לקנות גם אצל הקצב בסופר, במחיר הרבה פחות גבוה).

ניסינו כמה ממוצרי המאמא אחרי המהפך, ושמחנו במזוננו. טעמם כיפי (יותר או פחות מקודם – לא הצלחנו להחליט), והמצפון נותר נקי באופן יחסי. הבאסה היא שבעוד שהעוף עצמו נקי מתוספים, הציפוי הקריספי שלו עדיין מלא בהם למכביר. שוין.

שורה תחתונה: יותר טוב ככה.

אין תמונה
קורנפלקס וניל. טוב מהצפוי
קורנפלקס תלמה וניל

אין לנו זיכרונות ילדות מהקורנפלקסים של תלמה, ולכן איננו זוכרים לו חסד נעורים. בעינינו הוא סוג סתמי ופשוט עד מאוד של דגני בוקר, לא משהו לכתוב עליו הביתה, לא משהו לקנות אלא אם כן אין מבצע על אף חברה אחרת.

לאחרונה נוסף לשורות הדגנים של תלמה קורנפלקס בטעם וניל, ולהפתעתנו מצאנו בו הרבה יותר חן משהיה אפשר לחשוב. הציפוי הוונילי מזכיר בעיקר תמצית וניל סינתטית – אבל בינינו, זה טעם כיפי לאללה – והכי מגניב: הוא מוסיף לדגנים מרקם חדש וכיפי, שמזכיר קצת את זה של הפרוסטיז/שוגי. בקיצור, לא איזו גאונות צרופה, אבל בהחלט כיף וטעים.

מחיר: 20 שקל.

שורה תחתונה: גיוון נחמד לשגרת הבוקר.

אין תמונה
לבנה כבשים. טעיםםםם
לבנה כבשים יוגורמה, המחלבה בית יצחק

ראיתם שהלוגו של יוגורמה השתנה בזמן האחרון? אז מסתבר שזה לא רק הלוגו. המחלבה בית יצחק עובדת על שדרוג גורף בימים אלה, שכולל גם הוצאת מוצרים חדשים ושווים. בתור חובבי יוגורמה ותיקים, הידיעה הזו גרמה לנו לקורת רוח, ולשמחתנו טעימת המוצרים החדשים לא פגעה בהרגשה כהוא זה.

הכי שימחה אותנו הלבנה כבשים – שהייתה כבדה, מלטפת, רצינית ולא מאוד חמוצה. למעשה, אם היו אומרים לנו שמדובר בגבינת שמנת ולא בלבנה היינו מאמינים, אולי בגלל שהיא אוחזת בלא פחות מ-16 וחצי אחוזי שומן. אהבנו אותה על לחם, אהבנו אותה בכפית, וגם בן השלוש אהב אותה, לצד החביתה.

מחיר: 19 שקלים.

שורה תחתונה: שמנה ומענגת.

אין תמונה
טונה 99 קלוריות. חמוד!
טונה סטארקיסט 99 קלוריות

הדרך הכי פשוטה להפוך מוצר לבעל 99 קלוריות היא פשוט להקטין לו את האריזה. כך קרה גם במקרה של סטארקיסט, ואנחנו כבר עמדנו לרגוז – אבל אז גילינו שבכל זאת מדובר במוצר שונה מהטונה הרגילה, ואפשר להסתכן ולומר, לא פחות טוב ממנו, ואפילו יותר.

שלא כמו הטונה הרגילה, גרסת ה-99 קלוריות מתובלת בשמן זית ועשבי תיבול, והם מוסיפים לה מאוד, בעיקר כשמשבצים אותה בסלט. גם הנתחים עצמם עסיסיים וטובים, והמזלג הקטן המצורף פשוט שובה את הלב.

מחיר: מ-5 שקלים לקופסונת של 100 גרם.

שורה תחתונה: אמנם זה קטן, אבל אם הבחירה היא בין זה לבין טונה רגילה במים – ברור שזה לוקח.

*  *  *  *  *

+ אהבנו: יוגורט עזים בטעם אגס, משק צוריאל. תמיד אנחנו מעדיפים חלב עזים על חלב בקר, ואם אין למוצר טעם לוואי של דיר – בכלל טוב

- לא אהבנו: מיקספלקס פלוס של תלמה. חופשי הגזמתם עם התוספות. עד כדי כך שבסוף הקערה השיניים כואבות ממאמץ.

 >> איך הכי נכון לחמם אוכל מאתמול?