אין תמונה
יש דברים שצריך לוותר עליהם בפסח
שקדי מרק 

הורגלנו שאין הרבה מה לצפות ממוצרים כשרים לפסח, למרות שבשנים האחרונות (ואפילו במדור הנוכחי) יותר ויותר מוצרים מצליחים לעבור את ההכשרה לפסח בכבוד. שקדי המרק הכשרים מחזירים אותנו אחורה ושומרים על השם הרע שיש למוכשרים.
בשקית של שקדי מרק, גם אם היא כשרה לפסח, מצפים למצוא שקדי מרק. זה ממש לא מה שחיכה לנו בתוכה. מיד עם פתיחת האריזה התפשט בחדר ניחוח בלתי אטרקטיבי בעליל, הטעם השלים את החוויה הלא סימפטית: כל קשר בין הריבועים הצהובים והזעירים הללו לבין שקדי מרק – מקרי בהחלט. סתם קרוטונים בעלי טעם לוואי נוראי, שעלולים לקלקל את צלחת מרק העוף שלכם. גם ילד בן ארבע שבדרך כלל אוכל שקדי מרק ישר מהשקית – סירב להמשיך לטחון כבר אחרי הטעימה הראשונה בנימוק ש"זה בכלל לא שקדי מרק". אז ניסיון ראוי, שקדי מרק הם אחד הוויתורים הכואבים ששומרי הכשרות נאלצים להתמודד עימם בפסח, אבל לצערנו הוא לא ממש צלח. כדאי היה גם לשנות את האריזה של הכשר ולו במעט, כדי שהקונים לא יתבלבלו  בין המקור המושלם לחיקוי הצולע.
בשורה התחתונה: עזבו אתכם, תתאפקו עד אחרי החג ותאכלו את הדבר האמיתי
מחיר: לאריזה של 300 גרם 14.50 ש"ח

אין תמונה
חמישים אחוז סיכוי שהילדים לא ישימו לב להבדל
שניצל כשר לפסח של מאמא עוף

חברת מאמא עוף השיקה לקראת חג הפסח שניצל עם ציפוי מעודן כשר לחג. הצפוי מורכב מקמח מצה והשניצלים מגיעים גם בצורת כוכבים החביבה על הילדים.
למען הגילוי הנאות, יש לומר כי אנחנו לא חובבים גדולים של שניצלים מוכנים אלא מעדיפים לצפות את חזה העוף שלנו בעצמנו, ובכל זאת, יחסית לז'אנר הקפואים מאמא עוף סבירים בהחלט.
השניצל לחג נופל מאחיו היומיומי, שהרי אין כמו פרורי לחם פריכים, ולמרות זאת הוא מתמודד בכבוד עם מגבלות הכשרות. חזה העוף עסיסי והציפוי חביב אם כי לא מספיק פריך. שני הילדים שטעמו שמו לב להבדל בין השניצל הכשר לבין שניצל מן המניין. האחד מיאן להשלים איתו ואחרי כמה נגיסות פרש, השני חיסל את שלו בלי להתאונן.
השניצל מהיר להכנה, אינו דורש הפשרה וניתן להכין אותו במחבת, בתנור ואפילו בטוסטר
בשורה התחתונה: אוהבים את מוצרי מאמא עוף כל השנה? תאהבו אותם גם בפסח.
מחיר: אריזה של 700 גרם 42 ש"ח.

אין תמונה
הילדים יהנו ממנה
פיצה האט כשרה לפסח

לכבוד הפסח, החליטו ב"פיצה האט" שלא יכול להיות שיאבדו לקוחות רעבים, ולכן יצאה בגרסה כשרה לפסח לפיצה הפופולרית, שמבוססת על עמילן תירס ונטולת גלוטן. לשולחננו הגיעה פיצה גדולה עם תוספות, רגילה למראה, ועוד אחת אישית וקטנה – שגם נראתה רגילה למהדרין. הטועמים התחלקו לשתי קבוצות האחת שכללה בקרבה גם כמה ילדים, הכריזה כי "הפיצה טעימה מאוד", "ממש אין הבדל" ו"זה כשר?!, שיחקו אותה פיצה האט". הסיבות להתלהבות כפי שפרשו אותן הטועמים: לא ניכר טעם שונה בבצק, הוא היה קראנצ'י ועסיסי במידה, והשתלב היטב עם התוספות (שכללו רוטב עגבניות וגבינה).
הקבוצה השנייה של הטועמים שכללה מבוגרים בלבד מאוד לא התרשמה, הפיצה הכשרה הייתה מבחינתה בלתי טעימה כלל- או במילותיהם:  "יבשה מדי ובעלת טעמי לוואי" ואפילו "נוראית".
בשורה התחתונה: כנראה שהדעות יישארו חלוקות לפחות עד המימונה, אבל מה שבטוח – ילדים לעולם לא ישימו לב להבדל.
מחיר: 25.90 שקל לפיצה אישית ו 64.90 שקל למשפחתית.
להשיג: בסניפים שברמת אביב, רמת גן, הרצליה, אילת, חיפה, הוד השרון, נס ציונה, כפר סבא, ראשל"צ, חולון.

ביסלי בטעם פיצה ובמבה במילוי נוגט

לקראת הפסח, מדפי החטיפים בסופר מקבלים מראה מטריד - הם עומדים שוממים, מרובבי אבק מכוסים חלקית בבד מרופט. החזיון מזכיר במקצת את המראה של הסלון שוקק החיים שלך עובר שיפוצים. למרבה השמחה, בשנים האחרונות יתר ויותר חטיפים מצליחים לשרוד את מגבלות הכשרות וללוות אותנו גם בפסח, שניים מהם נטעמו והרי המסקנות:

אין תמונה
עליו לא צריך לוותר
הביסלי בטעם פיצה (שבכל ימות השנה יש לשאול לגביו מיהו מאותגר בלוטות הטעם שהחליט שהוא בכלל מזכיר במשהו את המאכל האיטלקי) נדגם על ידי זאטוטי הבית והתחסל באותה מהירות כמו אחיו הלא כשר. דיווחים מהשטח מגלים כי הביסלי לחג (כשר גם עבור הנמנעים מקטניות) לא נפגם בתהליך הכשרתו לפסח וכי הוא מצליח לשמור לגמרי על הטעם שכולנו מכירים. יש לקוות שזהו המקרה גם אצל יתר האחים, היותר מוצלחים, למשפחת ביסלי.
בשורה התחתונה: כל מי שנמנה על הכת המוזרה של אוהבי הביסלי בשקית הירוקה, יכול להסיר דאגה מליבו, בחג הזה אין צורך בוויתורים כואבים.
מחיר: 4-5.5 ש"ח

אין תמונה
עליו לא צריך לוותר
מי שלא חוסלה, ואף עוררה סלידה קלה בקרב הזאטוטים, היא הבמבה במילוי נוגט. בעיקר בגלל האיכות המפוקפקת של המילוי. הילדים אומנם לא מאוד התרשמו מהמיזם החדש של אוסם אבל אמא שלהם מצאה אותו סביר - מבחינתה השילוב בין במבה לשוקולד מתבקש ומבורך - היא מאלה הנוהגות לטבול את החטיף הרגיל בנוטלה (ולחשוב שזה טעים). המוצר החדש, לדבריה עובד אם כי קצת מפספס את המטרה – המילוי המתוק פשוט לא מספיק טעים, בטח לא כמו נוטלה. אולם, בתור עצלנית ידועה, החיסכון בפעולת הטבילה היווה מבחינתה יתרון לא קטן.
בשורה התחתונה: לא משהו, אפילו אם אתם מחובבי השילוב של במבה ומתוק.
מחיר: 3.5-5.5 ש"ח