אין תמונה
נקניקיות אקסטרה ג'וסי. יו קן סיי דאט אגיין

נקניקיות אקסטרה ג'וסי, עוף טוב
הנקניקיות החדשות, השמנמנות והעסיסיות במיוחד של עוף טוב אמנם עסיסיות מאוד מאוד. עד כדי כך עסיסיות, שבכל ביס ניתזת מהן כמות לא מבוטלת של שומן. האם זה טעים? בטח. שומן זה נפלא. אבל אם להודות על האמת – אפילו בשבילנו זה היה יותר מדי. אנחנו מודים שיש בהן משהו יותר חגיגי וארטיזנלי בטעם, אבל נראה לנו שנעדיף שנשמור קצת קלוריות לשאר הבשרים.

שורה תחתונה: שמנות מאוד, תרתי משמע. 3 כוכבים.
מחיר מומלץ: 19.90 שקלים.

אין תמונה
נקניקיות מרגז. עוד אופציה לכמהים לשינוי

נקניקיות מרגז וצ'וריסו, טירת צבי
והנה עוד אופציה לאלה שמאסו בנקניקיות הפשוטות: בטירת צבי החלו לשווק נקניקיות בלתי רגילות, בסגנון צ'וריסוס ומרגז, שאולי ידברו אליכם. אנחנו חשבנו שהצ'וריסוס תפלות למדי, אבל המרגז היו חריפות באופן נעים, ובהחלט עברו אצלנו כאופציה למנגל הקרוב. 

שורה תחתונה: לצ'וריסוס יש מה ללמוד (2 כוכבים), המרגז סבבה (3.5).
מחיר: כ-24.90 שקלים לחבילה.

אחלה – חומוס עם זחוק זהבי ומסבחה, שטראוס (צילום: סטודיו שטראוס,  יחסי ציבור )
חומוס עם זחוק זהבי ומסבחה. תרגיעו | צילום: סטודיו שטראוס, יחסי ציבור

אחלה – חומוס עם זחוק זהבי ומסבחה, שטראוס
מה קורה כשמשדכים בין הזחוק (סחוג) התימני הראשון בארץ לחומוס אחלה? מקבלים פוטנציאל של מוצר קאלט. לסדרת "החומוסייה של אבי" הצטרפו שני מוצרים חדשים: חומוס מסבחה וחומוס עם זחוק זהבי, שאמור להתחרות במותגים האחרים שהוציאו לאחרונה חומוס עם חריף. לא שיש לנו בעיה עם חריף (אין לנו, בגדול), אבל השליכטה של הזחוק למעלה הייתה כל כך גדולה, שהיא השתלטה כמעט על כל ניגוב ודרשה מהלשון שלנו להגיב בהתאם. כשזה מגיע לחומוס עם חריף – אנחנו מעדיפים לשלוט בכמות החריף בכל ביס. בנוגע למסבחה, היא הייתה פשוט חמוצה מדי.

בשורה התחתונה: לא מהיציאות המוצלחות של המותג. 2.5 כוכבים.
מחיר: כ-14 שקלים לאריזת 400 גרם.

זיתים בטעמים חדשים, המעדנייה של זיתא (צילום: טופ טאץ',  יחסי ציבור )
זיתים חדשים במעדנייה של זיתא. יופי של זיתים | צילום: טופ טאץ', יחסי ציבור

זיתים בטעמים חדשים, המעדנייה של זיתא
קראו לנו שטחיים, אבל זיתים שנמכרים באריזת פלסטיק במקררים אוטומטית מרשימים אותנו יותר מאלה של קופסאות השימורים. זה לא סתם זית זה, זה זית אמיתי, שצריך קירור! אז לסדרה המרשימה של זיתא, של זיתים במקרר, נוספו עתה שלושה טעמים: זית פישולין וזית שחור מרינד בשני טעמים - חריף או עם עשבי תיבול. שלושת הטעמים היו טובים והתאימו לנו פיקס בארוחת הצהריים. הפישולין בעל השם המאתגר התגלה כזית ירוק רגיל למדי, מהסוג שגם ילדים אוהבים, ושני הטעמים האחרים הוכיחו טוב טעם, אחד בחריפותו המעודנת והנוחה והשני בטעמי עשבי התיבול הנעימים שבהם שרה.

שורה תחתונה: אחלה זיתים. 4.5 כוכבים.
מחיר מומלץ: 14.90 שקלים לאריזה של 215 גרם.

שניצל תירס מרכיבים ביתיים בלבד, טבעול (צילום: ארז בן שחר,  יחסי ציבור )
שניצל תירס. הפעם ממרכיבים ביתיים בלבד | צילום: ארז בן שחר, יחסי ציבור

שניצל תירס מרכיבים ביתיים בלבד, טבעול
טבעול החלה לשווק שניצל תירס ממתכון חדש, המכיל רק מוצרים שכולם מכירים (כלומר, לא כאלה שמתחילים ב-E, למשל): תירס, מים, פירורי לחם, שמן קנולה, חלבון חיטה, חלבון ביצה, קמח חיטה ומלח. אנחנו טעמנו ולא חשנו שום הבדל מהגרסה הקודמת, אבל בגלל שאנחנו סאקרים גדולים של שניצל תירס – אלה הן חדשות טובות.

שורה תחתונה: אותו הדבר טעים, כנראה שיותר בריא. 4 כוכבים.
מחיר: 24.90-28.90 שקלים לאריזת 750 גרם.

אין תמונה
קרמיסימו בטעמי מסטיגם וונילה פקאן. משהו השתבש

קרמיסימו בטעמי מסטיגם וונילה פקאן, גלידת שטראוס
כל כך שיווענו למתוק עת נחתו על שולחננו שני הטעמים החדשים של קרמיסימו. כל כך כל כך. ואז הם הגיעו, וגרמו לנו לעצבות רבה. גלידת המסטיגם ניחנה במרקם רך ונעים לגמרי, אבל בטעם שמזכיר לנו יותר מהכל את גיל 6, ואילו הוונילה פקאן (אגב, ונילה? מה קרה לסתם וניל?) הייתה סבירה בטעמה, אבל סבלה ממרקם מתפורר ולא נעים בכלל.

שורה תחתונה: מאכזבות. 2.5 כוכבים למסטיגם, 2 לוונילה פקאן.
מחיר: כ-16.90 שקלים ל-1.33 ליטר.

אין תמונה
אצבעות חלבה. אפשר להגדיל בשקל תשעים?

אצבעות חלבה, אחווה
אחווה מצטרפת לטרנד חטיפי החלבה הקטנים, ומשיקה אצבעות (כלומר fingers) של חלבה בטעמים, 99 קלוריות פר אצבע. אנחנו טעמנו ואהבנו את טעם הווניל הרגיל, וגם הגרסאות עם פולי הקקאו ועם הפיסטוק היו טובות ונעימות, והצליחו אצלנו איפה שאלה של המתחרים נכשלו. מה שכן, עם כל הכבוד ל-99 קלוריות – האצבעות האלה פשוט דקות וקטנות מדי (ולכן גם מתפוררות מעט) – ואם אנחנו זוללים אותן בקבוצות של שלוש, מה הועילו חכמים בתקנתם?

שורה תחתונה: חלבה טובה וטעימה, אבל למה באריזות כל כך קטנות? 4 כוכבים.
מחיר מומלץ: 8-10 שקלים לאריזת 126 גרם (7 יחידות).

גבינה צהובה עלמה, קבוצת נטו
שני דברים שאנחנו אוהבים מאוד הם גבינה צהובה ושלא דופקים אותנו. עלמה – הגבינה הצהובה המיוצרת באירופה, שהחלה את דרכה בארץ לאחרונה – מציעה את שניהם, ולכן עצם נוכחותה בחיינו מסבה לנו שמחה. עד כאן ההקדמה. אנחנו טעמנו את הגבינות הארוזות של המותג החדש, שהן גאודה ואדם בלבד (במעדנייה יש גם מוצרלה). שתיהן היו טעימות והחמיאו לטוסטים שלנו, אבל אף אחד מהן לא ניחנה בטעמים עזים שגרמו לנו לחוש שהעולם הומצא מחדש. אם היינו צריכים לנחש, לא היינו חושבים שיש בהן 27 אחוזי שומן אלא פחות. ובכל זאת, הבדל של 30 אחוז במחיר לא הולך ברגל.

שורה תחתונה: נחמדה מאוד, ובעיקר מעודדת תחרות בריאה. 3.5 כוכבים.
מחיר: 6.90-7.35 שקלים לאריזה של 150 גרם.

אין תמונה
עלמה. אנחנו אוהבים תחרות
מחוץ לקופסה: קפסולות מונסון מלבר של נספרסו
בדרך כלל אנחנו לא מתרשמים מיציאות מתחכמות של קפסולות קפה, ומסתפקים בטעמים הרגילים הקבועים שלנו (ירוק, שחור, לפעמים זהב). לכן לא התרגשנו לקבל את מהדורת המונסון מלבר החדשה של נספרסו, למרות ההילה המיתית שניסו לייצר סביבה בחברה (משהו על ספינות מעץ ורוחות טרופיות שגורמות לפולי הקפה לתגובה כלשהי). אלא שאז גילינו שמדובר בקפה מעולה. כלומר ממש, ממש ממש טעים.
חבר עילאי ומתנשא, שלא נוגע בקפה שאת פוליו האריסטוקרטיים הוא לא ייבש וטחן בעצמו, אישר שמדובר בקפסולה טובה במיוחד (הכי טובה שטעם!), בעלת טעם מובחן וזכיר וגוף מלא. היינו גאים בעצמנו שזיהינו את האיכות, וקצת גם בנספרסו, שלא סתם חרנטשו אותנו בסיפורים.
קפסולות מונסון מלבר של נספרסו (צילום: LIONEL DERIAZ,  יחסי ציבור )
קפסולות מונסון מלבר של נספרסו. לא חנטרשתם! | צילום: LIONEL DERIAZ, יחסי ציבור
 
>> והנה הגלידה הנפלאה שהחזירה אותנו לילדות