לא קורה הרבה שאנחנו נלהבים ממהדורות מיוחדות של מוצרי מזון איקוניים. טוב נו, קורה מלא. קורה כל הזמן, למעשה - אבל ההתלהבות בדרך כלל מתפוגגת כלא הייתה עם הטעימה הראשונה. או אז אנחנו מבינים, פעם אחר פעם, שמוצרים איקוניים לא סתם זכו במעמד הזה, ושאין מה לעשות, הם הכי טעימים כשנוח להם, כלומר - בצורתם הטבעית.

מילקי טורטית (צילום: אוסום, יחסי ציבור)
מילקי טורטית. אהבנו! | צילום: אוסום, יחסי ציבור

אז כשנודע לנו על מהדורת המילקי החדשה שתפקוד את המדפים ממש בשבוע הבא - בטעמים טורטית ופסק זמן - היינו נרגשים מחד ומפוחדים מהאכזבה הפוטנציאלית מאידך. לא מדובר כאן בהרחבת מותג בסגנון המילקי קפה, מילקי וניל פצפוצים או אפילו מילקי קרמל מלוח, אלא בציוות של כוחות גדולים באמת: מילקי ושניים מהחטיפים המובילים והאהובים בשוק. לא הייתם הופכים עולמות בשביל להשיג אותם לפני כולם? בקיצור, הפכנו, השגנו (תודה רבה לשטראוס על המאמצים), ואיך לא - טעמנו חיש מהר.

כדי לפוגג את המתח נגיד לכם כבר עכשיו: המילקי טורטית נהדר, המילקי פסק זמן פחות. ולחדשות בהרחבה: כשטעמנו את המילקי טורטית הרגשנו כאילו הטעם הזה היה שם מאז ומעולם. כמה נחמד השילוב בין הקצפת, השוקולד ותמצית הרום המשונה, כל כך נחמד שבאמת הרגשנו כאילו הוא מלווה אותנו מאז ומתמיד, וטוב שכך. עם הפסק זמן היחסים שלנו היו יותר מורכבים; ראשית, מעדן שוקולד בטעם ופל זה דבר משונה. דמיינו את הלשון מרגישה טעם של בצק ופל פריך, בעוד שהחך נהנה ממרקם חלקלק של מעדן חלב. משהו שם לא מסתדר. שנית, גם הניחוח האגוזי איכשהו פחות הולם את פורמט המילקי. אין לנו הסבר מלומד לזה - אבל שלושה מתוך שלושה טועמים בלתי תלויים הכתירו את הפסק זמן כטעם הפחות מוצלח מבין השניים, ובשבילנו זה מספיק.

בשנתיים האחרונות חווים הפסק זמן ובמיוחד הטורטית עדנה מחודשת, דרך המוני מוצרים בטעמי טורטית ופסק זמן שלא מפסיקים לצאת לחנויות. בראוניז בטעם טורטית ובראוניז פסק זמן, שוקו בטעם טורטית, גלידה בטעם טורטית, והחביב עלינו אישית - נשנושי טורטית ונשנושי פסק זמן - הם רק חלק מהרשימה הארוכה. איך ישתלבו בה המילקים החדשים? לטעמנו, הטורטית הולך להבריק. את עתידו של הפסק זמן עדיין מוקדם לחזות.